Szombathelyen nyert a Kecskemét, és már a feljutást ünnepelheti

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2022.05.15. 18:20
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a hatodik pozícióban lévő Szombathelyi Haladás a második helyezett Kecskeméti TE-t fogadta. A vendégcsapat már az első fél óra végére kétgólos előnyt szerzett, majd Tóth Milán szépítő találata után újra eredményes tudott lenni. Ez azt jelenti, hogy az újonc KTE ősztől szinte biztosan az NB I-ben folytathatja.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Hiába kezdeményezett többet a Haladás, a mérkőzést a Kecskemét nyerte meg (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–KECSKEMÉTI TE 1–3(0–2)

Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 1591 néző.Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid).
HALADÁS:
Verpecz - Kállai, Csató M., Németh M., Bosnjak – Csilus T., Holdampf, Kiss B. (Lencse, 56.), Doktorics (Tóth Máté, 56.) - Tóth Milán (Monori, 86.), Horváth R. (Lucas Simut, 75.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
KECSKEMÉT:
Varga B. - Tóth D. (Buna, 62.) , Szabó A., Rjasko, Szalai G,, Hadaró – Katona B., Vágó L., Szuhadovszki (Szabó L., 80.) – Lukács D. (Paudits, 80.), Tóth B.Vezetőedző: Szabó István.
Gólszerző: Lukács D. (0–1) a 26., Tóth B. (0–2) a 29., Tóth Milán (1–2) az 59., Szalai G. (1–3) a 70. percben
Németh Szabolcs: – Az első félidőben rossz felfogásban futballoztunk, a második játékrészben váltani tudtunk, és sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk.
Szabó István: – Megérdemelten győztünk, mert nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, ráadásul az első félidőben lendületesek voltunk, de a szünet után is voltak gólszerzési lehetőségeink.

Mindkét csapat nagy lendülettel kezdett, a Haladás ragadta magához az irányítást, és a kapujához
szegezte ellenfelét. A vendégeknek azonban két lehetőség elég volt arra, és három percen belül két gólt is szerezzenek. A vasiakat alaposan megzavarták a találatok, kellett egy kis idő, mire kicsit összeszedték
magukat. A Hali azonban így is kevés veszélyt jelentett a kecskeméti kapura. A vendégek
határozottan, stabilan védekeztek és a kontráikban szinte mindig ott volt a gólszerzés lehetősége.

Szünet után a vasiak kezdeményeztek többet és Tóth Milán bombagólja visszahozta őket a
meccsbe. Nyomott, rohamozott a Haladás. Ám egy szöglet után nem sokkal később Szalai Gábor fejes góljával ismét kettő volt közte (1–3). A zöld-fehérek nem adták fel, mentek előre, de a támadó harmadban sok hibával futballoztak. A
Kecskemét győzelmével gyakorlatilag feljutott az NB I-be.

20. Budaörs378131639–60–2137

Ez a győzelem azt jelenti, hogy 99 százalék a kecskemétiek feljutása! A harmadik DVTK ugyanis hat ponttal van lemaradva a lila-fehérektől és a gólkülönbsége is 18-cal rosszabb.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, 3–1-re nyert a vendég Kecskemét. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc lesz a ráadás.

90. perc: Bosnjak dumált ki magának egy sárga lapot.

86. perc: Csere a Haliban, Tóth Milán helyett Monori érkezett.

80. perc: Kettős csere a Kecskemétben. Szuhadovszki helyett Szabó László, és Lukács helyett Paudits állt be.

Tóth Dávidék (3) ezúttal is jól védekeztek, így a szombathelyiek csak egyszer tudtak betalálni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

76. perc: Szuhadovszki kilenc méterről a felső lécet találta el.

75. perc: Csere a Haladásban, Horváth Rajmund ment le, Simut jött be.

73. perc:Csilus kapott sárga lapot.

69. perc: GÓÓÓL!!!Bal oldali szöglet után a védők gyűrűjében Szalai hét méterről a bal sarokba fejelt, 1–3.

66. perc: Tóth Máté jobbról elvégzett szabadrúgása a jobb felső sarok mellett kanyarodott ki.

64. perc: Holdampf sarokkal Tóth Milánhoz tette a labda, a csatár 11 méteres lövését védte Varga.

63. perc: Cseréltek a vendégek, Tóth Dávid helyett Buna játszik.

62. perc: Bosnjak ment el a bal szélen, beadását Lencse a mögötte érkező Tóth Mátéhoz passzolt, aki 14 méterről alig lőtt a bal sarok mellé.

59. perc: GÓÓÓL!!!Holdampfremek labdával ugratta ki a jobb oldalon Tóth Milánt, a csatár éles szögből, nyolc méterről óriási erővel a léc alá bombázott. 1–2

A kép csalóka: csak a fehér mezes Haladás került a padlóra  vasárnap kora este (Fotó: Unger Tamás/Va

58. perc: Cseréltek a vendégek, Hadaró le, Grünwald be.

56. perc: Kettős csere a Haladásban. Doktorics helyett Tóth Máté és Kiss Bence helyett Lencse állt be.

55. perc: Hadaró és Doktorics kakaskodásért kapott sárga lapot.

54. perc: Bosnjak ment el a bal oldalon, beadása veszélyesen csavarodott, de végül a háló tetején landolt.

49. perc: Szuhadovszki került helyzetbe a bal oldalon, de 17 méterről a bal sarok mellé lőtt.

46. perc:Megkezdődött a második félidő.

45. perc:Vége az első félidőnek.

44. perc: Bal oldali szöglet után Tóth Barna nyolc méteres fejesét védte Verpecz.

36. perc: Horváth Rajmund bal oldali beadását Csilus nyolc méterről fejelte kapura, de éppen Varga kezében landolt a labda.

A szombathelyieket érezhetően megfogta a három perc alatt kapott két gól. Hiába uralták addig a játékot, mégis a Kecskemét vezet. És jelen pillanatban gyakorlatilag a Vasas mellett a másik feljutó együttes.

33. perc: Egy előreívelt labda Tóth Barna elé került, aki Verpecz mellett megpróbálta elhúzni a labdát, ám Németh Milán beérte és szerelte.

29. perc: GÓÓÓL!!!Tóth Barna17 méterről, középről a bal sarokba lőtt. Tóth Barna korábban a Haliban játszott, 0–2.

Lukács Dániel találatát ünneplik a kecskemétiek, a támadó már 20 gólnál jár a bajnokságban (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

26. perc: GÓÓÓL! Tóth Dávid adott be jobbról, az alapvonalról, a középen érkező Lukács Dániel hat méterről laposan a kapu közepébe lőtt, 0–1.

20. perc: Tóth Barna lódult meg három szombathelyi védő között, majd 16 méteres lövését nagy bravúrral védte Verpecz. Ez volt az eddigi legnagyobb lehetőség.

19. perc: Bal oldali kecskeméti beadás után Tóth Barna fejese alig suhant el a léc felett.

18. perc: Az első helyzet. Kállai robogott el a jobb oldalon, beadását Tóth Milán lőtte kapura 12 méterről, de a korábbi szombathelyi, Tóth Dávid belevetődött a lövésbe.

Negyedórán vagyunk túl, a Haladás uralja a játékot, a Kecskemét stabilan védekezik.

A hangulat remek a lelátón és a pályán is nagy a csata, de helyzet továbbra sincs,

Bő tíz perc telt el a meccsből, egyelőre mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

A Haladás tiszta fehérben, a Kecskemét lilában futballozik.

1. perc:Megkezdődött a mérkőzés.

Néhány lelkes kecskeméti szurkoló is elkísérte csapatát Szombathelyre (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A mérkőzés előtt Séllei Árpád, a Szombathelyi Haladás ügyvezető igazgatója köszöntötte a 100. bajnoki meccsén a zöld-fehéreknél pályára lépő középpályást, Holdampf Gergőt. Az ügyvezető ugyancsak köszöntötte és megajándékozta a Haladás-Viktória FC női labdarúgó Magyar Kupa-ezüstérmes együttesét és a Haladás VSE Magyar Kupa-győztes futsalcsapatát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Szombathelyi Haladás és a Kecskeméti TE.