Az Ajka megmentett egy pontot a Mosonmagyaróvár ellen

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.01.29. 14:50
Az első félidőben Dragóner Filip (jobbra) volt az egyik legaktívabb ajkai játékos (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a játéknap előtt 7. helyen álló Ajka a 12. Mosonmagyaróvárt fogadta. A vendégek potya góllal szereztek vezetést, de nem tudták kihúzni a végéig, a hazaiak a hajrában egyenlítettek, így 1–1 lett a végeredmény.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

FC AJKA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (0–1)
Ajka, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kiss Balázs, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Tar (Molnár Márkó, 82.), Kenderes, Csemer – Tajthy T., Csizmadia Z. (Vogyicska Bálint, 65.) – Doncsecz (Rabatin, 65.), Sejben (Berzsenyi, a szünetben), Gaál B. – Dragóner F. (Szarka Á., 65.).Vezetőedző: Jeney Gyula
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Végh B., Korbély (Mayer Á., 77.), Gáncs, Jasarevic (Nagy Z., 66.) – Illés D. (Sajbán Miklós, 66.), Szalka (Czingráber, 88.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző: Vogyicska Bálint (87.), ill.Horváth K. (43.)
Jeney Gyula: – Az ilyen meccseket nem szabad elveszíteni, most pedig majdnem a lefújásig izgulhattunk az egyenlítésért! Meg kell tanulnunk felállt védelem ellen játszani.
Horváth Csaba: – Nehéz kilencven perc volt, a vezetésünk után lezárhattuk volna a találkozót, nem sikerült, és ez megbosszulta magát. A védekezésünk nyolcvan percig jól működött.

Eseménytelenül telt az első félidő, ami gólhelyzet véletlenül mégis akadt, az az ajkaiak nevéhez fűződött. Főleg Dragóner Filipet lehetett észrevenni, de igazából ő sem tudta megtornáztatni az ellenfél kapusát. Aztán a szünet előtt a másik oldalon lett volna dolga a kapusnak, ám Horváth Dániel elnézte Horváth Kevin cimbalomszögből beívelt labdáját, amely így a hazai hálóban kötött ki (0–1).

A folytatás is hasonló iramban, elég unalmasan telt, aztán egyre jobban próbáltak rákapcsolni az ajkaiak. Ez többnyire kimerült abban, hogy rengeteg beíveléssel kísérleteztek – leginkább a jobb oldalról –, a labdákat rendre kivágták az óváriak. Közben az MTE ziccerig is eljutott, de Nagy Zoárd nem tudta lezárni a mérkőzést. Ez a hajrában megbosszulta magát, a sokadik hazai beívelés – egész pontosan egy szöglet – után Vogyicska Bálintról lemaradtak a védők, a csereember pedig a kapuba lőtt (1–1).

A hosszabbítás során majdnem jött a slusszpoén, a korábban gólpasszt adó Csemer Gyula beadásából azonban Görgényi Dávid a kapufára fejelt. A végén tehát szerencséje volt a Mosonmagyaróvárnak, de összességében igazságos a döntetlen. Bár így az újonc már három meccse nyeretlen, legalább pontot szerzett, míg az Ajka négymérkőzéses győzelmi sorozata megszakadt ugyan, ám a bakonyi csapat így is öt találkozó óta veretlen.

Gaál Bálint (zöldben) sokat dolgozott, de gólt ezúttal nem szerzett (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)

20. Dorogi FC21451222–36–1417

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, amely döntetlennel ért véget! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+1. perc: KAPUFA!Csemer ívelt be balról egy szabadrúgást, a berobbanó Görgényi 9 méterről a bal kapufa tövére fejelt! Mindenki azt hitte, befelé pattan a labda, ám Papp Szilárd a gólvonalról kivágta!

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Újabb óvári változtatás, Szalka Dominik fejezi be, Czingráber Máté kap pár percet.

87. perc: GÓL! EGYENLÍT AZ AJKA!Csemer jobb oldali szögletére Vogyicska érkezett az ötösön, és futtában, félmagasan a kapu bal oldalába lőtt! Góllá érett a sokadik hazai beadás. 1–1

Berzsenyi Kevin (szemben) hasznos volt, jó cserének bizonyult (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)

82. perc: Ezúttal hazai csere, Tar Zsolt lejön, Molnár Márkó bemegy.

77. perc: Még egy MTE-csere, Korbély Kristófot váltja a szintén télen igazolt Mayer Ádám.

74. perc: Jeney Gyula kapott sárgát, mert egy szabálytalanságot reklamált meg.

73. perc: Vendégziccer! Nagy Zoárd lépett ki egyedül, majd védője utolérte, de a szorításában is kapura lőtt, ám Horváth Dániel védte a kapu bal oldalába tartó félmagas lövést!

A második félidő volt az izgalmasabb a két játékrész közül (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)

66. perc: A vendégeknél pedig két változtatás,JasarevicMahirés Illés Dávid helyénNagy Zoárd ésSajbán Miklós.

66. perc: Szalka kapott sárgát.

65. perc:Hármas ajkai csere, beáll Vogyicska Bálint, Szarka Ákos és a friss igazolás, Rabatin Richárd, nem folytatja Csizmadia Zoltán, Dragóner Filip és Doncsecz Levente.

Nagyjából 400 néző tekinti meg a mérkőzést.

A második félidőben sem lett sokkal nagyobb az iram ez idáig, bár az látszik az ajkaiakon, hogy sürgősebb nekik, de a beadásaik eddig nem veszélyesek.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Csere a szünetben, Sejben Viktor helyén Berzsenyi Kevin.

Doncsecz Levente (balra) és Végh Bence futott versenyt (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)

Izgalmak nélkül telt az első játékrész, ám a szünet előtt egy potya góllal megszerezték a vendégek a vezetést. Reméljük, a gól felrázza a csapatokat, és egy jobb második félidőt láthatunk majd.

45. perc: Vége az első félidőnek!

43. perc: GÓL! VEZET AZ MTE!Horváth Kevin ment el a bal oldalon, majd az alapvonalról beadott, Horváth Dániel azonban elnézte a labdát, ami így a feje felett a bal felső sarokba hullott! Ez így kapushiba. 0–1

33. perc: Illés jobb oldali szöglete után Végh kanalazta kapura a labdát, ami veszélytelenül a háló tetején landolt.

Az első félidő nem volt túl mozgalmas (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)

Kevés izgalom történt eddig, de ami helyzet volt, az az ajkai csapat nevéhez fűződött.

23. perc: Doncsecz csapta be ellenfelét a jobb oldalon, majd az alapvonal mellől középre passzolt, Dragóner viszont 8 méterről jócskán mellé lőtt.

15. perc: Görgényi lőtt egy-két méterrel fölé 16 méterről.

Az Ajka sötét zöld felsőben és világos zöld nadrágban, illetve sportszárban játszik, míg a Mosonmagyaróvár tiszta fehérben.

2. perc: Dragóner lőtt 15 méterről, laposan, középre, fogta a kapus.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Üdvözlés, majd térfélválasztás (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)

ELŐZMÉNYEK

Az ajkai csapatnál ketten érkeztek és ketten távoztak a télen, míg a kisalföldi együtteshez négyen jöttek, míg öt játékos eligazolt. A transzferekrőlitt találnakmég több információt. NB II-es felvezetőcikkünket pedigide kattintvaolvashatják el.

Augusztusban az MTE 2–1-re nyert a két csapat előző meccsén: Kenderes Zoltán góljára Végh Bence válaszolt kétszer – egyaránt tizenegyesből. Ami a formákat illeti: az Ajka az előző négy találkozóját megnyerte a bajnokságban, míg a Lajta-parti együttes az utolsó decemberi összecsapásán kikapott, de előtte öt mérkőzésen át veretlen maradt.

Cicáztak az ajkai játékosok (Fotó: Flóra Péter/FC Ajka)

„Becsületesen dolgoztunk, hasznos négy hét áll mögöttünk, de hogy ez mennyire volt sikeres, majd a bajnoki mérkőzéseken kiderül – nyilatkoztaHorváth Csaba, a Mosonmagyaróvár trénere akisalfold.hu-nak. – Úgy vélem, sikerült megerősíteni a keretet, s többnyire pótolni a hiányzó posztokon játékosokat. Hétvégi ellenfelünk javuló formát mutatott az őszi szezon végén, magabiztosan várhatja a folytatást, de bízunk a saját képességeinkben.”

„A felkészülési időszakban a dinamikus játékra specializálódtunk, mindig próbálunk előrelépni, és beépíteni a játékunkba a modern futball elemeit. A játékosok mindenre nyitottak voltak, és a munkába mindent beleadtak – mondta aveol.hu-naka felkészülésről Jeney Gyula, az Ajkavezetőedzője. – Szeretnénk továbbra is nagy iramban és dinamikusan játszani, ehhez a kulcs az erőnlét. Az edzőmérkőzések elérték a céljukat, és sikerült több játékrendszert is kipróbálni. Úgy érzem, hogy felkészültünk, és remélem, a Mosonmagyaróvár ellen folytatni tudjuk a remek szériánkat. Ha sikerül azt a teljesítményt nyújtani, amit ősz végén produkáltunk, nem lesznek problémáink.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 7. helyen álló, előző négy bajnokiját megnyerő Ajka a 12. Mosonmagyaróvárral szemben.