Elképesztő: 93. percben lőtt góllal nyert Ajkán a Soroksár

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.11.21. 16:50
Az FC Ajka többet veszélyeztetett vetélytársánál (Fotó: Penovác Károly/Veszprém megyei Napló)
Kezében tartotta a Soroksár elleni meccset a labdarúgó NB II 16. fordulójában az FC Ajka. A hazaiak vezetést szereztek, és sok helyzetet dolgoztak ki, a vendégek váratlanul egyenlítettek, majd az utolsó percben a győztes gólt is megszerezték. A Soroksár három helyzetből ért el két találatot.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

FC AJKA–SOROKSÁR SC 1–2 (10)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Barna Gábor (Bede Tamás, Kiss Balázs)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tajthy (Stoiacovici, 82.) – Csizmadia (Orosz, 82.), Lehoczky, Tóth G. (Kenderes, 82.), Gaál B. (Murka, 72.) – Szarka (Dragóner, 90.). Vezetőedző: Kis Károly
SOROKSÁR SC: Varga Á. – Ternován, Gengeliczki (Valencsik, 82.), Csontos, Pászka – Haris, Hudák M. – Szerető (Kovác, a szünetben), Lőrinczy, Korozmán (Magyari, 66.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gaál B. (39.), ill. Magyari (74.), Kovác (90+3.)

Nem indult túl mozgalmasan a mérkőzés, egy-egy lövéssel veszélyeztették egymás kapuját az első negyedórában a csapatok, majd úgy alakult a játék képe, hogy az Ajka támadott, a Soroksár pedig zárt védekezésből igyekezett kontrázni. A folytatásban sem volt eseménydús a találkozó, sokkal többet volt a hazaiaknál a labda, ám komolyabb lehetőség nem alakult ki a soroksári kapu előtt egészen a 39. percig. Ekkor Gaál Bálint volt kellően agilis, és meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak.

Változtatnia kellett a Soroksárnak a második félidőre, mert az első 45 percben kapura teljesen veszélytelen volt. Más felfogásban is kezdték a játékrészt a Lipcsei-tanítványok, az első helyzet az övék volt, de aztán ismét átvette a kezdeményezést az Ajka. Több veszélyes helyzetet is sikerült kialakítani a vendégkapu előtt, különösen Gaál Bálint volt aktív. Ám némiképp váratlanul nem ajkai gól jött a folytatásban, hanem vendégtalálat. Mondhatni, a semmiből egyenlített a Soroksár, Magyari Szilárd lecsúszott beadása jutott a kapuba. Az egyenlítő gól után nagy erőket mozgósított az FC Ajka, de a szerencse ma nem volt a Veszprém megyeiekkel. A ráadás utolsó percében megszerezte a győztes gólt a Soroksár, Lőrinczy szabadrúgása után Kovác Alan elé pattant a sorfalról és a kapufáról vágódó labda, a vendégcsatár pedig nem hibázott, 1–2.

A vendégek gyenge támadójátékot mutattak a mérkőzésen, alig-alig kerültek a hazai kapu elé, a helyzetkihasználásuk viszont közel százszázalékos volt, ezzel mindhárom pontot elvitték Ajkáról.

20. Tiszakécske16221216–36–208

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. A SOROKSÁR GYŐZÖTT.

93. PERC: GÓÓL! Hihetetlen, megszerezte a vezetést a Soroksár! Lőrinczy szabadrúgása megpattant a sorfalon, a labda kipattant a kapufáról, Kovác Alan pedig öt méterről a hálóba fejelt, 1–2.

90. perc: Dragóner góllal mutatkozhatott volna be, egyedül lépett ki, de nem tudta ellőni Varga mellett a labdát.

90. perc:Szarka Ákos helyett Dragóner Filip a pályán.

84. perc: Kenderes lövését védte Varga.

82. perc: A hazaiak hármat cseréltek: Csizmadia Zoltánhelyett Orosz Márk, Tóth Gergely helyett Kenderes Zoltán, Tajthy Tamás helyett Stoiacovici Dávid a pályán. A vendégeknél Gengeliczki Gergőt Valencsik Dávid váltotta.

80. perc: Szarka kapott sárga lapot.

A 74. percben összejött az egyenlítés a Soroksárnak (Fotó: Penovác Károly/Veszprém megyei Napló)

74. perc: GÓÓL! Egyenlített a Soroksár, Magyari Szilárd kapott jó átadást a 16-os vonalánál, a bal oldalra tolta meg a labdát, beadása átszállt Horváth fölött, és a hálóban kötött ki, 1–1.

72. perc:Gaál Bálint helyére Murka Benedek érkezett.

66. perc:Korozmán Kevint Magyari Szilárd váltotta a Soroksárnál.

64. perc: Csontos kapott sárga lapos figyelmeztetést.

62. perc: Présinger próbálkozását tolta vetődve kapu mellé Varga.

60. perc: Gaál jobb oldali lövése után kellett védenie Vargának.

55. perc: Gaál végzett el szabadrúgást 17 méterről, középről, a labda nem sokkal zúgott el a bal kapufa mellett.

51. perc: Hudák célozta meg a hazai kaput, Horváthnak nyújtózkodnia kellett, először a mérkőzésen.

46. perc: Egyet cserélt a Soroksár: Szerető Krisztoferhelyére Kovác Alan érkezett.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

Az Ajka volt a kezdeményezőbb, meg is szerezte a vezetést (Fotó: Penovác Károly, Veszprém megyei Napló)

A vendégek azt reklamálták, hogy Gaál szabálytalan volt Pászkával szemben a gól előtt. Lipcsei Péter sárga lapos figyelmeztetést kapott.

39. perc: GÓÓL! Gaál Bálint volt erőszakos, labdát szerzett, egyedül vezethette azt kapura, és 11 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt, 1–0.

Sokkal többet birtokolja az FC Ajka a labdát, ám komolyabb lehetőséget eddig nem sikerült kialakítania.

26. perc: Szép ajkai akció végén Présinger adott be balról, Szarka a védők szorításában nem találta el jól az ötösön a labdát.

15. perc: A másik oldalon Lőrinczy lőtt 17 méterről az ajkai jobb kapufa mellé.

14. perc: Gaál Bálint próbálkozott a hosszú sarokba tekerni a labdát a bal oldalról, 8-10 méterről, nem sokat tévedett.

Nem estek egymásnak a felek, egyik csapat sem tudott a kapu elé kerülni az első 10 percben, legalábbis veszélyes módon nem.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A kilencedik helyről várta az összecsapást az FC Ajka (Fotó: Penovác Károly/Veszprém megyei Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a 9. pozícióban állomásozó Ajka és a 15. helyen álló Soroksár.