Utolsó másodperces góllal nyert a Rákóczi a DEAC ellen

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.11.08. 16:50
A labdarúgó NB II 16. fordulójában Kaposváron nem mindennapi második félidőt produkáltak a csapatok. Az amúgy végig kiélezett mérkőzésen az utolsó utáni pillanatban szerzett góllal kicsikarta a győzelmet a hazai együttes a DEAC ellen.

Hatalmas kaposvári öröm a lefújás után (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Becséri Gergely, Mohos Milán)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur, Nagy T., Varjas Z. (Bíró D. 76.) – Nagy J., Szabó B., Gál M., Földi, Vachtler – Erdei – Balázs Zs (Andrics a szünetben), Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
DEAC:
Szabados – Nagy Z., Orosz D., Belényesi, Papp F. – Nagy K. (Karikás 90+1.), Nikitscher, Spitzmüller, Sándor T. – Urbin (Bíró P. 71.) Burai. Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Szarka (1–0) a 7., Nagy K (11-esből, 1–1) a 70., Andrics a 90+3. percben (2–1).
Kiállítva:
Nikitscher a 66. percben

A Kaposvár a DEAC fölé nőtt (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)

Mindjárt a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Rákóczi, folyamatosan ott pattogott a labda a vendégek tizenhatosa előtt. Egy nagy kapushibából meg is szerezte a vezetést a hazai zöld-fehér csapat, Szabados István jött ki rosszul egy magas beadásra, így Szarka Ákos a kapust megelőzve fejet a kapuba. Tovább nyomott a Rákóczi, de egy felső lécen csattant fejesen kívül csak helyzetecskékig jutott. Harminc perc után felbátorodott a DEAC, kijött a szorításból és Pogacsicsnak egyszer bravúrral is kellett védenie, Nagy Krisztián lövését hárította. A hazai védők nehezen tudták megoldani Urbin Péter semlegesítését, a rá folyamatosan felpasszolt labdák rendre megtalálták őt, ezekből mindig veszélyes szituációk alakultak ki a hazai kapunál.

A második félidőben bátrabb DEAC jött ki a pályára, mint az első félidő első harmadában. Többet volt a hajdúságiaknál a labda, de nagy helyzetig nem jutottak. Egy váratlan piros lap miatt megfogyatkoztak a debreceniek, és még váratlanabbul egyenlítettek büntetőből. Főleg a második játékrészben már több indulat volt a pályán, rengeteg reklamálás, olykor téves játékvezetői ítélet miatt, ez a vendégek egyenlítése után még jobban fokozódott. Mindent egy lapra téve támadott a Rákóczi, de a hősiesen védekező vendégek majdnem a végéig állták a sarat. Andrics szünetben való becserélése jó húzásnak bizonyult, többször veszélyeztetett, de a slusszpoént a végére hagyta. Gólja után már középkezdésre sem maradt idő, így elmondható, hogy a többet támadó Rákóczi megérdemelten tartotta otthon a három pontot, de a DEAC-nak sem kell szégyenkeznie.

20. Debreceni EAC1631312–31–199

90+3 Vége a mérkőzésnek, nagy küzdelemben 2–1-re nyert a hazai csapat. Köszönöm megtisztelő figyelmüket.

Kaposvári gólöröm (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

90+3. perc: GÓL Andrics egy visszagurított labdát vágott nyolc méterről a hálóba. 2–1

90+2. perc: Időhúzásért sárga lap a vendégek kapusának.

90+1. perc: Csere a vendégeknél Nagy K. helyett Karikás a pályán.

90.perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Földi Botond lőtt 17-ről mellé.

84. perc: Andrics cselezett befelé és a megpattanó 20 méteres lövését védte Szabados.

83. perc: Vachtler lőtt 24 méterről mellé.

76. perc: Varjas Zoltán helyett Bíró Dominik a pályán

75. perc: Papp Ferenc kapott sárga lapot.

74. perc: Sándor Tamás vezetőedző kapott sárga lapot a kispadról.

71. perc: csere a vendégeknél Urbin helyett Bíró Péter a pályán.

70. perc: GÓL Nagy Krisztián lőtte a kezezés miatt megítélt tizenegyest a hazai kapuba. 1–1

66. perc: Piros lap a vendégeknél. Nikitscher Tamást állította ki egyből piros lappal a játékvezető Úr László lekönyököléséért.

66. perc: Kettős csere a vendégeknél Nagy Zoltán és Burai Erik helyett Szabó Kornél és KertészTamás a pályán.

Nagy a harc a labdáért ( Fotó Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

58. perc: Urbin alig maradt le egy belőtt labdáról, nagy helyzet volt.

54. perc: Nagy Krisztián a hozzá került labdát nagy erővel zúdította az oldalhálóba.

52. perc: Andrics fellökéséért Nikitscher kapott sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Hazai csere, Balázs helyett Andrics a pályán.

45.perc: Vége az első félidőnek.

37. perc: Nagy Krisztián nyolc méteres lövését védte bravúrral Pogacsics.

27. perc
: Vachtler vezette a labdát a vendégek kapujára és 18-ról nagy erővel fölé durrantott.

25. perc: Urbin
fejelte alig mellé Nagy Krisztián jobbról belőtt szabadrúgását.

22. perc: Nagy János kapott sárga lapot.

17. perc: Balázs Zsolt szöglete után hazai fejről a felső lécre pattant a labda.

Szabados István védése (Fotó Somogyi Hírlap/ Lang Róbert)

13. perc: Vachtler t
ört be balról a 16-oson belülre, beadásáról Szarka alig marad le, majd a lecsorgó labda visszakerülése után Vachtler lövését védte szögletre Szabados.

7. perc: GÓL Erdei bal oldali szabadrúgását Szarka fejelte be a rosszul kimozduló Szabados mellett. 1–0 a Rákóczi javára

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek végezték el a kezdőrúgást.

Hazai csapat cserekapusa, Bonnyai Márk mérkőzés előtti bemelegítése (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben játszanak.

A kaposvári zöld-fehér alakulat a szerdai három pont begyűjtése után egyértelmű célként tűzte ki, hogy a tabella utolsó helyén tanyázó vendég DEAC-ot is legyőzze. Mondhatni kötelező győzelem ez, de Várhidi Péter szerint a csapatok között nincsenek nagy különbségek ebben az osztályban, így nem számít könnyű mérkőzésre. A Rákóczinál nem tud játszani Szabó Bálint, akinek Ajka ellen a bokájából letört egy csontdarab.

A vendégek már szombaton útra keltek és elutaztak Kaposvárra. Így többek között abban reménykednek, hogy kipihenten tudnak majd pályára lépni. Még az is segítség nekik, hogy a korábban hat évig Kaposváron játszó Nagy Krisztián bizonyára ellátja csapatát pár információval, ami segíthet abban, hogy ne üres kézzel kelljen hazatérniük a fekete-fehéreknek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, hogy mire jut a háromfordulós nyeretlenségi sorozata után legutóbb az Ajka ellen újra győztes Kaposvár, amely még így is csupán négy pontra van a kieső zónától, így nagyon kell neki a pont. És kit győzzön le a Rákóczi, ha nem a sereghajtó, bár legutóbb a Szentlőrincet két vállra fektető Debreceni EAC-ot?