Nem bírt egymással a Haladás és a Budafok

2022.11.09. 16:50
Ezúttal nem tudott otthon nyerni a zöld mezes Haladás, a Budafok elvitt egy pontot Szombathelyről (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Békéscsabán az utolsó pillanatokban pontot vesztő, forduló előtt kilencedik Haladás a fordulót megelőzően 15. helyen álló Budafokot fogadta. A Budafok szerzett vezetést, a Haladás az első félidő hajrájában egyenlített, mint később kiderült, ezzel ki is alakult az 1–1-es végeredmény.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAFOKI MTE 1–1 (1–1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 849 néző.Vezette: Bana Gergely (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
HALADÁS: Verpecz – Nyíri, Csató, Németh Milán, Bosnjak (Doktorics, 84.) – Derekas, Csilus, Rácz B., Tarján – Csernik, Borvető (Molnár, 69.). Vezetőedző: Michal Hipp
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik (Vaszicsku, 36.) – Margitics A. (Csonka, 69.), Soltész I., Adorján, Kovács D. (Németh Márió, 69.), Horváth O. (Takács R., 81.) – Beke (Kalmár O., 81.), Sós M. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Rácz B. (32. – 11-esből), ill. Sós M. (21.)

A Budafok kezdte jobban a találkozót, és a folytatásban is jól futballozott. Többet birtokolta a labdát, rengeteg pontrúgást harcolt ki, több helyzetet alakított ki, és a 21. percben Sós találatával teljesen megérdemelten szerzett vezetést. A Haladás azonban a semmiből, egy 11-esből egyenlített Rácz révén.

A fordulás után már kiegyenlített, küzdelmes meccset láthattak a szurkolók, kevés helyzettel. Mezőnyben gyűrték egymást a felek, sok volt a szabálytalanság, a hiba, az eladott labda. Feszültnek tűntek a játékosok, potyogtak a sárga lapok. A viszonylag eseménytelen második félidő végén a Budafoké volt a meccslabda, ám a 93. percben a léc megmentette a Haladást. A vendégek talán közelebb álltak a győzelemhez, de megküzdött az egy pontért a házigazda is. 1–1

Véget ért a mérkőzés.

93. perc: Jobb oldali beívelés után Adorján fejelt kapura, a labda a felső lécen csattant! Ez volt a meccslabda!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Csilusé a „sokadik" sárga...

88. perc:Csonka harcolt ki magának is egy lapot időhúzásért.

Jól állt a lában a budafoki védelem, a zöld mezes hazaiak akcióból nem is tudtak betalálni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

84. perc:Doktorics kap lehetőséget a hajrában Bosnjak helyén.

83. perc:Soltész is megkapja a maga sárga lapját.

81. perc: Kettős csere a Budafoknál: Takács és Kalmár lép pályára.

Töredezett a játék, sok a szabálytalanság, az eladott labda, kevés a helyzet.

77. perc:Nyíri kap sárga lapot műesésért, 11-est próbált kiharcolni...

76. perc: Adorján sárgul be.

68. perc: Mindkét csapat cserél: Molnár váltja Borvetőt, illetve Csonka Margiticsot, Németh pedig Kovácsot.

Kezdi átvenni az irányítást a Haladás.

59. perc: Egyre feszültebb a hangulat, többször is lökdösődés, tumultus szakítja meg a meccset. A játékvezető lapokkal nyugtatja a kedélyeket, Borvető és Jagodics sárgul be.

54. perc: Csernik jobbról érkező beadását Derekas az ötösről fejelte éppen a kapus kezébe. Óriási helyzetet hagyott ki a Haladás.

Lendületes játékkal tértek vissza a felek a pályára – úgy tűnik, hogy az egy pont egyik csapatnak sem elég.

Elkezdődött a második félidő,egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Véget ért az első félidő.

„Megérkezett" a meccsbe a Haladás – most már akadt dolga Gundel-Takács kapusnak is.

37. perc: Csernik életerős, a rövid felsőbe tartó löketét ütötte ki a vendégek kapusa.

36. perc: Kényszerű csere a vendégeknél. Fótyik helyén Vaszicsku folytatja.

A játék képe alapján talán váratlanul, de egyenlített a Haladás!

Rácz Barnabás (jobbra) büntetőből vette be a budafoki kaput (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

32. perc: Jagodics csúszott be, és buktatta feleslegesen Cserniket a 16-oson belül - 11-est érően. A büntetőt Rácz a jobb alsó sarokba lőtte (1–1).

Előnye birtokában sem állt le a vendég csapat, teljesen átvette a mérkőzés irányítását, alig-alig van a labda a szombathelyieknél.

Érett a gól, frissebbnek tűnik a vendég gárda, sok szögletet, pontrúgást végez el, sorra érkeznek a labdák a hazai kapu elé.

Sós gólját követően nem sokáig örülhettek a budafokiak (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

21. perc: Remek támadást épített fel a Budafok, Beke jobbról, közelről, éles szögből leadott lövését még védte Verpecz, a kipattanóra azonban érkezett Sós, és az ötösről a kapuba bombázott (0–1).

19. perc:Sós léc alá tartó közeli löketét védte látványos mozdulattal Verpecz kapus.

17. perc:Csernik akadályozott meg szabálytalanul egy formálódó budafoki kontrát sárga lapot érően.

Gyűrik egymást becsülettel a csapatok, de igazán komoly helyzetet még nem láthattak a szurkolók, pedig közel negyed óra lepergett a meccsből...

Viszont talán több veszély van a hazaiak játékában, villámgyorsan megy át támadásba a Haladás.

Jó tempóban kezdtek a csapatok - de többet pattog a labda a Haladás kapuja előtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A vezetőedző Mátyus János, és segítője, Felipe Matos is jó ismerősként tért vissza Szombathelyre - hiszen korábban sikeresen dolgoztak a Rohonci úton. De például a Haladásban nevelkedett Jagocis Márk és Németh Márió is a Budafok sikeréért hajt most, igaz utóbbi csak a kispadon kezdett. A hazaiaktól az előző játéknapon kiállított Simut Mario volt kénytelen kihagyni a meccset.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Michael Hipp kinevezése óta szárnyaló Haladás a felemás formát mutató Budafok ellen.