Hiába vezetett három góllal a PMFC Gyirmóton, a hazaiak végül pontot mentettek

2021.04.11. 16:20
Mindkét csapatnak fontos lett volna a győzelem (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)
Ellentétes félidőket hozó mérkőzésen 3–3-ra végzett a feljutásért egyaránt harcban lévő harmadik Gyirmót FC Győr a negyedik Pécsi MFC összecsapása a labdarúgó NB II 32. fordulójában. Csertői Aurél hazai pályán játszó együttesének háromgólos hátrányból a hajrában sikerült kiharcolnia a döntetlent.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–PÉCSI MFC 3
–3(1–3)
Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Radványi Ádám (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi–Major, Hudák D. (Karacs, 73.), Széles, Szegi –Vass Á. –Radics (Heffler N., 56.), Hajdú Á. –Nagy P. – Simon, Lencse (Varga B., 66.).Vezetőedző: Csertői Aurél
PMFC: Helesfay – Króner, Gajág, Preklet, Katona – Bartha (Tölgyesi, 56.), Futó – Grabant (Batizi-Pócsi, 81.), Geiger (Kónya, a szünetben), Hegedűs (Tihanyi, 67.) – Adamcsek (Bajner, 81.).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Lencse (33. – 11-esből), Varga B. (75.), Heffler N. (84. – 11-esből), ill. Grabant (6.), Geiger (21.), Adamcsek (27.)
Kiállítva: Króner a 83. percben
Csertői Aurél: – Sajnos az egyéni hibák benne vannak a játékban, ezeket óriási plusz munkával visszahozta csapatunk, ezzel is bizonyította mentális erejét. Mindez azonban csak döntetlenre volt elég.
Vas László: – Eseménydús mérkőzésen szenzációsan kezdtünk, háromgólos előnyre tettünk szert. A második félidőben feljött a Gyirmót, de rutintalanságunknak köszönhetjük, hogy kettő pontot elveszítettünk.

Két olyan csapat találkozott Gyirmóton, amelyiknek nagyon stabil a védelme. A PMFC 20 gólt kapott az ezt megelőző 31 mérkőzésen, ez a legkevesebb a bajnokságban, a Gyirmót pedig a harmadik legkevesebb kapott góllal büszkélkedhetett, 25-tel. A Gyirmót hazai pályán 2021-ben ráadásul gólt sem kapott: a Budaörsöt és a Siófokot 2–0-ra, az Ajkát 1–0-ra verték, a Szegeddel pedig 0–0-t játszottak. Olyan is csak egyszer fordult elő, hogy a gyirmótiak egy mérkőzésen kettőnél több gólt kaptak volna: novemberben az ETO verte 4–1-re a sárga-kékeket.

A dobogó szempontjából is fontos volt a Gyirmót–Pécs mérkőzés: ha a pécsiek nyernek, megelőzik ellenfelüket. Ennek megfelelően határozottan kezdték a mérkőzést a baranyaiak: egy védelmi hibát kihasználva már a 6. percben meg is szerezték a vezetést Grabant góljával, 0–1. A hazai védelem bizonytalansága a 21. percben újabb gólt eredményezett: ismét Hudák veszítette el a labdát a saját kapuja közelében, a pécsiek pedig ismét góllal büntettek: 0–2. Néhány perc múlva Adamcsek pofozta a kapufáról kipattanó labdát közvetlen közelről a kapuba: fél óra után 0–3 volt az eredmény. Lencsének büntetőből sikerült szépítenie a 33. percben: 1–3.

A 75. percben sikerült újabb gólt szereznie a hazai csapatnak: egy szabadrúgás után Varga Barnabás fejelt a kapuba, 2–3. A 83. perc aztán újabb fordulatot jelentett: ismét tizenegyeshez jutott a Gyirmót, a reklamáló Krónert pedig kiállította Radványi játékvezető. A büntetőt Heffler Norbert értékesítette, ezzel ledolgozta háromgólos hátrányát a Gyirmót, 3–3. Újabb gól már nem esett, így döntetlennel zárult a meccs az Alfucer Stadionban.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet!

90+4. perc: Nagy Patrik lő középről, 19 méterről. A középre tartó lövést Helesfay védi.

90. perc: Négy perc a ráadás.

84. perc: Heffler egyenlít! A büntetőt Heffler Norbert a kapu jobb oldalába lövi, Helesfay balra vetődik, 3–3.

83. perc: Nagy P. lerántásáért tizenegyest ítél a játékvezető, a reklamáló Krónert pedig kiállítja.

81. perc: Adamcsek helyére Bajner jön, Grabantot pedig Batizi-Pócsi váltja.

75. perc: Egy gólra olvad a pécsi előny! Nagy Patrik baloldali szabadrúgása után Varga Barnabás fejel a kapuba, 2–3.

74. perc: Króner rúgja fel Szegit: sárga lap a jutalma.

73. perc
: Hudák helyett Karacs folytatja.

73. perc: Grabant lövése elmegy a kapu fölött.

71. perc: Hudák és Tihanyi összefejelnek, mindkét játékost ápolni kell.

69. perc: Varga Barnabás reklamálásért sárgát kap.

67. perc: Hegedűst Tihanyi váltja a vendégeknél.

66. perc: Lencse helyére Varga Barnabás érkezik a hazai oldalon.

65. perc: Nagy P. 20 méterről lő, a tizenhatos sarkától nem messze - a bal alsó felé tartó életerős lövést bravúrral védi Helesfay.

62. perc: Futó kap sárgát, Hajdút rúgta fel a gyirmóti térfélen.

59. perc: Szegi beadása senkinek sem jó, pedig nagyon szépen játszotta tisztára magát a bal szélen.

56. perc: Radics helyére Heffler Norbert érkezik a hazai oldalon. A vendégek is cserélnek: Bartha helyére Tölgyesi áll be.

55. perc: Nagy Patrik kap sárgát.

51. perc: Radicsot rúgják fel a tizenhatoson belül, ám kifelé jár a szabadrúgás les miatt.

48. perc: Simon A. kap remek labdát a bal oldalon, a lövését bravúrral védi Helesfay.

46. perc: Cserélnek a szünetben a vendégek: Geiger helyére Kónya érkezik.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Az első félidő végén a pécsiek örülhettek (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Széles az, aki kis híján labdát veszít a saját tizenhatosán belül, aztán üggyel-bajjal, de sikerül tisztáznia a gyirmóti védelemnek.

37. perc: Katona kap utólag sárgát.

33. perc: Simon András esik el Preklet mellett a tizenhatoson belül: büntetőt ítél a játékvezető. Lencse végzi el a tizenegyest: a bal oldalt választja, Helesfay a másik sarokra vetődik, 1–3.

27. perc: Újabb pécsi gól! Hatalmas baloldali bedobás után Hudák fejéről jut a labda a kapufára, Adamcsekpedig közelről a kapuba lövi. 0–3.

21. perc: Ismét betalál a PMFC! Hátul adogat a hazai csapat, Hársfalvi passza után Hudáktól elveszi a labdát Geiger, a kapus nem ér vissza a kapuba, Geiger pedig 18 méterről a kapuba passzol, 0–2.

18. perc: Simon A. ismét fejjel próbálkozik, azonban estében nem találja el a kaput.

10. perc: Szegi bedobása után Simon A. fejel kapu mellé.

6. perc: Máris vezet a PMFC! Hatalmas pécsi bedobás a vendégtérfélről, a labda Hudáké lehetne, de rosszul ér hozzá, és elveszíti. Bartha a szemfüles labdaszerzés után az alapvonalig vezeti a labdát, jól tálal a második hullámban érkező Grabantelé, ő pedig 10 méterről a kapuba lő, 0–1.

2. perc: Adamcsek íveli a kapu előterébe a szabadrúgást, a hazai védelemnek sikerül tisztázni.

1. perc: Piros-feketében a pécsiek, sárgában a gyirmótiak. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Az előzetes várakozásokkal szemben gólgazdag mérkőzést hozott a pécsiek gyirmóti fellépése (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásért küzdő harmadik Gyirmót és az egy pontnyi hátránnyal mögötte álló, negyedik Pécsi MFC.