Megint elbukott két pontot az Ajka

2021.12.05. 16:50
Hiába szerzett vezetést, majd alakított ki több veszélyes helyzetet és került emberelőnybe az FC Ajka a labdarúgó NB II 19. fordulójában, a vendég Csákvár ellopott egy pontot a Veszprém megyei együttes otthonából (1–1).

Lendületesen kezdte a meccset az FC Ajka (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
FC AJKA–AQUITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–0)
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Molnár Attila (Baghy Csaba, Ország Péter)
FC AJKA: Horváth D. – Tóth G., Heffler T., Tar, Présinger (Szűcs, 74.) – Csizmadia (Dragóner, 83.), Kenderes, Tajthy, Sejben (Murka, 56.) – Berzsenyi, Gaál B. (Orosz, 83.). Vezetőedző: Kis Károly
CSÁKVÁR: Zelizi – Hosszú (Koval, 75.), Dulló, Vaskó, Körmendi – Torvund (Kalmár, a szünetben), Magyar Zs., Bakos (Murai, 63.), Kártik (Ominger, a szünetben) – Molnár R. (Major, 81.), Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Gaál B. (39.), ill. Ominger (78.)
Kiállítva:Berzsenyi (86.), ill. Vaskó (71.)
Kis Károly: – Csalódott vagyok, mert gólokkal kellett volna nyernünk, mégsem sikerült megszereznünk a három pontot. A rengeteg helyzet ellenére kaptunk egy gólt, és nem sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Mónos Tamás: – Az első félidőben semmi sem valósult meg abból, amit elterveztünk. A másodikban azonban elfogadható volt a teljesítményünk. Ahogy beleálltunk a párharcokba, ahogy küzdöttünk, az példaértékű volt.

Jól kezdett az Ajka, amely az első percekben kétszer is veszélyeztetett, de aztán rendezte a sorokat a Csákvár, és kiegyenlítettebbé vált a meccs. A hazaiaknál volt többet a labda, a vendégek ugyanakkor jól állták a sarat, igaz, nem volt túl pontos a Veszprém megyei csapat támadójátéka.

Az „előre fociban” a Csákvár sem jeleskedett, több mint fél óra telt el, amikor az első komolyabb lehetőséget feljegyezhettük az ajkai kapu előtt, egy szöglet után pattogott a gólvonalhoz közel a labda. A félidő hajrájában megunta a meddő mezőnyfölényt az Ajka, és a kezdődő hószállingózásban Gaál Bálint fejesével vezetést is szerzett (1–0). Megérdemelten kerültek előnybe az első 45 percben a hazaiak, akik a második játékrész legelején növelhették volna a különbséget, Tóth Gergely a keresztlécet találta el.

A folytatásban állóháború alakult ki, az Ajka igyekezett fegyelmezetten játszani és hátul koncentráltnak maradni, illetve a Csákvár sem kockáztatott túl sokat.

Hazai helyzetek szakították meg az eseménytelen időszakot, ám nem sikerült megduplázni az előnyt, csak kapufáig jutott Kis Károly csapata, és ezt hamarosan nagyon megbánta. Hiába került emberhátrányba a Csákvár – Vaskó kapta meg második sárga lapját –, elég volt egy védelmi megingás, és a csereként beálló Ominger Gergő egyenlített (1–1).

A vendégek „eltüntették” az emberhátrányt, míg az Ajka már nem tudott felpörögni, a véghajrában ráadásul Berzsenyi is a kiállítás sorsára jutott. Hiába támadott többet az Ajka és játszott jóval veszélyesebben, megint nem tudta megszerezni a három pontot.

20. Tiszakécske19431220–38–1815

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ. KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

87. perc: Major "sárgult" be.

86. perc: Egyenlő a létszám, Berzsenyi Kevin is megkapta második sárga lapját.

83. perc: Csizmadia helyett Dragóner Filip, Gaál helyett Orosz Márk a pályán.

81. perc: Molnár helyére Major Gergő érkezik

Emberhátrányban tudott egyenlíteni a Csákvár (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)

78. perc: GÓÓL! Egyenlített a Csákvár, Ominger Gergő talált a kapuba, 10 méterről, bal lábbal, a jobb alsóba, 1–1.

76. perc: Berzsenyi kapott sárga lapos figyelmeztetést.

75. perc: Hosszú helyén Koval Viktor a pályán.

74. perc: Présinger megy le, Szűcs Kristóf be.

71. perc: Piros lap. Vaskó Tamás kapta meg második sárga lapját Gaál fellökéséért, így a kiállítás sorsára jutott.

69. perc: Présinger bal oldali szögletét követően Csizmadia Z. 12 méterről fejelt, a labda a jobb kapufáról pattant ki.

68. perc: Csizmadia Z. futott el a jobb oldalon, kissé kiszorított helyzetből lőtt, Zelizi vetődve védett.

67. perc: Murai fejelt szabadon 11 méterről, de nem volt erős a próbálkozás, Horváth simán fogta.

63. perc: Bakos helyett Murai Sándor a pályán.

56. perc: Sejben helyére Murka Benedek érkezett.

46. perc: Tóth Gergely vezette a jobb oldalról befelé a labdát, 15 méterről lőtt, a labda a felső lécen csattant.

46. perc: Kettőt cserélt a Csákvár, Torvund helyére Kalmár Benedek, Kártik helyére Ominger Gergő érkezett.

46. PERC: FOLYTATJUK!

Az első félidőben vezetést szerzett a hazai csapat (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

44. perc: Vaskó kapott sárga lapos figyelmeztetést.

39. perc: GÓÓL! Tóth Gergely adott be jobbról, Zelizi csak beleütni tudott a labdába, amelyet Gaál Bálint hat méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 1–0.

36. perc: Tajthy lövését követően ölelte magához a labdát Zelizi.

32. perc: Csákvári szöglet után veszélyesen pattogott az ajkai kapu előtt a labda, de sikerült felszabadítaniuk a hazaiaknak.

31. perc: Présinger adott be balról, Berzsenyi nem sokkal maradt le a labdáról.

Jól kezdtek a hazaiak, aztán kiegyenlítetté vált a játék, komoly helyzetek nincsenek.

3. perc: Gaál közeli lövésénél Zelizi jól zárta a szöget.

1. perc: Csizmadia ívelt a kapu elé a jobb oldalról, a labda veszélyesen szállt el keresztbe közel a gólvonalhoz, de senki sem érte el.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A 11. FC Ajka fogadta a 15. Csákvárt (Fotó: Veszprémi_Napló/Balogh_Ákos)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy a 11. helyen álló Ajka, a kieső helyektől távolodó, de még mindig csak 15. Csákvár ellen.