NB II: idegenben nyert a Csákvár és a Haladás II

2012.11.25. 15:09
Az NB II őszi utolsó, 15. fordulójában a Nyugati csoport délutáni mérkőzésein két vendégsiker született, a Csákvár a BKV Előre, míg a Haladás II a Veszprém otthonában győzött egygólos különbséggel. Az újonc csákváriak utóbbi öt meccsükből négyet megnyertek, aminek köszönhetően osztályozós pozícióban telelnek, a 0–0-s állásnál büntetőt hibázó Veszprém viszont a várakozástól jócskán elmaradva csak a tizedik helyről várhatja a tavaszi folytatást.

A Nyugati csoport délelőtti mérkőzésén a Kozármisleny magabiztos győzelmet aratott a Kaposvár II otthonában, amivel feltette a koronát az őszi teljesítményére. Érdekesség, hogy a szezon felénél a góllövőlistát egy kozármislenyi középpályás, a kaposvári hálóba is betaláló Koller Krisztián vezeti 11 góllal.

A Keleti csoportban alacsony színvonalú mérkőzést játszott egymással a FTC II és a Szolnok, végül a hosszabbításban szerzett Hakola-góllal a zöld-fehérek otthon tartották a három pontot. Lipcsei Péter együttese az ősz folyamán sokáig sereghajtó volt, de utóbbi hat mérkőzéséből ötöt megnyert, így a középmezőnyből várja a tavaszi szezont.

A remek őszt maga mögött tudó Honvéd–MFA számára viszont nem sikerült szépre a búcsú, Pári Sándor együttese hazai pályán kapott ki a Kazincbarcikától, és a sorrendben elszenvedett negyedik vereség következtében a kilencedik helyre csúszott vissza.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–KOZÁRMISLENY 0–3 (0–1)
Kaposvár, 100 néző. Vezette: Berényi (Kepe, Pápai)
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Földes, Fenyvesi, Vadas, Zmukics – Kirchner, Böröczky (Horváth Á., 72.), Husseini (Katona Gy., 59.), Laczkó (Rusák, 24.) – Házi, Bőle Edző: Barna László
KOZÁRMISLENY: Helesfai – Kovács T., Balaskó Cs., Romics, Nagy J. – Berdó (Karacs, 62.), Szabó B., Koller K., Bjelanovics (Puskás D., 80.) – Városi, Fröhlich (Boda, 73.) Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Koller K. (11–esből, 0–1) a 26., Szabó B. (0–2) az 53., Boda (0–3) a 90. percben
Kiállítva: Horváth L. (Bjelanovics buktatásáért) a 23. percben
Barna László: – A korai kiállítás befolyásolta a mérkőzés alakulását, mert játékosaim ezután nem tudtak felnőni a feladathoz. Különösen akarat terén láttam hiányosságokat.
Márton Gábor: – A mérkőzés méltó befejezése volt a jó őszi szereplésünknek. A kilencven perc során szinte végig uraltuk a mezőnyt.
BKV ELŐRE–CSÁKVÁRI TK 0–1 (0–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Kóbor, Hima)
BKV ELŐRE: Horváth G. – Máj (Wilson, 76.), Nyárasdi, Menyhért, Sebők I. – Dóczi, Berde, Mayer (Kiss K., 62.) – Eszlátyi, Michel, Berki P. Vezetőedző: Menczeles Iván
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé – Csordás Sz., Hajdú S. – Vinicius (Sötét, 86.), Rigó (Molnár Cs., 76.), Domján – Junior (Folmer, 63.) Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Racskó (0–1) az 52. percben
Menczeles Iván: – Egy figyelmetlenség döntötte el a mérkőzést. Nem játszottunk ugyan jól, de a részrehajló játékvezetéssel nem is nyerhettünk volna.
Bognár György: – Mezőnyben és a kapu előtt is határozottabbak voltunk ellenfelünknél, és ez az eredményben is megmutatkozott.
VESZPRÉM FC–HALADÁS II 1–2 (0–0)
Veszprém, 200 néző. Vezette: Radványi (Horváth Z., Szeles K.)
VESZPRÉM: Tarczy – Molnár T., Molnár Z., Császár, Bosnjak – Osváth, Nyitrai (Hevesi-Tóth, a szünetben), Thiago (Nikolin, a szünetben), Vágó (Szöllőskei, 76.) – Honma, Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
HALADÁS II: Gőcze – Szeles T., Jagodics M., Nagy Z., Hanzl – Halász (Fider, 85.), Németh M., Szakály A., Farkas M. – Kenesei K. (Dallos, 19., Grabant, a szünetben), Czafit Edző: Tóth László
Gólszerző: Farkas M. (0–1) a 63., Hanzl (0–2) a 75., Bosnjak (1–2) a 88. percben
Vágó Attila: – Az a csapat, amelyik a legnagyobb helyzeteit, sőt még a tizenegyesét is kihagyja, nem szerezhet pontot. Nagyon csalódott vagyok a vereség miatt.
Tóth László: – Kapusunk nulla-nullánál kivédett tizenegyese mellett további ziccereket is hárított. Egységes játékunkkal nyertünk.
KELETI CSOPORT
FERENCVÁROS II–SZOLNOKI MÁV 1–0 (0–0)
Albert-stadion, 100 néző. Vezette: Gaál Gy. (Medovarszki, Buzás)
FERENCVÁROS II: Ranilovic – Simita, Otten, Grúz, Sváb – Batik, Peszmeg (Papp M., 72.) – Beliczky, Hakola, Gárdos (Holman, a szünetben) – Máté J. (Nehéz M., 81.) Edző: Lipcsei Péter
SZOLNOK: Rézsó – Tisza K., Pintér L., Kiprich D., Nagy D. – Tamási G. – Kállai I., Szepessy, Lengyel B. – Vári, B. Tóth Vezetőedző: Bontovics Ferenc
Gólszerző: Hakola (11–esből, 1–0) a 91. percben
Bontovics Ferenc: – Sajnálom a játékosaimat, mert nagyon sokat tettek annak érdekében, hogy ponttal vagy pontokkal távozzunk az Albert-stadionból. Megint olyan rutintalanság döntött, ami a teljes őszi szereplésünket végigkísérte. Nem érdemeltünk vereséget.
BP. HONVÉD-MFA–KAZINCBARCIKAI SC 1–2 (1–1)
Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette: Barna (Nagy T., Kulman)
HONVÉD-MFA: Vereckei – Moga, Remes, Debreceni, Gengeliczki – Varga M., Csontos (Daru, 72.), Diakité (Odia, a szünetben), Nagy M. K. – Tchami, Vólent Edző: Pári Sándor
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Privigyei, Komlósi, Fótyik, Szala – Nyitrai, Fehér B. (E. Messi, 90.), Kovács P., Tátrai – Hornyák (Horváth B., 84.), George (Ngalle, 88.) Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Vólent (1–0) a 20., Fótyik (11–esből, 1–1) a 40., Tátrai (1–2) a 60. percben
Kiállítva: Privigyei (a második sárga lap után) a 83. percben
Pári Sándor: – Példáját láthattuk annak, hogy zavaró körülmények hatására hogyan lehet hetek alatt egy jól működő rendszerből elemeire hullania egy csapatnak.
Kiprich József: – Igazi csapatként futballoztunk, amelynek a siker az eredménye. Gratulálok a játékosok hozzáállásához.

16. Bajai LSE 15 2 1 12 16–45 –29 7
* Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba