Fordított a Gyirmót az ETO ellen és tartja a lépést a feljutó helyen állókkal

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.05.02. 19:20
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a játéknap előtt 3. helyezett Gyirmót a 12. ETO-t fogadta. Az ETO gyorsan előnyhöz jutott Priskin Tamás góljával, de az első félidő végén tizenegyesből egyenlített Varga Barnabás. A második félidőben aztán Varga fejjel is betalált, így nyert a Gyirmót és tartja a lépést a feljutó helyen állókkal.

Simon András (középen, sárgában) csapata gyorsan hátrányba került a győri városi rangadón, azonban sikerült fordítania a Gyirmótnak (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐRWKW ETO FC GYŐR 21 (11)
Győr-Gyirmót,
Alfucer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
Gyirmót FC Győr: Hársfalvi–Major, Hudák D., Karacs, Szegi–Vass Á.–Radics (Lencse 78.), Hajdú Á. –Nagy P.–Varga B. (Lustyik 90+1.), Simon A. (Heffler N. 78.).Vezetőedző: Csertői Aurél
WKW ETO FC Győr: Ruisz–Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes–Vukasovic, Bagi, Vincze (Vankó 77.), Vitális (Szimcso 77.) –Priskin, Farkas B.Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző
: Varga B. (45+1., 60. – az elsőt 11-esből), ill. Priskin (4.)

Kis túlzással azt is lehet mondani, hogy az ETO a Gyirmót mumusa lett az elmúlt két évben. A 2017–2018-as szezon volt az, amikor a Gyirmót egyévnyi NB I-es tagság után újra az NB II-ben indult, az ETO pedig ekkor jutott fel az NB III-ból. Ekkor ősszel 2–0-ra, tavasszal 3–1-re verte a Gyirmót az ETO-t. 2018 őszén ismét a sárga-kékek nyertek, azóta azonban képtelenek legyőzni a városi riválist. A 2019 tavaszán rendezett visszavágón az ETO Parkban a hazaiak nyertek 1–0-ra, 2019 augusztusában 3–0-ra győzött az ETO hazai pályán, a gyirmóti visszavágón 1–1-es döntetlen született. Tavaly novemberben egyik legnagyobb vereségét szenvedte el a Gyirmót, a zöld-fehérek 4–1-re verték őket az ETO Parkban.

Kicsit ebben a szellemben kezdődött a vasárnapi mérkőzés is: Priskin egy szöglet után már a 4. percben előnyhöz juttatta az ETO-t. A hazaiak a 20. perc után kezdték el uralni a játékot, ám sok hibával tették mindezt. Veszélyt a beívelések okoztak inkább Ruisz kapujára. A 25. percben még egy ETO-helyzetet jegyezhettünk fel, a félidő utolsó negyedórája már egyértelműen a hazaiaké volt: az ETO szinte nem is jutott át a gyirmótiak térfelére. A nyomás aztán meghozta az eredményét: a 45. percben egy beadás után jogosnak tűnő büntetőhöz jutottak a sárga mezesek, Varga Barnabás pedig értékesítette a tizenegyest.

A második félidő elején töredezetté vált a játék, a szabálytalanságokat elég sok szöveg kísérte mindkét oldalon. Egy jobb oldali gyirmóti szabadrúgás után aztán ismét Varga Barnabás góljának örülhettek a hazaiak, aki ezúttal fejjel volt eredményes. A házigazdák ezután sem álltak le, az ETO-nál alig-alig volt a labda. A 80. perc környékén tudott kissé kiszabadulni az ETO a nyomás alól, azonban komoly helyzetig nem jutott el. A mérkőzés végéig megmaradt az egygólos gyirmóti előny.

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc: Priskin is kap szövegelésért egy sárgát.

90+1. perc: Cserél a hazai csapat, Varga Barnabást Lustyik Levente váltja. Három perc a ráadás.

89. perc: Lipták előbb egy tizenegyesgyanús szituációt vitat, aztán nem szépen kéri a játékvezetőt, hogy sürgesse meg Hársfalvit: ezért jár a sárga lap.

84. perc: Heffler keresztpasszáról Lencse lemarad az ötös jobb sarkánál: komoly helyzet maradt ki.

78. perc: A gyirmótiak is kettőt cserélnek. Simon András nem tudja folytatni, Heffler Norbert áll be a helyére, Radicsot pedig Lencse László váltja.

77. perc: Cserél az ETO, kettőt is, Vincze helyére Vankó Imre érkezik, Vitális helyére Szimcso Viktor áll be.

76. perc: Vukasovic rúgja fel Simont, sárga lap jár érte.

75. perc: Egy előrevágott labdát Farkas B. elől rúg ki bedobásra Hársfalvi.

Munkában az ETO kapusa, Ruisz Barnabás (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

67. perc: Szegi labdát szerez az ETO térfelén, beadása pedig majdnem behullik a bal alsóba.

62. perc: Simon passzolja vissza a labdát a második hullámban érkező Vargához, aki ezúttal nem találja el a kaput.

60. perc: Nagy P. jobboldali szabadrúgását Varga B. 11 méterről fejeli a bal alsóba. 21.

59. perc: Az elmúlt percek leginkább arról szólnak, hogy mindkét csapat elégetlen a játékvezetői ítéletekkel. Emiatt egyelőre még nem villant a sárga.

54. perc: Nagy P. 18 méterről lövi a bal alsó felé a labdát, Ruisz védeni tud.

46. perc: Nincs csere egyik oldalon sem, folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: A kezdőrúgás után Kovács J. Zoltán lefújja az első félidőt.

Varga Barnabás (25-ösben, középen) értékesítette a büntetőt az első félidő végén (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

45+1. perc: A büntetőt Varga B. a kapu közepébe lövi, Ruisz jobbra vetődik. 1–1.

45. perc: Radics beadására többen is érkeznek középen, Simont lerántja Kovács Krisztiánaz ötös környékén. A játékvezető tizenegyest ítél.

34. perc: Nagy P. 25 méteres lövése magasnak bizonyul, és elszáll Ruisz kapuja fölött.

28. perc: Nagy P. jobboldali beadása után éles szögből fejeli kapu mellé a labdát Hajdú.

25. perc: Vincze távoli szabadrúgása elszáll Hársfalvi kezei felett, így lesz igazán veszélyes: nem sokkal megy el a jobb kapufa mellett.

21. perc: Baloldai beívelés után Varga B. fejesét védi Ruisz.

Temesvári és Vass csatája (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

18. perc: Hudák Dávid is kap egy sárgát, Priskinnek rúgott oda hátulról.

13. perc: Sárga lapot kap Bagi.

6. perc: Jobboldali gyirmóti szöglet után Hudák fejel kapu fölé.

4. perc: A szögletből megszerzi a vezetést az ETO.A jobbról érkező beadás után Farkas megcsúsztatja a labdát, Priskin pedig a hosszún érkezve kapuba sorodja azt.01.

4. perc: Egy előrerúgott labdára Priskin indul meg, 17 méterről pedig kapura lövi azt, Hársfalvi üti szögletre a labdát.

3. perc: Szegi szabadrúgása után tisztázni tud az ETO védelme.

1. perc: A sárgában játszó hazaiak kezdik a mérkőzést, zöld-fehérben a vendég ETO együttese.

A vendég ETO a mérkőzés kezdő sípszava előtt (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a győri városi rangadó. Meglátjuk, mire jut a tavasszal még veretlen, feljutásért harcoló Gyirmót a rapszodikusan szereplő ETO ellen.