Nem tudta megtartani korai előnyét a Soroksár Ajkán

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.05.02. 16:50
Soltész Dominik veszélyesen futballozott (Fotó: Veszprémi Napló/Pesthy Márton)
Hamar megszerezte a vezetést a Soroksár a labdarúgó NB II 36. fordulójában, Ajkán, ám a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek. A folytatásban mind a két kapu sokszor forgott veszélyben, de több gól már nem esett.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

FC AJKASOROKSÁR1–1 (1–1)
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Zsolt,Ország Péter)
FC AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Soltész, Kenderes (Tóth G., 55.), Szekér (Rétyi, 65.), Csizmadia – Zsolnai (Görgényi, 78.), Nagy K. (Tóth B., 78.). Vezetőedző: Kis Károly
SOROKSÁR SC: Varga Á. – Bene, Gyömbér, Valencsik, Pászka – Hudák M., Derekas – Csernik, Ramadan (Korozmán, 65.), Szerető– Lovrencsics B. (Erdélyi, 92.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:Nagy K. (29.), ill. Szerető (12.)

Kapkodó, pontatlan játékkal kezdett az Ajka, amelynek a 12. perctől kapaszkodnia kellett, hiszen Szerető szép egyéni akciója után előnybe került a Soroksár (0–1).

Jól kapaszkodott a házigazda, sikerült a kapuja elé szegeznie riválisát, és a 29. percben góllá érett a fölénye. Nagy Krisztián két hónap után volt ismét eredményes, a támadó mozdulatain találatát követően jól látszott, hogy nagy kő esett le a szívéről (1–1).

A Veszprém megyeiek a folytatásban is komoly nyomást gyakoroltak ellenfelükre. A Soroksár – amely nagyon keveset tudta birtokolni a labdát – alig-alig jutott el a kapuig, míg a hazai csapat több veszélyes helyzetet is kidolgozott. Viszont vezetést szerezni már nem tudott, így döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

Az első 15 percet leszámítva, gyengén játszott az első félidőben a Soroksár, később látszott, hogy a szünetben Lipcsei Péter ezt szóvá is tette. Csernik újra vezetést szerezhetett volna a vendégeknek, ám a több helyzet továbbra is Varga kapuja előtt adódott.

Nyílt volt a küzdelem, mindkét csapat a három pontra hajtott. A játékrész közepén úgy tűnt, hogy az Ajka támadásban nem képes megújulni, a vendégek gyors akciói inkább kecsegtettek góllal.

A hajrában aztán beleerősített a cserékkel felfrissített házigazda, és ismét megdolgoztatta a vendégek védelmét, illetve kapusát. A másik oldalon szintén megszülethetett volna a győztes találat, de a második félidőben sem a hazaiak, sem a vendégek nem tudtak eredményesek lenni. Nagy iramú, komoly küzdelmet hozó találkozón összességében igazságos döntetlen született.

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

90+2. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, AMELYEN DÖNTETLEN SZÜLETETT. KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

92. perc: Lovrencsics helyére Erdélyi László érkezik.

91. perc: Rétyi és Korozmán kap sárga lapot kakaskodásért.

89. perc: A másik oldalon Lovrencsics próbálkozott fejjel, kapu fölé csúsztatott.

88. perc: Csizmadia fejelt közelről kapura, Varga ölelte magához a labdát.

86. perc: Derekas lőtt 15 méterről, a labda megpattant egy védőn és a felső lécen csattant.

81. perc: Rétyi 17 méterről tüzelt, nem sokkal kapu mellé.

78. perc: Nagy K. helyett Tóth Barna, Zsolnai helyett Görgényi Dávid a pályán.

77. perc: Soltész végzett el szabadrúgást 20 méterről, az ajkai játékos remekül tekert, a labda nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.

72. perc: Csemer kapott sárga lapos figyelmeztetést

71. perc: Szerető pontos kiugratását Korozmán emelte át a kifutó Horváton, ám a labda elment a kapu mellett.

68. perc: Pászka lőtt a bal oldalról, Horváthnak kellett védenie.

Nyílt a küzdelem, mindkét együttes a három pontra hajt.

65. perc: Szekért Rétyi Róbert váltja, a soroksáriaknál Ramadan megy le, Korozmán Kevin áll be.

Hatalmas volt a csata a pályán (Fotó: Veszprémi Napló/Pesthy Márton)

59. perc: Derekas is "besárgul", Csizmadiát rántotta vissza.

58. perc: Tar kapott sárga lapos figyelmeztetést egy szigorú becsúszást követően.

55. perc: Kenderes helyére Tóth Gergely érkezett a pályára.

54. perc: Soltész 20 méteres próbálkozása után nem sokkal ment kapu fölé a labda.

52. perc: Szép, egyérintős vendégakció végén Csernik lőtt nagy helyzetben, Horváth remekül zárta a szöget és lábbal hárított.

48. perc: Szekér távoli lövését vetődve védte Varga.

46. PERC: FOLYTATJUK.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

Nagy Krisztián két hónap után talált ismét a hálóba (Fotó: Veszprémi Napló/Pesthy Márton)

44. perc: Soltész bombázott távolról, 25-28 méterről, Varga nagyot vetődve hárított a kapu jobb oldala előtt.

A góllövőlista második helyén álló Nagy Krisztián két hónap után talált be ismét a kapuba!

29. perc: GÓL! Egyenlített az FC Ajka. A rendkívül aktív Zsolnai adott be a bal oldalról, a középen berobbanó Nagy Krisztián öt méterről, becsúszva jobb lábbal a jobb alsóba helyezett, 1–1.

24. perc: Zsolnai ezúttal 20 méterről, jobbról tüzelt, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.

20. perc: Zsolnai lövése után az oldalhálóban kötött ki a labda, Varga kapus beleért.

17. perc: Egy szép szabadrúgás variációt követően veszélyes helyzet alakult ki a soroksári kapu előtt, de a labda fölé ment.

12. perc:Az első GÓL viszont a vendégeké! Szerető Krisztofer indult meg bal oldalon, az ajkaiak nem vették elég komolyan, ő pedig olyan lendületbe jött, hogy befelé cselezve tisztára játszotta magát, majd 10 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt, 0–1.

10. perc: A hazaiaké az első kapura lövés, Csemer próbálkozott, de nem találta el a kaput.

Végre szurkolók előtt! Egyelőre körülbelül 200 néző lehet a stadionban, amely tavaly november 8-a óta kongott üresen.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az FC Ajka még a negyedik helyet is megszerezheti ebben a szezonban (Fotó: Veszprémi Napló/Pesthy Márton)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszi teljesítménye alapján harmadik Ajka az előző hat fordulóban csak három pontot gyűjtött, hat forduló óta győzni képtelen Soroksár ellen.
Tavaly november nyolcadikát követően először lehetnek nézők az ajkai stadionban, amely megnyitotta kapuit az oltási igazolvánnyal rendelkezők számára.