Kétszer is egyenlített, de így is kikapott a Haladás a Budafoktól

2022.03.14. 19:50
Idegenben nyert a Budafok a Haladás ellen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Szoros mérkőzésen nyert 3–2-re a Budafoki MTE a Szombathelyi Haladás otthonában a másodosztályú labdarúgó-bajnokság (NB II) 28. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAFOKI MTE 2–3(1–1)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 848 néző. Vezette: Káprály Mihály (Berényi Ákos, Belicza Bence)
HALADÁS:
Rózsa– Kállai, Guzmics, Németh M. (Devecseri, 61.), Bosnjak– Csilus, Kiss B., Holdampf (Tarján, 79.), Tóth Máté (Horváth R., 64.) – Lencse, Tóth Milán. Vezetőedző: Németh Szabolcs
BUDAFOK:
OrosziVaszicsku, Margitics, Jagodics M., Fótyik– Kotula M. (Kalmár O., a szünetben), Csonka, Zuigéber (Farkas Bá., 90+3.), Adorján– Soltész, Szabó L. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:
Lencse (22.), Tóth Milán (73.), ill. Szabó L. (17.), Zuigéber (57.), Fótyik (84.)

Közepes tempóban kezdtek a csapatok, sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben. A hazaiak kezdeményeztek többet, de a budafoki védelem stabilan állt a lábán, sőt, Szabó Levente nagy góljával a fővárosiak szereztek vezetést. Még mielőtt az addig pazarul szurkoló hazai tábor elveszítette volna türelmét, Lencse lecsapott egy lecsorgó labdára, és kiegyenlített. A hazaiak mentek előre, próbálkoztak jobbról, próbálkoztak balról: eredménytelenül.

A szünet után is mindent megtettek a szombathelyiek a vezetés megszerzése érdekében, de kevés fantáziával építették támadásaikat, a vendégek pedig egy labdaszerzést követően újra előnyhöz jutottak. A vasiaknak muszáj volt kockáztatniuk, ám a kontrákból a vendégek szerezhettek volna újabb gólokat, de ez a hazaiaknak sikerült: Tóth Milán fejesével másodszor is kiegyenlítettek. A hajrá nagy izgalmakat hozott, egyik csapat sem volt elégedett a döntetlennel. A budafokiak tudtak újítani, és újabb gólt szereztek (Fótyik révén), amivel megnyerték a jó iramú, változatos mérkőzést, így életben tartották bennmaradási esélyeiket. 2–3

20. Szolnoki MÁV FC28591424–42–1824

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés.

90+3. perc: Fél percig FarkasBálint is lehetőséget kap, Zuigéber helyére érkezik.

90+3. perc: SzabóLevente kapott sárga lapot.

HÁROM PERC A RÁADÁS

88. perc: Bosnjak kapott sárga lapot, miután Adorjánnak csúszott oda.

84. perc:GÓL! Zuigéber jobbról középre ívelt labdáját Fótyik két méterről a léc alá bólintotta. Más kérdés, hogy a beadás előtt a labda már teljes terjedelmével elhagyta az alapvonalat - de a játékvezető mégis megadta a gólt (2-3).

Változatos, pörgős a meccs, mindkét csapat megy előre a győztes gólért.

73. perc: GÓL! Kállai jobb oldali beadását Tóth Milán hét méterről a jobb sarok felé fejelte, Oroszi ugyan kiütötte a labdát - de már a gólvonalon túlról (2-2).

71. perc: Zuigéber került helyzetbe a bal oldalon, de 11 méteres lövése centikkel ugyan, de elzúgott a bal sarok mellett.

70. perc: Soltész 25 méteres lövése a jobb kapufáról vágódott ki.

67. perc: Guzmics is sárga lapot kapott

64. perc: hazai csere, Tóth Máté le, Horváth Rajmund be.

62. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot.

61. perc: Németh Milán eddig bírta, a védő helyett Devecseri állt be.

(Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Németh Milánt kell ápolni, a vasiak csapatkapitányát szerelték a gól előtt - de a játékos már ismét a pályán.

57. perc: GÓL- 1-2! Labdát veszítettek a hazaiak saját térfelükön, Csonka Zuigéberhez passzolt, a fiatal játékos középről, 20 méterről, jobbal a bal sarokba lőtt (1-2).

52. perc: Adorján kapott sárga lapot

Megkezdődött a második félidő. A szünetben a Budafok cserélt, Kotula Máté helyett Kalmár Olivér érkezett.

Vége az első félidőnek: 1-1 az állás.

44. perc: Zuigéber kapott sárga lapot

39. perc: Hali-helyzet. Tóth Milánhoz került a labda, a csatár nem sokat teketóriázott, egyből tüzelt: Oroszi bravúrral védte a jobb sarokra tartó lövést.

Az egyenlítő találat óta egykapuzik a Haladás, de a tizenhatoshoz érve elhalnak az akciók.

22. perc: GÓL - 1-1! Kiss Bence 15 méterről lőtt kapura, úgy tűnt, Oroszi védi a lövést, de kicsúszott a kezéből a labda, Lencse lecsapott rá, majd a fekvő Oroszi mellett négy méterről a kapu közepébe helyezett (1-1).

17. perc: GÓL! Szabó Levente kapott labdát a jobb oldalon, majd éles szögből, 14 méterről, jobbal, a rövid, bal felső sarokba bombázott (0-1).

16. perc: Kiss Bence balról ívelt a kapu elé szabadrúgást, a védők által kifejelt labdát Tóth Máté kapásból, 23 méterről a jobb sarok mellé lőtte.

13. perc: Kiss Bence ugratta ki remekül Lencsét,aki 11 méterről a jobb sarokba emelt - hiába ünnepelnek a kapu mögötti szurkolók, a partjelző zászlaja fent - les.

A szombathelyiek birtokolják többet a labdát és kezdeményeznek, de a vendégek sem ásták be csak magukat a tizenhatosuk elé.

Lassan tíz perc telik el a meccsből, de helyzetet még egyik oldalon sem jegyezhettünk fel. Viszont a Hali-tábornak köszönhetően kiváló hangulat - ez is valami!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Haladás tiszta fehérben, a Budafok piros felsőben, fekete nadrágban, piros sportszárban futballozik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat mérkőzés óta nyeretlen Haladás a Szolnok pontszerzése miatt már csak sereghajtó Budafok ellen.