Az ETO hárommal nyert a III. Kerület otthonában

K. T. I.K. T. I.
2021.11.24. 12:50
Az ETO FC Győr 3–0-ra nyert a III. Kerületi TVE ellen a labdarúgó NB II. 17. fordulójában. A vendégcsapat már a 3. percben előnybe került, innentől pedig nyugodtan adhatta át a területet a kontrákra várva. Az óbudaiak hiába birtokolták többet a labdát, nem tudtak igazán veszélyesek lenni az ellenfél térfelén.
Óvári ünnepel a győriek harmadik gólja után (Fotó: Árvai Károly)

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
III. KERÜLETI TVE–WKW ETO FC GYŐR 0
–3 (0–1)
Budapest,
III. ker. TVE Sporttelep. 350 néző. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Cs., Máyer G.)
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori G., Erdei G., Fejes A., Bekker (Tóth K., 57.) – Szalai V. (Tamási, 57.), Egerszegi – Horváth O. (Behovits, 67.), Schuszter (Sili a szünetben), Barczi D. – Borvető (Köböl, 80.)
Vezetőedző
: Kemenes Szabolcs
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor F., Forgács D. – Vernes (Berki, 59.), Bagi I., Toma Gy., Vitális – Bacsa (Priskin, 68.), Óvári (Erdei M., 80.)
Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Vernes (3. – 11-esből), Bacsa (47.), Erdei (64. – öngól)
Kemenes Szabolcs
: – Komolyabb elemzést és gondolkodást igényel, hogy egy pécsi győzelem után három nappal hogy tudtunk ilyen gyengén futballozni. Könnyű falatnak bizonyultunk a Győr számára, talán még előételnek sem voltunk elég jók… Önmagunkat vertük meg.
Klausz László: – Megleptük az ellenfelet azzal, hogy feltoltuk a védekezésünket, így kihúztuk a „méregfogukat”, és a gyors ellentámadások révén sokszor veszélyeztettük a kapujukat. Hiányérzetem csak amiatt van, hogy sok lehetőséget elpuskáztunk; akár több gólt is szerezhettünk volna.

Túlzás lenne azt állítani, hogy már a 3. percben eldőlt a meccs, az viszont biztos, a Győr jóval kényelmesebb helyzetben találta magát, miután Vernes Richárd értékesítette az Óvári Zsolt által kiharcolt tizenegyest (0–1). A következő negyedóra is a győriekről szólt, Óvári, majd Vitális Milán szerezhetett volna újabb gólt. A folytatásban kiegyenlítődött a játék, sőt a III. Kerület talán valamivel többet is birtokolta a labdát – nagy helyzetet azonban nem tudott kialakítani a hazai csapat.

A második félidő újabb gyors győri góllal indult – Vernes ebben is kulcsszerepet vállalt, hiszen a jobbról érkező beadását fejelte némi szerencsével a kapu bal oldalába Bacsa Patrik (0–2). Az óbudaiak a szépítés reményében több kockázatot vállaltak, kinyíltak, ezt pedig egy jobboldali elfutás végén Berki István beadása után ismét kihasználta az ETO, a középen érkező Óvárival szemben menteni igyekvő Erdei Gáborról perdült a kapuba a harmadik vendéggól (0–3, öngól).

Ezzel pedig minden kérdés eldőlt.

A hosszabbításban a csereként beállt Priskin Tamás fejese vágódott a kapufára – így a teljes kiütést megúszta a Kerület. A vereség elkerülésére reálisan csak három perce volt...

20. Tiszakécske17321217–36–1911

90+1. perc: VÉGE A MECCSNEK!

Egy perc a ráadás!

90. perc: Vitális végzett el egy szabadrúgást balról, 27 méterre a kaputól, az ötös bal csücskénél Priskin tudott fejelni, ám a hosszún álló kapufa megmentette a hazaiakat a negyediktől.

86. perc: Sili csinálja meg megint a cselt a jobb szélen, a kapuvonaltól középre adja, de az ott érkező Barczinak nincs esélye sincs elfejelni azt.

82. perc: Sili adja be jobbról, középen nem tudnak felszabadítani a védők, a hosszúnál Egerszegi érkezik, dobja magát, de két méterről nem tudja bevenni a kaput!

81. perc: A most beállt Köböl indul a kapuvonal irányába jobbról, visszateszi lövésre, Sili érkezik, lő, a blokkról szögletre vágódik.

80. perc: Óvári is lement, a helyén Erdei M. a vendégeknél!

80. perc: Borvető helyett Köböl a hajrára.

74. perc: Barczi szöglete után nem tudnak tisztázni a védők, Erdei fejeli a labdát Egerszegi irányába, aki 9 méterről, balról, félollózó mozdulattal a kapu fölé vágja!

72. perc: Sili adja be jobbról, az ötös előterében Behovtis át is tudja venni a labdát, egy esernyővel megforgatja a védőjét, 9 méterről lő, de kapu fölé emeli!

69. perc: Bacsa le, Priskin be!

68. perc: Óvári lő a 16-os bal oldalától, a lapos lövését a jobb alsó elől tolja ki a kapus.

67. perc: Horváth O. helyett Behovtis.

64. perc: ELDŐLT! HÁROM! Berki rázta le a jobb szélen Tóthot, beadta, középen Óvári érkezett Erdeivel a nyakán, és végül az óbudai védőről perdült a kapu jobb oldalába a labda. Öngól, 0–3.

63. perc: Bacsa kapott remek indítást, lefutotta a védőjét, majd a 16-oson belül a másik kettővel szemben a cselt is jól húzta meg, a lövésre letett labdája viszont kicsit rövid lett Óvári felé, így a védő tisztázni tudott.

Most megint a Kerület birtokolja többet a labdát, de a helyzetekkel éppúgy adós a hazai csapat, mint az első félidőben volt. A győrieknek kényelmes a helyzet, kétgólos előnyben nyugodtan várhatnak a kontrákra.

59. perc: Vernes helyett Berki I.!

58. perc: Vitális indította a leshatáron meginsuló Bacsát, aki jobbról befelé húzva egy csellel elküldte a védőjét... a folytatás pedig nem derülhetett ki, mert les miatt harsant a síp.

57. perc: Szalai V. és Bekker le, Tamási Zs. és Tóth K. be

53. perc: Vitális kapott jó labdát a jobb szélen, megindult majd 16 méterről, jobbról lőtt, Balázs védett, a kipattanó visszakerült a győri szélső elé, az ismétlést kapu fölé lőtte.

48. perc: Sili indult meg a jobb szélen, jó 40 métert vezette a labdát, a 16-os csücskénél befelé húzott, majd lőtt, és a blokkolni igyekvő három győri közül az egyiknek sikerült is...

47. perc: GÓÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET AZ ETO! Vernes adta be a labdát jobbról, középen pedig a lendületből érkező Bacsa a védőt megelőzve 7 méterről fejelt, a kivetődő kapus ugyan bele tudott még érni, de így is a háta mögé és a kapuba csorgott a labda! 0–2

46. perc: Szünetben Schuszter helyére Sili Luka érkezett a hazaiaknál.

46. perc: Folytatódik a meccs. Az ETO kezdte a második játékrészt!

SZÜNET

45. perc: Nincs hosszabbítás, a játékvezető lefújta az első félidőt.

44. perc: Vitális adja be a labdát balról, szögletből, középen az ötös előteréből Bagi csúsztatott a lécre.

43. perc: Toma fordul be a 16-os jobb oldalánál, közelről lő, Balázs tolja a léc fölé.

39-40. perc: Vitális indult meg középen, a 16-os előterében Szalai V. rántotta le. 25 méterről, középről jöhet szabadrúgással az ETO. Vernes lövése viszont lepattant a sorfalról.

35. perc: Mezőnyjátékkal telnek a percek. Többnyire a hazaiaknál a labda.

A kezdeti győri rohamok után a mezőnyjáték dominált az első félidőben (Fotó: Árvai Károly)

Az első 15 perchez képest kiegyenlített lett a játék képe, igaz, igazán nagy hazai lehetőséget még mindig nem láthatott a publikum.

29. perc: Egy jobbról érkező beadást Bori a bal szélen érkező Vitális elé csúsztat épp, aki befelé húz, bemutat egy cselt bokából majd laposan lő, a bevetődő Szalai V. blokkol testtel.

28. perc: Barczi a 16-os bal csücskétől adja be a labdát, középen a kaputól jelentős távolságból, jó 13-14 méterről Borvető fejel, de méterekkel a jobb kapufa mellé!

27. perc: Horváth O. kap sárga lapot, a félpályánál meginduló Vitálist rúgta meg.

23. perc: Vitális próbálkozik meg egy újabb átlövéssel 23 méterről, két védő takarásában megcélozva a bal alsót, a labda jó egy méterrel pattan el a bal kapufa mellett.

19. perc: Bekker adja be balról, az ötös jobb csücskénél Horváth O. érkezik, hogy fejeljen, de fél centivel kisebbet ugrik a kelleténél, így lemarad a labdáról.

17. perc: Bori indítja Barczit a kezdőkörben, aki maga elé engedi a labdát, majd a jobb szélen meglóduló Schuszterhez fordít, aki átveszi a 16-os jobb oldalától centerez, de a beadása mélyre csúszik, így pedig veszélytelenül kanyarodik el a kapu felett.

14. perc: KAPUFA! Vitális adja be a labdát balról, Óvári a kapunak háttal csúsztat, a labda a keresztlécről vágódott fölfelé.

A becsült nézőszám: 350 fő.

Barczi Dávid küzd a labdáért (Fotó: Árvai Károly)

11. perc: Vitális csinál meg egy cselt jobbra húzva, 24 méterről, jobbal a bal felsőt veszi célba, a lövés közép-magasra sikerül, így pedig Balázs egy vetődéssel oldalra tudja tolni.

9. perc: Barczi lő 18 méterről, középről, kissé takarásból ereszti el a labdát, de Fadgyasnak így is volt elég ideje rávetődni és magabiztosan megfogni.

5. perc: Egy újabb Óvári lehetőség, jobbról, laposan, a kapus beleér, így a jobb alsó mellé csorogna a labda, ám mielőtt szöglet lenne az egyik védő beéri és így bent tartja.

3. perc:GÓÓÓÓL! Vernes állt a labda mögé és jobbal a jobb felső sarokba lőtt. A kapus hiába találta el az irányt, esélye sem volt a hárításra. 0–1

2. perc: Óvári lépett ki a leshatárról egy remek indítással, Erdei pedig már csak szabálytalanul tudta megállítani a 16-oson belül! Tizenegyes és sárga lap!

A hazaiak kék felsőben, fehér nadrágban és sportszárban, a vendég győriek fehér mezben, zöld nadrágban és sportszárban futballoznak ezen a délutánon.

1. perc: A Kerület indította útjára a labdát!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hetedik helyezett Győri ETO a 18. helyen álló III. Kerület otthonában.