A DVSC legyőzte a Kaposvárt (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)
A labdarúgó NB II hétközi, sorrendben 9. fordulójában a Debreceni VSC elvitte a Kaposvári Rákóczi otthonából a három pontot.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–DEBRECENI VSC 1–3 (0–1)
Rákóczi Stadion, 500 néző. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Szabó A. (Ur, 46.), Hadaró – Gál M. – Szabó B. (Földi B., 81.), Szakály A., Balázs Zs., Andrics (Nagy J., 81.) – Szarka Á.Vezetőedző: Várhidi Péter
DEBRECEN: Zöldesi – Kusnyir, Kinyik, Poór, Korhut – Bényei, Bódi (Kundrák, 68.), Varga J., Ferenczi J. – Bárány (Pávkovics, 81.), Sós (Bévárdi, 60.).Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Bárány (13., 79.), Bévárdi (71.) Szarka (76.)

Ádám Martin harcol védőjével (Fotó: Somogyi Hírlap / Lang Róbert)

A mérkőzés első tíz percében egyértelműen kezdeményezően lépett fel a Kaposvár, beszorította ellenfelét a kapuja elé. Helyzetekig ugyan nem jutott el, de a Debrecennek fel kellett kötni a gatyáját, hogy ne szerezzen vezetést a hazai csapat. Aztán Bárány szerzett gólt a 13. percben, s ezután a DVSC átvette a játék irányítását. Jobb csapat benyomását keltette ekkor a piros mezes együttes, de jött egy kétes szituáció: a 35. percben Antal játékvezető műesésért sárga lapot adott Szakálynak, a sajtóhelyről nem tűnt annak, sőt…

A szünet után Pogacsicsnak kellett többször közbeavatkozni, majd a 71. percben – a tizenegy perccel korábban csereként pályára lépő – Bévárdi gyönyörű gólt lőtt az előző szezonban még csapattárs Pogacsicsnak. Úgy tűnt, hogy ezzel le is rendezte a meccset a DVSC, de Szarka szép fejes góljával visszajött a Rákóczi reménye. De ez csak néhány percig tartott, ugyanis Bárány megrúgta második gólját. Innen már a Rákóczi nem tudott felállni, és elmondható, hogy a DVSC magabiztos játékkal győzött Kaposváron.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Gyirmót FC Győr – elmaradt

90+2. Vége a mérkőzésnek. Debrecen 3–1-re legyőzte a Kaposvárt. Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90. perc 2 perc a ráadás.

81. perc Hazai csere. Andrics helyett Nagy János és Szabó Bálint helyett Földi Botond.A vendégenél Bárány helyett Pávkovics a pályán.

Bárány jobbal nagy gólt lőtt a hosszúba.

79. perc GÓL!

Balázs Zsolt jobb oldali szögletét a rövidről Szarka Ákos fejelte a hosszúba.

76. perc GÓL! Szarka

Ferenczi bal oldali beadásából Bévárdi kapásból, ballal nagy gólt lőtt a jobb sarokba.
71. perc GÓL! Bávárdi.

69. perc Ivószünet.

68. perc Cserélnek a vendégek, Bódi helyett Kundrák a pályán
65. perc Szarka
mellel levett egy löbbölést és lefordulva jobbal mellé lőtt.
61. perc Bévárdi
jobb lábas lövését védi bravúrral a hazai kapus.

60. perc Cserél a vendég csapat, Sós helyett Bévárdi
57. perc Balázs
jobb oldali szabadrúgását Szarka fejelte nem sokkal fölé.
56. perc Bódi
balról nyesett nem sokkal kapu mellé.
55. per
c Varga fejesét bravúrral védte Pogacsics.

53. perc Ur kapott sárga lapot Bárány lerántásáért.
46. perc
Elkezdődött a második félidő. Cserélt a hazai csapat, Szabó Alex helyett Ur László a pályán.

Nagy harc volt a találkozón (Fotó: Somogyi Hírlap / Lang Róbert)

45+1. perc Vége az első félidőnek.
45. perc 1 perc ráadás.
44. perc Andrics
lőtt 18 méterről, a vendégek kapusa védett.
43. perc
Sós Bence támadta Pogacsicsot, kifelé szabadrúgás.
38.
perc Bódi cselezte be balról magát a büntetőterületen belülre, lövését Pogacsics öklözte szögletre.
36.
perc Bódi lövését védte Pogacsics.

35.perc Szakály Attila műesésért kapott sárga lapot.

33. percSzabó Bálint lőtt jobbról, Zöldesi védett.
29. perc
Bódi jobb oldali szöglete kikerült a tizenhatoson kívülre és Ferenczi ballal laposan mellé lőtt.
26. perc
Sós lőtt védőjétől szorongatva ballal fölé.
23. perc Ivószünet.
22. perc
Jobban, tudatosabban játszik a Debrecen.
16 .perc
Bárány hagyott ki óriási ziccert. Kapuval szemben a felső lécre emelt.

13. perc GÓL! Bódi beadását Bárány rúgta az ötösről a kapuba. Vezet a Debrecen. 0–1

Debreceni gólöröm (Fotó: Somogyi Hírlap/ Lang Róbert)

8. perc Bódi szabadrúgását Ferenczi nagy helyzetben mellé lőtte 5 méterről.

3. perc A Rákóczi kezdte jobban a játékot, beszorultak a vendégek a kapujuk elé.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek kezdték a játékot.

A hazai csapat tiszta fehérben, a vendégek tiszta pirosban játszanak.

Hétfőn a DVSC kötelékébe tartozó személyek koronavírus-tesztnek vetették alá magukat és kedden ezek eredménye alapján többeknél pozitív lett a Covid-tesztje. Így csak azok tudtak útra kelni, akik negatív eredményt produkáltak. Kondás Elemér a Debrecen vezetőedzője az előző fordulóban az Ajka elleni játékból a sok helyzetből lőtt sok gólt emelte ki, ami eddig nem volt jellemző csapatára. Ezt a vonalat vinné tovább Kaposváron is, de arra törekedniük kell, hogy nem szabad kiengedni a mérkőzés semelyik periódusában sem. Fontosnak tartotta még, hogy a vasárnapi mérkőzés után a játékosok frissítése megfelelő legyen.

A kaposvári oldalon első hazai mérkőzésére készül Várhidi Péter vezetőedző. Szintén most mutatkozik be itthon a hosszú ideig megfelelő engedély hiányában csak az előző fordulóban pályára lépő Szarka Ákos és a múlt héten igazolt, Budaörs ellen ugyancsak pályán lévő Gál Mátyás is. Várhidi csapatától elsősorban azt várja, hogy az elképzeléseit lépésről-lépésre adják vissza játékosai, így játékban vár fejlődést. Ha ez megtörténik, akkor fognak csak az eredmények jönni, és csak így tudnak a középmezőnyhöz felzárkózni.

Bemelegítés a meccs előtt (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)