Nagy Patrik két perc alatt kétszer talált be a budaörsiek kapujába

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.02.07. 13:50
Molnár Csaba fehérben és Heffler Norbert sárgában. A mérkőzés végén a hazaiak örülhettek a győzelemnek (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában az ötödik Gyirmót FC Győr a két ponttal és két hellyel előtte álló Budaörsöt látta vendégül. A hazaiak győzelme azt jelenti, hogy a Gyirmót megelőzte a tabellán a Budaörsöt.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAÖRS 20 (00)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország P., Bognár L.)
Gyirmót FC Győr: Rusák–Major, Hudák, Széles, Kirják (Radics, 79.) –Nagy P. (Mayer M., 90.), Vass Á., Vogyicska –Herjeczki (Simon A., 54.), Lencse (Mayer Á., 79.), Heffler N. (Hajdú Á., 54.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Budaörs: Kovács P. –Menyhárt, Gyurácz (Vágó, 22.), Kékesi, Fényes (Jász, 72.), Molnár Cs., Halácsi (Zsidai, 72.), Petneházi, Horváth R., Csiki (Petró, 52.), Pintér D. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző
: Nagy Patrik (67., 68.)

A Gyirmót a mérkőzés elejétől igyekezett agresszíven letámadni a vendégeket, ám az első helyzetet így is a budaörsiek alakították ki az ötödik percben. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán. A labda ugyan többet volt a hazai csapatnál, a vendégek kontráiban azonban mindig benne volt a veszély. Az első kapura tartó lövést a gyirmóti Nagy Patrik jegyezte, Kovács Péter azonban hárította a próbálkozását. Egy perccel később a másik oldalon Rusáknak is védenie kellett Petneházi lövése után.

A második félidő hatodik percében a már sántikáló Csiki tekert a bal felső fölé. Ezután azonban a gyirmótiaké volt a főszerep. Kirják bombája éppen csak elkerülte a kaput, aztán Simon András is pontatlan volt kissé – pár perccel azután, hogy beállt. Hudák fejese is közel volt ahhoz, hogy gólt érjen. Aztán Nagy Patrik két perc leforgása alatt is eredményes volt: mindkét találat egy-egy gyors gyirmóti akció végén született, és Nagy mindkétszer tisztán kapta a labdát társaitól.A hátralévő húsz percben hiába kereste a fogást a Budaörs a gyirmótiakon, nem sikerült helyzetbe kerülnie.20

20. Debreceni EAC2341919–48–2912

90+3. perc: A meccs utolsó szabadrúgását a kezdőkörből végezheti el a vendégcsapat, eztán helyzet már nem alakul ki, Kovács J. Zoltán pedig lefújja a mérkőzést.

90+1. perc: A háromperces ráadás egy sárga lappal kezdődik, Mayer Ádám kapja. Petneházi szabadrúgása is Rusáknál köt ki.

90. perc: Nagy Patrik helyére Mayer Máté áll be.

88. perc: Nagy P. szabadrúgása után Hudák fejel, a labda egy védőn megpattan, így szöglettel jöhet a hazai együttes.

87. perc: Molnár Csaba szabálytalan Vogyicskával szemben: sárga lapot kap érte, hiába reklamálja, hogy előbb a labdát találta el.

79. perc: Kettős csere ismét a Gyirmótnál: Kirják helyére Radics, Lencse helyére Mayer Ádám érkezik.

72. perc: Fényes helyére Jász, Halácsi helyére pedig Zsidai áll be a Budaörsnél.

69. perc: A reklamáló Kékesi kap sárgát.

Mindössze három sárgát érő szabálytalanság voolt a meccsen (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

68. perc: Nagy Patrik megint betalál. 2–0. Labdát szerez a Gyirmót a bal oldalon, Simon viszi le egészen az alapvonalig, majd a középen érkező Nagy Patriknak passzol, aki hat méterről belsővel a kapuba lő.

67. perc: Nagy Patrik góljával vezet a Gyirmót. 1–0. Lencsesarkazza a labdát Vogyicskának a jobb szélen, ő jól veszi észre a középen üresen érkező Nagy Patrikot, aki nem veszi jól át a labdát, de még mielőtt a védő és a kimozduló kapus odaérne, estében a kapuba tudja pöckölni a labdát.

64. perc: Nagy P. jobboldali szöglet után Hudák fejel, a labdát Kovács P. üti a kapu fölé. A játékvezető úgy látta, hogy a kapufán pattant meg a labda, így kirúgás következhet.

61. perc: Kavarodás van a gyirmóti kapu előtt egy jobboldali szöglet után, de végül sikerül a hazai védelemnek tisztáznia.

56. perc: Lencse tálal Simon A. elé, aki futtából lövi a labdát a kapu mellé 14 méterről.

54. perc: Kettős csere a Gyirmótnál: Herjeczkit Simon András, Hefflert pedig Hajdú Ádám váltja a hazaiaknál.

52. perc: Kirják kapásból lövi a labdát 27 méterről nagy erővel – kicsivel a bal felső fölé. Petró jön Csiki helyére a vendégeknél: ennek a cserének is sérülés az oka.

51. perc: Csiki a tizenhatos bal sarkától veszi célba a hosszú felsőt, de a labda éppcsak elszáll a kapu fölött.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Kiegyenlített első félidő után gól nélküli döntetlennel fordultak a csapatok (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45+1. perc: Szöglettel felérő szabadrúgással ér véget az első játékrész. A beadást kifejelik a budaörsiek, Kovács J. Zoltán pedig lefújja az félidőt.

40. perc: Hudák jobboldali beadását húzza le a magasból Kovács P.

29. perc: Megint Vogyicska teszi próbára a vendégek kapusát, ezúttal a tizenhatoson belülről, balról lő, Kovács P. megfogja a labdát.

24. perc: A gyirmóti szöglet után nagyon gyorsan helyzetbe kerülnek a másik oldalon a vendégek, Petneházi lő balról, 13 méterről, Rusák üti ki a labdát.

23. perc: Kovács P. bravúrral üti kapu fölé Nagy Patrik 25 méterről leadott, léc alá tartó lövését.

22. perc: Cserélnek a vendégek: a meghúzódott Gyurácz helyére Vágó érkezik.

12. perc: Vogyicska lövi kapu mellé a labdát 21 méterről.

11. perc: Széles marad le egy baloldali beadás után Horváth Rolandról, de a vendégek játékosa hat méterről nem találja el a kaput.

5. perc: Jobboldali budaörsi szöglet után kapu fölé száll középről a fejes.

1. perc: A fehérmezes Budaörs kezdi a mérkőzést, a gyirmótiak a szokásos sárga mezükben lépnek pályára.

Fehér mezben a Budaörs. Csapatuk a forduló előtt a tabella harmadik helyén állt. (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

A sárgában játszó hazaiak az őszi mérkőzésen legyőzték a Budaörsöt. Most is erre készülnek. Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut egymással a feljutásra is esélyes két csapat: az ötödik Gyirmót és vendége, a harmadik Budaörs.