Egy góllal győzött Gyirmóton a Szeged-Csanád GA

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.11.26. 15:06
A hazai pályán eddig nem túl jól szereplő gyirmótiaknak a Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapatával is meggyűlt a bajuk (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 18. fordulójának nyitó mérkőzésén a találkozó előtt ötödik helyen álló Gyirmót FC Győr a negyedik Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta. A szegediek Szakály Dénes 30. percben szerzett góljával győztek, így a két csapat között négy pontra nőtt a különbség.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–1)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 587néző. Vezette: Pintér Csaba (Kóbor Péter, Vörös Dániel)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi– Szegi, Polgár, Csörgő (Hudák D., 84.), Hajdú – Vass Á. – Kovács M. (Soltész D., 70.), Erdei, Nagy P., Medgyes Z. (Mayer Á., 84.) – Pethő B. (Herjeczki, a szünetben)Vezetőedző: Csertői Aurél
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Papp Á. (Rédling, 91.), Farkas A. – Gajdos, Szakály D. (Simon Á., 80.), Kundrák (Haruna, 67.) – Bíró B. (Pintér Á., 67.)Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző
: Szakály D. (30.)
Csertői Aurél
: – Az első félidőben enerváltan futballozott a csapat, fordulás viszont fölénybe került, de ellenfelünk önfeláldozóan védekezett, és elvitte a három pontot.
Alekszandar Sztevanovics: – Amit elterveztünk, azt a futballisták megvalósították. Percről percre magabiztosabb lett a játékunk, végig fölényben voltunk.

Az első félidőt a szegediek kezdték támadóbb szellemben, ám az első percekben ez komoly helyzetben nem mutatkozott meg. Az első nagyobb lehetőség azonban a vendégek kapuja előtt adódott: Takács kapus bizonytalansága után Pethő lőhetett kapura, Szilágyi a gólvonal elől mentett. A következő gyirmóti kontra megint veszélyesnek bizonyult, Medgyes Z. azonban az oldalhálót találta el. A 30. percben egy szegedi támadás gólt hozott: Bíró Bence lövésénél a kapufa még kisegítette Hársfalvi kapust, a kipattanónál viszont jól érkezett Szakály Dénes, és a hálóba lőtt.

A második félidő első részében a mezőnyjáték dominált, a kapuk elé alig jutottak el a csapatok. A játék képe viszont megváltozott: többet volt a labda a hazaiaknál. A labdabirtoklási fölény azonban kevésnek bizonyult, mert a jól védekező szegediek a mérkőzés végéig meg tudták tartani az első félidőben szerzett előnyüket.

20. Dorogi FC17341019–32–1313

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Hársfalvi is felmegy Nagy P. szabadrúgásánál, és fenn is marad, de végül sem ő nem kerül helyzetbe, sem más hazai játékos.

90+1. perc: Soltész lövése elszáll a kapu fölött.

90+1. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90+1. perc: Papp Áron helyére Rédling Kevin áll be.

88. perc: Előbb Erdei, aztán Nagy P. lövésébe is belevetődik egy szegedi védő.

84. perc: Soltész állítja meg szabálytalanul a szegedi kontrát: sárga lap.

84. perc: Gyirmóti cserék: a megsérült Csörgő helyére Hudák Dávid áll be, Medgyes Zoltánt Mayer Ádám váltja.

80. perc: Simon Ádám Szakály Dénes helyére áll be.

70. perc: Kovács Milánt Soltész Dominik váltja.

67. perc: Kundrák helyére Haruna, Bíró B. helyére Pintér Ádám áll be.

49. perc: Szegi emeli a labdát a tizenhatos jobb sarkáról kapura, de célt téveszt.

47. perc: Szakály oldalról belőtt szabadrúgását Hársfalvi fogja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Pethő Bencét Herjeczki Kristóf váltotta a szünetben.

Pintér Csabának egyszer kellett sárga lappal fegyelmeznie az első félidőben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

33. perc: Nagy Patrik szabadrúgása után Polgár öt méterről fejeli a labdát Takács J. kezébe.

30. perc: GÓÓÓL! Jobb oldali szegedi akció végén Bíró lövi a labdát 6 méterről a felső lécre, a kipattanót Szakály 5 méterről a kapu jobb oldalába lövi. 01.

29. perc: Jobb oldali szegedi szöglet után a lefejelt labdát Szilágyi lövi kapu fölé.

27. perc: Labdát szerez a félpályán a hazai csapat, a gyors akció végén Nagy Patrik lövi el a labdát 20 méterről, de a lövése kapu fölé száll.

Medgyes Zoltán (balra) és Könczey Márk (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

21. perc: Medgyes Z. lövése után megrezdül a háló. Oldalról.

19. perc: Sárga lapot kap Szegi.

17. perc: Bírót szereli az ötös bal sarkánál Szegi. A hazaiak szerint tiszta szerelés volt, a vendégek szerint nem. A játékvezető nem látott szabálytalanságot.

Takács János hibája után csaphatott le a labdára Pethő Bence (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

12. perc: Egy jobb oldali gyirmóti szöglet után Takácsé lehet a labda.Mindenki biztos benne, hogy kézbe is veszi a labdát a szegedi kapus, ám bizonytalankodik, kiejti a labdát, Pethő pedig lecsap rá, majd elviszi a kapus mellett, és kisodródva a kapu közepét célozza meg. A gólvonalon álló Szilágyi menteni tud.

A kék-feketében játszó szegediek 31 ponttal a tabella 4. helyén álltak a forduló előtt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

5. perc: Gajdos jobb oldali beadása után középen Bíró elől mentenek szögletre a hazai védők.

1. perc: Szokásos sárga mezében a gyirmótiak, kék-feketében játszanak ma a szegediek. A mérkőzés gyászszünettel kezdődik, Mészöly Kálmánra emlékeznek a csapatok és a nézők. A találkozót a hazai együttes kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt fordulóban nyolc pontot gyűjtő Gyirmót FC Győr az ezalatt tíz pontot kasszírozó Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen. Ha nyernek a hazaiak, megelőzik a jelenleg egy ponttal többel álló Tisza-partiakat.