Gól nem esett, így egy ponttal távozott a Szeged Gyirmótról

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.03.07. 14:20
A sárga mezes gyirmótiak 2021-es győzelmi sorozata a hétközi fordulóban, a DEAC ellen szakadt meg. (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a játéknap előtt a dobogó harmadik fokán álló Gyirmót a 13. Szeged-Csanádot látta vendégül. Egyik csapat sem talált be a mérkőzésen, a döntetlennel mindkét alakulat megőrizte helyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GA 00
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szőts Gergely (Kiss Balázs, Kovács II. Gábor)
Gyirmót FC Győr: HársfalviMajor, Hudák (Karacs, 89.), Széles, KirjákVass Á.–Radics M. (Heffler N., 64.), Hajdú –Nagy P. –Simon A., Lencse (Herjeczk,i 85.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Varga B. –Ódor, Szilvási, Pejovic, Mohl –Jovanovic, Simon Á. (Oláh G., 87.), Varga Sz. –Dobos (Gréczi, 80.), Gajdos (Kóródi, 70.), Germán (Grumics, 80.). Vezetőedző: Vukmir Dragan

Az már az első tíz percben látszott, hogy mindkét csapat a számára fontos lesz a magabiztos védekezés. Az első helyzetre a 10. percig kellett várni, de Gajdos lövése elkerülte Hársfalvi kapuját. Néhány perccel később Simon András lövésénél nagyot védett Varga Bence. És ezzel fel is soroltuk az első félidő legfontosabb eseményeit.

A második játékrész sem indult jobban, mint ahogy az első befejeződött: a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. Ismét tíz perc kellett az első helyzetekhez, Simon András lőtt kapu fölé, aztán Nagy Patrik lövését blokkolták a szegedi védők. A cserék kissé felrázták a meccset, az iram is megélénkült, Varga Bence kétszer is góltól mentette meg a csapatát: így kezdődött az utolsó húsz perc. Aztán szegedi helyzetek jöttek. Előbb Varga Szabolcs esése borzolta még a kedélyeket a 78. percben, de Szőts Gergely nem látott okot arra, hogy büntetőt ítéljen. Aztán a csereként beállt Gréczi is csak az oldalhálót találta el.

A gólhoz valójában egyik csapat sem állt közelebb a másiknál. Ezek alapján igazságos eredmény a gól nélküli döntetlen.

90+3. perc: Szőts lefújja a mérkőzést. Köszönjük a figyelmet.!

90+2. perc: Herjeczki lövése elmegy a kapu előtt keresztben. Varga Bence kap sárgát időhúzásért.

90+1. perc: Két perc a ráadás.

89. perc: A sérült Hudák helyére Karacs áll be a gyirmótiaknál.

87. perc: Simon Ádám helyére Oláh Gergő érkezik a szegedi csapatban.

85. perc: Herjeczki jön Lencse helyére a hazai oldalon.

84. perc: Ódor egy cselgáncsos mozdulattal viszi a gyepre Lencsét: sárga lap.

81. perc: Gréczi lőhet éles szögből, nyolc méterről, de az oldalhálót találja el.

80. perc: Cserélnek a vendégek: Germán helyére Grumics, Dobos helyére Gréczi érkezik.

80. perc: Nagy Patrik kap sárga lapot.

78. perc: Büntetőt reklamálnak a vendégek, de Szőts szerint a labdát találta el a gyirmóti védő, nem pedig Varga Szabolcs lábát.

75. perc: Lencse balról, 14 méterről próbálkozik a bal alsóba lőni, ezt is védi Varga B.

72. perc: Hudák pattogós lövését fogja meg Varga B.

70. perc: Kóródi váltja Gajdost a vendégeknél.

66. perc: Heffler adja be a labdát jobbról, Simon A. fejel Lencse elé, ő kapáslövéssel próbálkozik, a védők blokkolni tudnak.

64. perc: Csertői cserél először: Radics M. helyett Heffler Norbert a folytatásban.

57. perc: Lencse baloldali beadása után a középen érkező Nagy P. a blokkoló szegedi védőt találja el.

55. perc: Dobos beadása után Varga Sz. kerülhetne helyzetbe, azonban kézzel ér labdába: kifelé jár a szabadrúgás. Fél perccel később a másik oldalon Simon A. lövése száll el a kapu fölött.

53. perc: Nemcsak a csapatok összetétele, a játék képe sem változott sokat: meddő mezőnyjáték zajlik a pályán. Most mintha a hazaiaknál lenne többet a labda, de ez nem mutatkozik meg helyzetekben.

46. perc: Csere nem volt a szünetben egyik csapatnál sem, folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Hosszabbítás nincs, vége az első félidőnek.

31. perc: Jovanovic 22 méterről lövi a labdát a kapu fölé.

29. perc: Varga Szabolcs kap sárgát.

Varga Szabolcs (kék-feketében) beadni készül (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

26. perc: Az elmúlt percekben inkább a vendégek járatják a labdát, de nem tudják feltörni a gyirmóti védelmet.

16. perc: Simon A. kap remek indítást, 15 méterről a jobb felsőt veszi célba, Varga B. nagyot véd.

10. perc: Közel tíz percet kellett várni az első kapu felé tartó lövésre, Gajdos próbálkozik messziről, de fölé száll a labda.

Gajdos Zsolt lövése az első említésre érdemes esemény volt az első tíz percben. (Fotó: Kisalföld Huszár Gábor)

1. perc: Sárgában a Gyirmót, kék-feketében a Szeged a mai meccsen. A mérkőzést a hazaiak kezdik.

A kék-fekete csíkos mezes szegediek a 13. helyről várják a kezdőrúgást (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal eddig mindössze két pontot vesztő Gyirmót FC Győr a mezőny második felébe tanyázó, de az előző két meccsét megnyerő Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.