Idegenben tudott fordítani a Szentlőrinc a Gyirmót ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.12.13. 12:50
A sárgában játszó gyirmótiak augusztusban kikaptak a Szentlőrinc vendégeként; most hazai pályán sem tudtak visszavágni (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Gyirmót az újonc Szentlőrincet fogadta. Az első félidőben még a hazaiak vezettek, a kieséstől fenyegetett baranyai csapat azonban a második félidőben megfordította a meccset. Szegi góljára büntetőből válaszolt a Szentlőrinc, a meccs hajrájában a győztes gólt is sikerült megszereznie a hullámzó formát mutató Gyirmót ellen.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZENTLŐRINC 1–2 (1–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Zoltán (Máyer Gábor, Sinkovicz Dániel)
Gyirmót: Rusák– Major, Lázár P., Szegi, Hajdú Á. – Nagy P., Vass Á., Vogyicska– Somogyi-Bakos (Herjeczki 66.), Szatmári I. (Simon András 79.), Heffler N. Megbízott vezetőedző:Németh Zoltán
Szentlőrinc: Hajagos– Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Lehoczky (Kondor 46., Sili, 84.), Hleba – Harsányi, Frőhlich (Cenaj 46.), Kapronczai – Torvund (Kovács D. 46.). Vezetőedző: Sluka Marián
Gólszerző:
Szegi (27.), ill. Hleba (61. – 11-esből), Harsányi (88.)
Németh Zoltán:
– Sokat tettünk a győzelemért döntetlen állásnál, de ismét beleestünk abba a hibába, amibe a múlt héten, és vereség lett a vége. Sorsdöntő volt a vendégek ajándék büntetője.
Marián Sluka: – Több fordulón keresztül fizettük a tanulópénzt, de összeérett az együttesünk. Győzelmünk igazi csapatmunka volt, az utolsó pillanatig türelmesen játszottunk, amelynek meg is lett az eredménye.

Erősen kezdett a Gyirmót: ha Szatmári pontosabban lő, már az 1. percben megszerezhette volna a vezetést a hazai együttes. A sárgák rohamozták tovább Hajagos kapuját, majd a 27. percben egy szöglet után már a szentlőrinci kapus is tehetetlen volt: az egész meccsen jól játszó Szegi révén vezetéshez jutott a hazai csapat(1–0). A Szentlőrinc gyorsan válaszolni akart, ám sem Harsányi lövése, sem Keresztes fejese nem jutott Rusák kapujába. Az első félidő végén kicsit leült a játék, az utolsó tíz percben egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk.

A második félidőre három helyen is változtatott Sluka Marián, a vendégek szakvezetője. A félidő elején még a Gyirmót növelhette volna az előnyét, azonban ez nem sikerült, a vendégek pedig – némileg talán váratlanul – egyenlítettek. Hleba büntetőjénél Rusáknak nem volt szerencséje. (1–1) A hazaiak hiába próbálkoztak akár a széleken, akár átlövésekkel, akár pontrúgásokból, nem sikerült újra betalálniuk a vendégek kapujába. Eközben a Szentlőrinc kontráiban egyre inkább benne volt a veszély. A 88. percben aztán egy gyors ellentámadás végén (a csapata legjobbjának mondható) Harsányi révén ismét a vendégek értek el gólt, és az eredmény a lefújásig már nem változott. 1–2

A Gyirmót – miután a múlt héten alulmaradt a kieső helyen álló Csákvár otthonában – ezúttal a kiesés elől menekülő Szentlőrinctől kapott ki (ráadásul már másodszor ebben a bajnokágban). A győri csapat számára ugyanakkor még mindig elérhető távolságban van a dobogó, ennek eléréséhez azonban a tavasszal magabiztosabb játékra lesz szükség. A Szentlőrinc már 24 pontos, eddigi pontjainak negyedét a gyirmótiak ellen gyűjtötte be...

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2141717–41–2412

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmet!

90+2. perc: Rusák is előrejön a szabadrúgáshoz. Sárga lap Hlebának. A szabadrúgás a szentlőrinci kapusé.

90+1. perc: Három perc a ráadás. Harsányi helyére Nikic áll be.

A hajrában a vendég szentlőrinciek voltak lendületesebbek (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

88. perc: GÓÓÓL!!! Már a Szentlőrincnél az előny! Egy gyirmóti szöglet után egy villámgyors ellentámadást épít a Szentlőrinc, amelynek végén Sili jobboldali beadását a hosszún érkező Harsányi fejeli a kapuba.1–2

87. perc: Heffler veszi célba a bal alsót, szögletre ment a védelem.

84. perc: A cserejátékost cseréli le Sluka Marián: Kondor lejön, Sili érkezik.

82. perc: Dulló kap sárgát. A gyirmótiak azt reklamálják, hogy miért nem ítélet előnyszabályt a játékvezető. A hazai kispadon is kap valaki egy sárgát reklamálásért.

80. perc: Reklamálásért kap sárgát Vogyicska.

79. perc: Nagy P. szöglete után Lázár csúsztat kapu mellé.

79. perc: Simon A. érkezik Szatmári I. helyére a sárga mezeseknél.

78. perc: Szép hazai akció végén Szegi lekészítését Nagy Patrik lövi kapura, Keresztes lép bele a lövésbe, így szöglet jöhet.

70. perc: Kovács D. megpattanó lövését Rusák öklözi ki oldalra.

68. perc: Heffler N. kapáslövése száll el a kapu mellett-fölött.

66. perc: Hazai csere: Somogyi-Bakost Herjeczki váltja.

61. perc: Egyenlít a Szentlőrinc! Hleba tizenegyese Rusák hóna alatt a hálóba perdül.1–1

60. perc: Vass Á. szabálytalansága után büntetőt ítél Kovács Z. játékvezető.

59. perc: Szegi akadályozza a vendégek kapusát a kirúgásnál, sárga lapot kap tettéért.

56. perc: Cenaj 28 méterről végez el szabadrúgást, a labda elmegy a kapu mellett.

51. perc: Nagy Patrik éles szögből kapu elé lövi a szabadrúgást balról, a védők által kirúgott labdát Heffler azonnal rálövi, de nem találja el a kaput.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Hármas csere a szünetben a vendégeknél: Kondor, Cenaj és Kovács D. érkezik, Flőrhlich, Lehoczky és Torvund a lecserélt játékosok.

Szegi fejes gólja az első félidő egyetlen találata volt (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Frőhlich kap sárgát, Nagy Patrik ellen szabálytalankodott.

34. perc: Nagy Patrik próbálkozik a tizenhatos sarkáról egy lövéssel, de pontatlan a kísérlete.

33. perc: Harsányi balról érkező beadását Keresztes fejeli kapu fölé.

31. perc: Harsányi 20 méterről veszi célba a bal alsót, Rusák véd.

30. perc: Heffler íveli a labdát a jobboldalon érkező Somogyi-Bakoshoz, aki mellel maga elé teszi, és kapura lő. Hajagos védi a próbálkozást.

27. perc: GÓÓÓL!!! Vezet a Gyirmót! Nagy P.atrik baloldai szöglete után középen Szegi érkezik, és a védőjét megelőzve azötösről a hálóba fejel. 1–0

Szegi góljával a Gyirmót szerzett vezetést (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

24. perc: Nagy Patrik 24 méterről próbálkozik, de rosszul találja el a labdát, így az magasról a háló tetejére esik.

15. perc: Heffler szöglete is veszélyes, de Hajagos ki tudja ütni a labdát, aztán nem sokkal később Nagy Patrik lő 20 méterről: a Szentlőrinc kapusa ki tudja ütni a bal alsó felé tartó labdát.

A fehérben játszó Szentlőrinc idegenben október végén nyert Békéscsabán, azóta vendégként nem tudott pontot szerezni. (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

8. perc: Nem sokkal megy mellé Vogyicska lövése, amit 25-ről küldött kapura.

3. perc: Major adja középre a labdát jobbról, a védelem az ötösről vágja ki azt.

1. perc: Fehérben a Szentlőrinc, sárgában a Gyirmót. A hazaiak kezdik a mérkőzést. Csertői Aurél ezúttal nem ülhet a hazai kispadon, mert az előző fordulóban piros lapot kapott a Csákvár elleni meccs lefújása után – őt ma Németh Zoltán helyettesíti. Mindjárt az első percben gyirmóti helyzet marad ki, Szegi baloldali beadása után Szatmári lő nem sokkal a kapu fölé.

Már az első percben helyzetbe kerültek a hazaiak (Fotó: Kisalföld/Huszár Gábor)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a legutóbbi öt bajnokijából hármat elveszítő, ám még így is ötödik Gyirmót FC Győr az elmúlt két fordulóban végre saját stadionjában játszó és négy pontot gyűjtő, újonc Szentlőrinccel szemben.