Ajkán is kikapott, és már nem listavezető a DVSC!

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.03.03. 17:50
Présinger Ádámék az éllovasként érkező Loki ellen is otthon tartották a három pontot (Fotó: Pesthy Márton)
Az FC Ajka 2–1-es győzelmet aratott a vendég Debreceni VSC ellen a labdarúgó NB II 27. fordulójában. A házigazda szervezetten játszott, a vendégcsapat hiába volt a meccs jelentős részében mezőnyfölényben. Az első helyről lecsúszó hajdúságiak az utolsó fél órában emberhátrányban futballoztak.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

FC AJKA–DEBRECENI VSC 2–1(1–1)
Ajka,
Városi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Ádám (Szalai Balázs, Kovács Gábor)
FCAJKA: Horváth D. – Kovács N. (Stoiacovici, a szünetben), Heffler, Tar, Présinger – Soltész (Tóth G., a szünetben), Kenderes (Tóth B., 72.), Csizmadia (Szűcs K., a szünetben), Rétyi – Zsolnai (Görgényi, 86.), Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
DEBRECENI VSC: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Bényei Á., Haris (Korhut, 65.) – Bódi, Dzsudzsák (Szécsi, 65.), Sós B. (Tischler, 89.) – Kalafat (Bárány, 65.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Nagy K. (2.), Tóth B. (73.), ill. Bódi (20. – 11-esből)
Kiállítva: Ferenczi J. (60.)

Az ajkaiak kiütéses idegenbeli siker (7–2 Tatabányán a Budaörs ellen), a debreceniek pedig egy vesztes hazai rangadó (1–2 a Vasas ellen) után készültek az összecsapásra.

Gyors hazai góllal kezdődött a mérkőzés, és Nagy Krisztián találatát követően (1–0) szervezetten, pontosan játszott az Ajka, riválisának nem is sikerült igazi helyzetet kialakítania. A házigazda volt a veszélyesebb, viszont a hiba a Veszprém megyeieknél sem maradt el. Bódi Ádám büntetőből egyenlített (1–1), és ettől egy csapásra magához tért a hajúsági együttes, amely a vezetést is megszerezhette volna. Teljesen átvette az irányítást a DVSC, a vendégek olyan ritmusban futballoztak, amelynek követése nehézséget okozott az Ajkának. A hazaiak azonban megúszták újabb kapott gól nélkül az első félidőt.

A fordulás után a vendégek igyekeztek nyomást gyakorolni az ajkai csapatra. Igazi helyzet nélkül volt mezőnyfölényben a DVSC, amely a 60. percben váratlanul megfogyatkozott. Nem sokon múlt, hogy a csereként pályára lépő Bárány góllal nyisson, egy másik cserejátékos viszont találattal kezdett. Tóth Barna fejese után mindent egy lapra feltéve támadott a DVSC, de a hazaiaknak is akadtak lehetőségeik. Több gól viszont már nem esett, így bravúros sikert ért el az FC Ajka, méghozzá megérdemelten!2–1

20. Debreceni EAC27512122–52–3016

90+3. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Az FC Ajka nyert, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc a ráadás.

90. perc: Nagy Krisztián kapott sárga lapot.

89. perc: Sós helyett Tischler Patrik érkezik a véghajrára.

86. perc: Gróf védte öklözve Stoiacovici szabadrúgását.

86. perc: Zsolnai helyére Görgényi Dávid a pályán.

83. perc: Kinyik kapott sárga lapot reklamálásért.

80. perc: A 16-os vonaláról, középről végezhetett el szabadrúgást az FC Ajka, Nagy Krisztián lövése a sorfalban kötött ki.

75. perc: Nagy Krisztián lövését kellett Grófnak hárítania, nagy helyzet volt.

73. perc: GÓÓÓL! Nagy Krisztián lépett meg a bal oldalon, lövése azonban keresztben elment a kapu előtt. A másik oldalon Zsolnai kaparintotta meg, beadását Tóth Barna fejelte középről a hálóba, 2–1.

72. perc: Kenderest Tóth Barna váltja az Ajkánál.

67. perc: Nem sokon múlt, hogy Bárány góllal nyisson, Horváth Dániel azonban elérte a támadó emelését.

A piros mezes vendégek a 60. percben emberhátrányba kerültek (Fotó: Pesthy Márton)

65. perc: Hármat cserélnek a vendégek: Haris helyett Korhut Mihály érkezik, Dzsudzsák is lejön, Szécsi Márk váltja, Kalafat helyén pedig Bárány Donát a pályán.

60. perc: Hoppá! Piros lap. Ferenczi János kapta, miután hátulról becsúszva felvágta a megiramodó Stoiacovici Dávidot. Megfogyatkozott a DVSC.

Letámadnak a vendégek, szervezetten védekezik az Ajka, amely igyekszik gyors kontrákra építeni.

46. perc: Hármat cserélt az FC Ajka: Csizmadát Szűcs Kristóf, Soltészt Tóth Gergely, Kovácsot Stoiacovici Dávid váltotta.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

44. perc: Bódi szabadrúgása után az ajkai kapu fölött zúgott el a labda.

41. perc: Csizmadia fejelhetett közelről kapura, de a beadás kicsit magas volt az ajkai középpályásnak, így a labda fölé ment.

Az első félidő döntetlennel zárult (Fotó: Pesthy Márton)

35. perc: Bal oldali szöglet után Haris csúsztatott, Horváth D. védett ismét nagyot.

Teljesen átvette az irányítást a DVSC, amely kapujához szegezte ellenfelét.

28. perc: Ez bravúr volt! Sós Bence közeli lövésénél hárított Horváth D.

27. perc: Haris próbálkozott 17 méterről, Horváth D. vetődve védett.

20. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a DVSC. A játékvezető büntetőt ítélt, miután Soltész szabálytalankodott Sós Bencével szemben. Bódi Ádám a 11-es pontról a jobb alsó sarokba lőtt, Horváth Dániel közel volt a hárításhoz, 1–1.

12. perc: Erőtlenül támad a Debrecen, egy gyors kontra után Rétyi lőtt kapu fölé a bal oldalról befelé cselezve.

2. perc: GÓÓÓL! Máris lecsapott az FC Ajka egy debreceni hibára. Nagy Krisztián szerzett labdát, miután Pávkovics rosszul vette át azt, és 15 méterről Gróf mellett a hálóba lőtt, 1–0.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző játéknapon a Budaörsnek hét gólt vágó Ajka a listavezető, de legutóbb a Vasas ellen vereséget szenvedő Loki ellen.

Az FC Ajka jó formában várta a meccset (Fotó: Pesthy Márton)

Az FC Ajka mestere, Kis Károly a találkozót megelőzőenelmondta, rendkívül szervezett csapatjátékra, valamit emellett több kiemelkedő egyéni teljesítményre is szükségük lesz a debreceniekkel szemben.

A DVSC támadója, Bárány Donátfelhívta a figyelmetarra, hogy az ajkaiak gólerősek, veszélyesek, nekik viszont mindenképpen a három pont megszerzése a céljuk