Vereséggel búcsúzott a másodosztálytól a Rákóczi

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.05.16. 16:50
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a Kaposvár-Dorog mérkőzésen sok helyzet alakult ki mindkét kapu előtt, majd a 90. percben megszerezték a vendégek a győztes gólt. Ebben a meccsben benne volt a hazaiak számára a döntetlen, de a balszerencse, ami sokszor kísérte őket az év során, ma is jelentkezett.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–DOROGI FC 0–1 (0–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 50 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
KAPOSVÁR: Bánki – Vachtler, Ur (Dvorschák, 65.), Szabó A. – Gál M. – Nagy J., Bartos (Bíró D., a szünetben), Zsirai, Andrics (Balog Alex, 81.) – Szarka (Orsós, 65.), Balázs Zs. (Sólyom, 86.). Megbízott edző: Barna László
DOROG: Mursits – Kárász, Belényesi, Berkó, Zabari (Szerencsi, 83.) – Lénárth – Szedlár, Tóth B. (Csillag, 70.), Kanalos – Szabó L. (Délczeg, 75.), Barna (Girsik, 75.). Vezetőedző: Antal Gábor
Gólszerző: Lénárth (0–1) a 90. percben

38. FORDULÓ

Kaposvár,

A mérkőzés elején magához ragadta a Dorog a kezdeményezést, és a Rákóczi is próbálkozott, de egy-két lecsorgó labdán kívül nem alakult ki helyzet. A tizedik és a huszadik perc között nem történt említésre méltó esemény, de utána felpörögtek a történések. A somogyi alakulat ébredt előbb, több ígéretes helyzete volt a piros-feketék kapujának előterében, de igazi ziccer nem adódott. Összességében igazságos döntetlennel mentek szünetre a felek.

A második félidő elején vezethettek volna a vendégek, de helyzeteik sorra kimaradtak. Ezek után a Rákóczi sem maradt adós, de nem volt, aki betaláljon a dorogiak kapujába. Döntetlenszagú mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert a 90. percben szerzett szép találattal. A Rákóczi vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől és a másodosztálytól, jöhet a harmadosztály.0–1

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

90+2. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. 1–0-RA GYŐZTEK A VENDÉGEK. KÖSZÖNÖM MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

90. perc: Két perc a ráadás.

90. perc: Góóól, vezet a Dorog. Délczeg rakta le mellett a labdát Lénárth Tamásnak, aki kapásból szép gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 0–1.

86. perc:
Balázs Zsolt helyett Sólyom a pályán.

83. perc:
Zabari helyett Szerencsi játszik tovább.

81. perc:
Andrics helyett Balog Alex a pályán.

80. perc:
Balázs Zsolt erőszakosan elvette Zabaritól a labdát, kissé kisodródva a kifutó kapus felett átemelte a labdát, de az fölé szállt.

A látszat ellenére nem volt durva a mérkőzés (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

75. perc: Szabó Lukasz helyett Délczeg és Barna Gergő helyett Girsik lépett pályára.

70. perc: Vendég csere. Tóth Barna helyett Csillag Dáriusz a pályán.

68. perc:
Egy hazai védő közelről Vachtlerbe rúgta a labdát, akiről kis híján bepattant a hazai kapuba a labda, Bánki a gólvonalon megfogta azt.

67. perc:
Bíró Dominik lekészített egy lövést Vachtler számára, aki 18-ről a bal alsó sarok mellé lőtt.

65. perc: Ur László megsérült, helyette Dvorschák Gábor a pályán. Van még egy csere, Szarka Ákos helyett Orsós Tamás lépett a játéktérre.

56. perc:
Szedlár 16 méteres lövését védte szögletre Bánki. A szögletből kialakult egy kipattanó, amit Bánki újra védett, a kipattanóból tüzijáték alakult ki, melynek végén Szabó Lukas 10 méterről a felső lécre bombázott.

55. perc: Bal oldalon futott egy vendégtámadás, a lecsorgó labdát a gólvonal előtt rúgta ki egy hazai védő.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a Rákóczi, Bíró Dominik lépett pályára Bartos Julián helyett.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Olykor nehezen bontakozott ki a fehér mezes hazai csapat (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

45. perc: Bartos kapott sárga lapot, ígéretes helyzetben buktatta ellenfelét.

35. perc:
Tűzijáték a vendég kapu előtt. Először Zsirai lőtt, lepattant, a kipattanót Andrics lőtte kapura, egy védő belevetődött, róla a labda a kapu fölé hullott.

34. perc:
Gált buktatták a dorogi védők, szabadrúgás jó szögből 18 méterről.Andrics a sorfalba lőtte a labdát.

26. perc: Szarkát buktatták a kaputól 19 méterre, középről. A szabadrúgást ballal Balázs Zsolt a sorfalba rúgta.

23. perc:
Andrics bal oldalt futott szépen el, lapos beadása a gólvonal előtt suhant el, senki nem érkezett rá.

21. perc: Szedlár jobb oldali beadását Kárász, senkitől sem zavartan az ötösről Bánki kezébe fejelte.

20. perc
: Bartos viharzott el a jobb oldalon, lapos beadását a vendégek kapusa elcsípte az érkező csatár elől.

9. perc:
Balázs Zsolt belöbbölt passzát Bartos rúgta mellé.

7. perc: Barna 10 méteres lövését védte Bánki.

1. perc: Elkezdődött az első félidő, a Rákóczi kezdte a játékot.

Tisztes búcsúban reménykedtek Kaposváron (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

A vendégek piros feketében, a hazaiak tiszta fehérben játszanak.

Nem sok tétjemaradt egyik csapatnak sem a mai mérkőzésre. A Dorog győzelme esetén legjobb esetben feljöhet a tabella 14. helyre, míg a múlt héten biztossá váló kiesés miatt csak a tisztes búcsú reménye maradt a Kaposvárnak. Szomorú tény, hogy a zöld-fehér egyesület négy év alatt megjárta a mennyet és poklot is. Harmadosztályból két év alatt az NB I-be, majd onnét ugyanennyi idő alatt kiesett a másodosztályból is. Nagy kérdés, hogy a két év múlva alapításának 100. évfordulóját ünneplő egyesületnek mi lesz a sorsa a somogyi megyeszékhelyen.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a másodosztálytól már biztosan búcsúzó Kaposvár a remek tavaszt produkáló Dorog ellen.