Két vereség után ismét nyerni tudott a Gyirmót

2020.11.25. 17:50
A gyirmótiak harcossága a második félidőben újabb, győztes gólt eredményezett (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a játéknap előtt ötödik Gyirmót a 16. helyezett, öt meccse nyeretlen Kazincbarcikát fogadta. A hazaiak a második félidőben nem sok teret adtak a vendégeknek, így otthon tartották a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–KAZINCBARCIKAI SC 2–1 (1–1)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs (Szalai Balázs, Máyer Gábor)
Gyirmót: Rusák – Major (Kiss B., 73.), Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Vass Á. – Szatmári I., Nagy P., Vogyicska, Heffler N. (Nagy K., 90.) – Mayer (Somogyi-Bakos, 90+1.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Kazincbarcika: Tóth A. – Majzik, Dávid Z., Fótyik, Farkas A., Toma – Bereczki, Németh T., Mitruscsák (Farkas M., 64.) – Tóth L. (Borbély B., 57.), Kovác. Megbízott vezetőedző: Kriston István
Gólszerző:
Major (2.), Hudák D. (72.), ill. Fótyik (24. – 11-esből)
Csertői Aurél: – Végig uraltuk a játékot, sok helyzetet alakítottunk ki, s több góllal is nyerhettünk volna, de eggyel mindenképpen jobbak voltunk ahhoz, hogy itthon tartsuk a pontokat.
Kriston István: – Szerettünk volna pontot szerezni, sokat is tettünk érte, de figyelmetlenségünk miatt két gólt is kaptunk, így sajnos ismét vereséggel távozunk.

A Nyíregyháza és az ETO elleni vereség után a gyirmótiak bizonyítani szerettek volna a tabella hátsó régiójában tanyázó Kazincbarcika ellen. Ennek megfelelően erősen kezdték a meccset, és már a 2. percben előnyhöz jutottak – még ha némi szerencse is kellett hozzá. Hajdú elől még sikerült mentenie Fótyiknak, ám Major beadása a kapuba pattant róla. 1–0

Két perccel később kis híján megint ollózós góllal egyenlített a Gyirmót ellenfele, mint három napja az ETO-parkban, Majzik lövését azonban védeni tudta Rusák. A Gyirmót újabb helyzeteket dolgozott ki, de vagy a remek napot kifogó vendégkapus, Tóth A. védett, vagy a kapufa segítette ki őt. A 24. percben aztán kicsit a semmiből egyenlített a Kazincbarcika, a Mitruscsák által kiharcolt büntetőt Fótyik értékesítette. 1–1

A második játékrészben folytatták a rohamokat az újabb gólért a sárga mezesek. A félidő elején még pontatlanok voltak a lövések, de a 72. percben Hudák Dávid már betalált Tóth András kapujába. Öt perccel később ismét a kapufa mentette meg a góltól a vendégeket, tíz percre rá pedig újra Tóth mutatott be egy bravúrt.

Összességében a Gyirmót megérdemelten tartotta otthon a három pontot, és kis szerencsével nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a borsodi csapat ellen.21

20. Debreceni EAC1831513–34–219

90+3. perc:Véget ért a mérkőzés, 21-re nyert a Gyirmót. Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Újabb hazai csere: Somogyi-Bakos Bence jön Mayer cseréjeként.

90. perc: Nagy K. csereként Heffler N. helyére érkezik. Két perc a ráadás.

85. perc: Szatmári éles szögből teszi próbára a vendégek kapusát, az erős lövést Tóth A. védi.

83. perc: Fótyik kap sárgát.

77. perc: Jobboldali hazai szöglet után Farkas Andrásról pattan a labda a saját kapuja felé, egész pontosan a hosszú kapufára, a kipattanóra Hajdú érkezik, a labda róla megy az alapvonalon túlra.

73. perc: Majort váltja Kiss B. a hazai oldalon.

72. perc: Ismét előny a hazai oldalon... Heffler Norbert balról, messziről íveli a labdát a kapu előterébe, Hudák Dávid jó ütemben érkezik, kibújik két védő közül, és a bal alsóba pöcköli a labdát. 2–1

64. perc: Farkas M. váltja Mitruscsákot a kékeknél.

63. perc: Vogyicska cselezi be magát a tizenhatoson belülre, hat méterről lő kapura, Tóth A. ismét védeni tud. A szöglet után Széles tisztán fejelhet, de pontatlanul teszi.

57. perc: A vendégek cserélnek először: Borbély B. érkezik Tóth L. helyére.

51. perc: Mayer ugyanúgy szerez labdát, mint egy perccel korábban Vogyicska, ő a tizenhatoson belülről lő egy csel után, a labda a bal felső mellé-fölé száll nem sokkal.

50. perc: Vogyicska megelőzi a vendégek védőjét, így labdát szerez a kazincbarcikai tizenhatos előterében, 20 méterről kapu fölé lő.

46. perc: A második félidő elkezdődött, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

Helyzetekben nem volt hiány az első félidőben (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

45. perc: Egy baloldali szabadrúgás után a kifejelt labdát Heffler N. íveli vissza a kapu elé, Hudák D. ütközik Tóth András kapussal, és ezután hiába is passzolja a labdát a kapuba, kifelé ítél szabadrúgást a játékvezető. A szabadrúgásra már nincs idő, Szilasi lefújja az első félidőt, 1–1 az állás.

40. perc: Remekül passzolgat a Gyirmót, Heffler N. lő végül 19 méterről, a bal felső felé tartó lövést Tóth A. vetődve üti szögletre.

39. perc: Heffler N. távoli szabadrúgást Szatmári csúsztatja kapu felé, Tóth A. a kapuból kilépve fogja meg a labdát.

37. perc: Kovác balról, kisodródott helyzetben próbálkozik lövéssel 10 méterről, de nem találja el a kaput.

31. perc: Vogyicska és Mayer összjátéka után utóbbi játékos kerül helyzetbe, 10 méterről, balról kapura lő, Tóth A. ismét ki tudja ütni a labdát.

27. perc: Fótyik ollózza ki a labdát a saját ötöséről, Heffler N. a tizenhatosról kapásból kapura lő, Tóth A. bravúrral véd.

24. perc: Hajdú szabálytalan Mitruscsákkal szemben a tizenhatoson belül, büntetőt rúghat a Kazincbarcika. A tizenegyest Fótyik a bal alsóba lövi – Rusák jó irányba indul el, de védeni nem tud.1–1

Kazincbarcikai gólöröm: sikerült az egyenlítés (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

10. perc: Heffler N. és Nagy P. remek összjátéka után Fótyik tud tisztázni, a kipattanót Vass Á. a felső lécre lövi.

7. perc: Hajdú szerez labdát a vendégek térfelén, majd 20-ról kapura lő Tóth A. véd.

4. perc: Kovác balról íveli a labdát a kapu elé, Vogyicska próbál menteni, de elcsúszik, így a labda felperdül a magasba, az ötösről pedig Majzik próbálja a kapunak háttal a kapura húzni azt: Rusák bravúrral üti ki oldalra a labdát.

2. perc: Máris vezet a Gyirmót! Szatmári pörgeti fel a labdát, így indítja Hajdút, Fótyik elfejeli előle jobbra, de épp Major elé, aki Mayerhez próbál centerezni. A visszaérő Fótyik épp úgy ér bele a bepasszolt labdába, hogy az a tehetetlen kapus mellett a hálóba pattan. 1–0

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. Sárgában a hazaiak, kékben a vendégek.

A kezdéshez készül a sárga mezes Gyirmót (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az előző fordulóban a győri rangadón alulmaradó Gyirmót az öt meccse nyeretlen Kazincbarcika ellen.