Három ponttal távozott a Dorog Kozármislenyből

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.03.19. 14:50
A mislenyi Bartha Lászlót (fehérben) a dorogiak nem hagyták kibontakozni (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Mindkét oldalon egy kapustól érkező rossz passz után alakult ki óriási gólhelyzet a Kozármisleny–Dorog NB II-es labdarúgó-mérkőzésen, Beke kihagyta, míg a másik oldalon Magyari gólra váltotta, ami három pontot ért a vendéggárdának.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–DOROGI FC 0–1 (0–0)
Kozármisleny,400 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kulman Tamás, Ország Péter)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Sági (Gránicz, 73.), Gajág, Várkonyi, Turi – Kosznovszky, Nagy E. – Vas B. (Kotroczó, 73.), Bartha (Vajda, 63.), Beke – Károly (Daru, 73.). Vezetőedző: Márton Gábor
DOROG: Molnár Zs. – Kárász, Lénárth, Gyurácz, Kotula – Kapornai (Hesz, 90+1.) – Papp M. (Barna, 58.), Albert Á., Király (Berkó, 73.), Szedlár (Lustyik, 73.) – Vígh (Magyari, 58.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:
Magyari (62.)
Márton Gábor: – Addig, amíg helyzeteinket kihagyjuk, nehéz lesz győznünk... Főleg akkor, ha a hibáinkat az ellenfél kíméletlenül kihasználja.
Marián Sluka: – Eddig rendre nem volt szerencsénk, most másképp alakult a mérkőzés. Ennek köszönhetjük az idegenbeli győzelmünket.

Az alsóházi helyosztót óvatosan kezdték a csapatok, az első félidőben meddő mezőfölényben focizott a Kozármisleny, de nem tudta fölényét gólra váltani. A legtöbb lehetőség pontrúgásból, szögletből adódott, de nagy gólveszély nem alakult ki. A második játékrész elején jött az első nagyobb védelmi hiba, egy hazaadott labdát Molnár Bekének passzolt, aki óriási helyzetben kapu mellé lőtt. Majd jött a 62. perc és a hazai védelmi hiba: Lékai nem tudott a büntetőterületen belülre engedni egy felé tartó labdát, így a rátámadó csatár miatt passzolt, de Magyarit találta meg, aki higgadtan felnézett, és az üres kapuba lőtt.

Ezután tizenegy emberrel védekezett a Dorog, és bár a hazai csapat mindent megtett az egyenlítés érdekében, nagy helyzete csak a 94. percben volt, akkor viszont az egyik vendégvédő a gólvonalról mentett, így győztesen térhetett haza a Dorog. A Komárom-Esztergom vármegyei együttes sikerével három pontra megközelítette az előtte álló három vetélytársát. 0–1

20. Kozármisleny28571630–51–2122

90+4. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4 perc: Szabadrúgás érkezett a vendég kapu elé, Daru fejelt bele, így került Várkonyihoz, aki éles szögből rúgta kapura, egy vendégvédő azonban a kapu torkából kivágta a labdát.

90+1 perc: Vendég csere Hesz érkezik Kapornai helyett.

90. perc: 4 perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Gránicz lőtt távolról kapu mellé.

84. perc: A tizenhatos sarkáról végzett el szabadrúgást a Kozármisleny, Vajda lövését Molnár Zs. tolta ki a léc alól.

83. perc: Labdaelrúgásért Lénárth kapott sárga lapot.

81. perc: 30 méterről lőtt kapu fölé Vajda szabadrúgásból.

Egy  mislenyi támadóra két dorogi védő is ügyelt
Egy mislenyi támadóra két dorogi védő is ügyelt

73. perc: Cserélnek a csapatok, a hazai oldalon elhagyja a pályát Károly, Vas B. és Sági, a helyükre érkezett Daru, Kotroczó és Gránicz, míg a vendégeknél lement Király és Szedlár és bejött Berkó és Lustyik.

63. perc: Hazai csere Bartha helyett Vajda a pályán.

62. perc: Óriási hiba a hazai oldalon, Lékai kapus nem tudta beengedni a labdát a tizenhatoson belülre, így elrúgta, de pont Magyari elé, aki igazított rajta egyet és az üres kapuba lőtt. Lékai lábbal csak beleérni tudott a labdába, hárítani nem. 0–1

58. perc: Kettős vendég csere, Vígh és Papp M. ment le és érkezett Magyari és Barna.

58. perc: Papp ment el a jobb szélen és adott középre, Vígh érkezett, de csak becsúszva érte el a labdát így már nem tudta irányítani, kapu mellé ment a próbálkozás.

54. perc: Kapu elé ívelt szabadrúgást Gajág fejelte, kapásból Bartha találta el rosszul a labdát és lőtt kapu fölé.

51. perc: Nagy E. kapott lerántásért sárga lapot.

47. perc: Óriási hiba, egy hazapasszolt labdát Molnár Zsombor rosszul rúgta ki, Bekét érte váratlanul az ajándék labda, levette és kapu mellé lőtt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Szedlár távoli lövését fogta Lékai.

42. perc: Kapornai kapott sárga lapot lerántásért.

37. perc: Vendég szöglet után Kárász fejelt, Lékai fogta a labdát.

31. perc: Ismét hazai szöglet után most Gajág fejelt a védőtől szorongatva, így nem lett veszélyes a próbálkozás.

Az utolsó helyen álló Kozármisleny (fehérben) a közvetlenül előtte álló Doroggal vív alsóházi helyosztót

29. perc: Károly szöglete után Bartha fejelt, Molnár Zsombor azonban kiöklözte a labdát.

22. perc: Kosznovszky éles szögből leadott lövését blokkolta Lénárth, a kipattanót Beke lőtte kapu fölé.

20. perc: Bartha lőtt távolról kapu mellé.

15. perc: Bartha kapott labdát a bal szélen, az alapvonalig ment vele majd beadta, Vas fejelt a hosszún kapu fölé.

5. perc: Lénárth fejelte el a labdát Bartha elől a kaputól 10 méterre.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesési helyosztón a Misleny és a Dorog egymással.