Hazai győzelmével menekül a kiesés elől az Ajka

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2022.04.10. 16:50
Tar (balra) és Monori csatája a labdáért (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)
Egy nullás győzelmével megérdemelten gyűjtötte be a pontokat az Ajka a labdarúgó NB II 32. fordulójában. A hazaiak jóval aktívabbak voltak, mint a vendég Haladás, amely ráadásul a második félidőben megfogyatkozott.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

FC AJKA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (10)
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette:Sipos Tamás (Szabó Dániel, Ring Kevin)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Lehoczky, Tóth G. (Tajthy, 72.) – Csizmadia, Sejben (Kenderes, 72.), Gaál B. (Csemer, 85.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
HALADÁS: Rózsa – Kállai K., Csató (Devecseri, 34.), Németh Milán, Tarján – Csilus T., Szekér, Doktorics (Holdampf, 62.) – Simut (Kiss B., a szünetben) – Horváth R. (Tóth M., a szünetben), Monori (Lencse, 56.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Sejben (30.)
Kiállítva: Devecseri (59.)
Kis Károly: – Teljesen megérdemelten nyertünk. A játékosaim mindent megtettek a győzelem érdekében, sokszor kerültünk az ellenfél védelme mögé, és a védekezésünkről is mindent elmond, hogy a vendégek a kaput sem találták el az első félidőben. Remélem, ezzel a győzelemmel elindulunk felfelé, és minél előkelőbb helyen végzünk a tabellán.
Németh Szabolcs: – Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk, megérdemelten nyert az Ajka. Hétről hétre nem azt a teljesítményt nyújtja a csapatom, ami jelen helyzetben elvárható lenne, az okokat keressük. Nem alakítunk ki megfelelő számú helyzetet, az edzésen a srácok dolgoznak, de jön a mérkőzés, és nem ugyanazt a produktumot adják elő, mint edzésen.

Nem hozott helyzetet a meccs eleje, jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a felek. A folytatásban az Ajka volt aktívabb elöl, egyszer a kapuba is juttatta a labdát, de les miatt érvénytelen volt a találat. A szombathelyiek nem sokat mutattak támadásban, viszont letámadásukkal hatékonyan semlegesítették a hazaiak játékát. Legalábbis az első fél órában, mert a 30. percben szép akció végén megszerezte a vezetést az Ajka, Sejben volt eredményes. Támadásban maradtak a hazaiak, többször is sikerült a vendégvédelem mögé kerülniük, veszélyesek voltak a pontrúgásaik. Szinte levegőben lógott a második Ajka-találat, de maradt a minimális különbségű hazai vezetés az első játékrész végén.

Változtatott a folytatásra a Haladás, ennek ellenére nem igazán változott a játék képe. A vendégek továbbra sem voltak igazán veszélyesek. Az 59. percben ráadásul felborult addigi taktikájuk, hiszen Devecseri kiállítása miatt megfogyatkoztak. A szombathelyi védő rosszul helyezkedett, így csak szabálytalanul tudta megállítani a ziccerben kilépő Szarkát. Mivel egyenlő létszám mellett is jobb volt az Ajka, így még inkább ellenfele fölé nőtt. Ugyanakkor csak egy gól volt a különbség, a hazaiak hajtottak azért, hogy mielőbb bebiztosítsák sikerüket. Nem volt elég határozott és pontos a kapu előtt a Veszprém megyei együttes, ez most azonban nem bosszulta meg magát. A három pont a házigazdáé lett, megérdemelten. 1–0

20. Szolnoki MÁV FC326101627–48–2128

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Horváth Dániel kapott sárga lapot időhúzásért.

86. perc: Csilus rúgta meg Szarkát, sárga lapot kapott érte.

85. perc: Gaált Csemer váltotta a hazaiknál.

73. perc: Szarka lőtt 10 méterről, fordulásból, Rózsa védett.

Tar ollózása nem sikerült, de csapata jobb volt a Haladásnál és begyűjtötte a pontokat (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)

72. perc: Sejben helyén Kenderes, Tóth G. helyén Tajthy a pályán.

62. perc: Holdampf váltotta Doktoricsot.

59. perc: Szarka kapott jó indítást, meg is előzte Devecserit, aki utolsó emberként vágta fel az ajkai csatárt. Villant a piros lap, megfogyatkozott a Haladás.

58. perc: Présinger beadása után Csizmadia fejelt kapu fölé.

56. perc:Monorit Lencse váltotta.

52. perc: Devecseri ütötte el Gaált, sárga lapos figyelmeztetést ért a szabálytalanság.

49. perc: Kiss Bence egy lövéssel mutatkozott be, Horváth könnyedén védett.

46. perc: Kettős csere a vendégeknél, Simut helyén Kiss, Horváth R. helyén Tóth M.a pályán.

46. perc: FOLYTATJUK.

45. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

45. perc: Tarján Patrik terítette le egy ütemtelen becsúszással Sejbent, sárga lap lett a "jutalma".

39. perc: Csizmadia emelt szépen középre, Szarka hat méterről csúsztatott fejjel, Rózsa a helyén volt.

Csizmadia Zoltán (labdával) sokat volt játékban, gólpasszt is adott (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)

36. perc: Lehoczky lőtt jobbról, Rózsa védett.

34. perc: Csere a Haladásnál. Csatót váltja Devecseri.

33. perc: Ezúttal a bal oldalon sikerült az Ajkának a vendégvédelem mögé kerülnie, Gaál készítette le a labdát Sejbennek, aki viszont nem találta el azt jól.

30. perc: GÓÓL! Szépen kombinált a jobb oldalon az Ajka, Gaál-Csizmadia volt a labda útja. Utóbbi jól cselezett és pontosan adott be, Sejben Viktor az ötös vonaláról lőtt jobb lábbal, Rózsa csak beleérni tudott a labdába, amely a hálóban kötött ki, 1–0.

25. perc: Gaál lőtte a hálóba a labdát Csizmadia jobb oldali beadását követően, de utóbbi lesen volt, nem érvényes a találat.

22. perc: Gaál esett el a Haladás 16-osán belül, majd kapott sárga lapos figyelmeztetést.

19. perc: Ajkai szöglet után sikerült a kapu felé irányítani a labdát középen a kavarodásban, a gólvonalról fejelték ki a játékszert.

12. perc: Megvan az első helyzet, Gaál próbálkozott egy szép csel után, 22 méterről lőtt, Rózsának nem okozott gondot.

Remek a hangulat a stadionban, sokan vannak és mindkét tábor hangosan biztatja övéit.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az ajkaiak legutóbb nyertek otthonukban (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az egyre nehezebb helyzetben lévő Ajka a tavasszal rapszodikusan szereplő Haladás ellen.