Gond nélkül verte az Ajka a szinte végig 10 emberrel játszó Budafokot

PÓSFAI GYULAPÓSFAI GYULA
2022.05.08. 16:50
Emberhátrányban is próbált támadni a piros mezes Budafok, de ezúttal semmi sem jött össze neki (Fotó: Gyarmati László)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában az Ajka magabiztosan legyőzte a több mint 80 percet tíz emberrel játszó Budafokot. A fordulás után kockáztatott a kiesés ellen küzdő fővárosi gárda, ám ismét a hazaiak találtak be (2–0).

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

FC AJKA–BUDAFOKI MTE 2–0 (1–0)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 600 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Máyer Gábor)
AJKA:
Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tóth Gergely (Vogyicska, 56.), Lehoczky – Csizmadia Z. (Dragóner F., 67.), Sejben (Csemer, 67.), Gaál B. (Kenderes, 86.) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics, Jagodics M., Vaszicsku, Kalmár O. (Kotula M., 69.) – Adorján, Fótyik, Csonka A. (Takács R., 20.), Soltész I. (Filkor, 64.) – Szabó L. (Kovács D., 64.), Zuigéber (László D., a szünetben). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Sejben (10.), Dragóner F. (75.)
Kiállítva: Lehoczky (86.), ill. Vaszicsku (9.)
Kis Károly:
– Tudtuk, nem lesz könnyű meccs, mert a Budafok a bennmaradásért küzd. Hamar megszereztük a vezetést a kiállítás után. Az emberelőnnyel nem mindig éltünk, akadtak gyengébb időszakaink, de örülök, hogy megnyertük a mérkőzést.
Csizmadia Csaba: – Saját magunkat vertük meg. Két ekkora hibát nem lehet elkövetni, aztán jött a piros lap, s azonnal gólt kaptunk. A srácok ezután csinálták a dolgukat, próbálkoztak, a félidőben megbeszéltük, hogy egy gólt bármikor lehet rúgni, de a második kapott gólt követően már nem volt kérdés a meccs kimenetelét illetően.

Tóth Gergely általában túljárt ellenfele eszén (Fotó: Gyarmati László)

A két csapat helyezése alapján inkább a kiesés ellen küzdő, a forduló előtt a 18. helyen álló Budaörssel szemben mindössze három pont előnyben lévő Budafoknak kellett volna motiváltabbnak lennie, mint a biztosan a középmezőnyben végző Ajkának.

Ennek ellenére pár percnyi játék után a találkozó előtt sorozatban négy diadalt arató bakonyi gárda került előnybe. Ritkán fordul elő egy csapattal, hogy már az első negyedórában megfogyatkozik, ám a BMTE-vel pontosan ez történt. Vaszicsku Gergő utolsó védőként csak szabálytalanul tudta megállítani a gólhelyzetben kapura törő Gaál Bálintot, ezért jogosan villant a piros lap. A sértett szabadrúgása nyomán Horváth András középre ütötte ki a labdát, Sejben pedig közelről a hálóba passzolt, vezetett az Ajka.

A hazaiak emberfölénye alapvetően meghatározta a mérkőzés további kimenetelét, és ha Horváth András több ízben nem véd bravúrosan, akkor már a szünetben nagyobb különbséggel vezethetett volna a bakonyi csapat. Eközben a Budafoknak egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt az első 45 percben.

A fordulás után eleinte nem erőltette a góllövést az Ajka, de aztán bő tíz perc elteltével Gaál Bálint lőtt egy kapufát. Csizmadia Csaba, a Budafok mestere olyan rutinos játékosok pályára küldésével próbálkozott, mint Kovács Dávid és Filkor Attila, ám a húzásai ezúttal nem jöttek be. A kitámadó fővárosiakkal szemben az Ajka egy kontrából a csereként beálló Dragóner Filip révén újabb gólt lőtt, amivel el is dőlt a mérkőzés. Bár a hajrában második sárga lappal az ajkai Lehoczky Rolandot is leküldte a pályáról a játékvezető, ennek már nem volt jelentősége.

Az Ajka sorozatban aratott ötödik győzelmével megerősítette helyét a középmezőnyben, a Budafok pedig visszacsúszott a 14. pozícióba, és nézegethet hátrafelé. 2–0

Hiába küzdött a Budafok (Fotó: Gyarmati László)

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, 2–0-ra győzött az Ajka! Köszönjük megtisztelő figyelmüket

90+2. perc: Horváth Dániel mutat be egy újabb szép védést.

90. perc: Három perc a ráadás.

86. perc: Kenderes érkezik Gaál Bálint helyére.

86. perc: Ez már pirosat ér, Lehoczky is kiáll. Ismét egyenlő létszámmal a felek.

86. perc: Lehoczky faultolja Filkort, amiért megkapja a második sárga lapját.

84. perc: Horváth Dániel véd egy szépet, majd a korner után Jagodics fejese fölé száll

83. perc. Tar felökleli László Dávidot, ez is sárga.

82. perc: Dragóner duplázhatott volna, ám ígéretes helyzetben fölé vágja a labdát.

Légibalett budafoki módra (Fotó: Gyarmati László)

78. perc: Reklamálásért a BMTE edzőjét, Csizmadia Csabát is sárga lappal figyelmezteti a bíró.

76. perc: Kovács Dávid sárgul be a Budafoktól.

76. perc: Kovács Dávid kerül helyzetbe, ám a kimozduló Horváth Dániel lábáról kijön a labda.

75. perc: GÓÓÓL!!! Már két gól az Ajka előnye! Kitámad a Budafok, az Ajka kontrájánál a csereként beállt Vogyicska egyedül vezetheti a labdát Horváth András kapujára, a labda kijön a hálóőrről, de éppen Dragóner elé, aki 7 méterről estében a kapu jobb alsó sarkába helyez, 2–0.

71. perc: Egy beadás után Horváth Dánielnek, a hazaiak kapusának kell közbeavatkoznia, majd Heffler vágja ki a labdát az ajkai kapu előteréből.

70. perc: Lehoczky gyűjt be egy sárga kapot.

69. perc: Kalmár Olivér helyett Kotula játszik tovább a BMTE-nél.

67. perc: Dupla változtatás az Ajkánál is: Sejbent Csemer, Csizmadia Zoltánt Dragóner váltja.

64. perc: Kettős cserét hajt végre a Budafok: Szabó Levente és Soltész le, Kovács Dávid és Filkor be.

Soltész István 64 percet tölthetett a pályán (Fotó: Gyarmati László)

63. perc: Soltész távoli löketét elvetődve fogja meg Horváth Dániel.

57. perc: Gaál Bálint találja jobbal telibe a bal felső saroknál a kapufát.

56. perc: Tóth Gergelyt Vogyicska váltja az ajkaiaknál.

56. perc: Horváth Dánielnek, az ajkaiak kapuvédőjének kell lehúznia egy balról érkező beadást.

Eddig egyik kapu sem forgott veszélyben.

46. perc: Csere a Budafoknál. Zuigéber nem jött ki az öltözőből, a helyére László Dávid áll be.

46. perc: Elindult a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek, az Ajka 1–0-ra vezet az emberhátrányban játszó budafokiak ellen. Ha Horváth András nem védene olyan jól, akár három gól is lehetne már a bakonyiak előnye.

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

44. perc: Sejben egy igazítás után csapattársát, Csizmadia Zoltán találja fejbe..

41. perc: Egy veszélyes budafoki beadást Szűcs fejel ki középről.

39. perc: Két ajkai támadó egymást zavarja a 16-oson belül, így oda a helyzet.

Az első félidőben bőven akadt dolga a Budafok kapusának (Fotó: Gyarmati László)

35. perc: Lehoczky beadását a kapu torkából vágják ki szögletre a budafokiak, majd a beívelés újra a kapusuk, Horváth András mutat be egy bravúrt.

29. perc: Takács Ronald révén először veszélyeztet a Budafok, de jócskán fölé zúg a labda,

27. perc: Csizmadia Zoltán fejese száll a kapu fölé.

Csizmadia Csaba, a Budafok vezetőedzője elégedetlen a csapatával, hiszen máris melegíteni küldte a több cserejátékosát.

24. perc: Újabb Horváth András-bravúr! Csizmadia Zoltán az alapvonalról ível kapura, a budafoki kapus a léc alól tenyereli ki szögletre a labdát.

20. perc: Taktikai csere a Budafoknál: a középpályás Csonka András helyére a védő Takács Ronald érkezik.

Az emberhátrány ellenére nem adta fel a támadás lehetőségét a Budafok.

11. perc: Egy bal oldali kiugratás után Szarka csak centikkel lő a jobb kapufa mellé.

Horváth András kiüti Gaál Bálint szabadrúgását, de pechjére rossz helyre...

10. perc: GÓÓL!!! Máris vezet az Ajka! Gaál bal alsó sarokra tartó szabadrúgása kijön Horváthról, Sejben pedig közelről a hálóba helyez, 1–0.

9. perc: Megfogyatkozik a Budafok, miután Vaszicsku utolsó védőként még éppen a 16-os vonala előtt buktatja a balösszekötő helyén kilépő Gaál Bálintot.

A mérkőzés előtti órákban eső áztatta fel egy kicsit a gyepet.

5 . perc: Csizmadia Z. lövésszerű beadását ütötte ki a léc alól Horváth András.

3. perc: Présinger beadását fogja előrevetődve a vendégek kapusa, Horváth András.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Az Ajka tiszta fehérben, a Budafok tiszta pirosban játszik.

Már jönnek a csapatok.

ELŐZMÉNYEK

Sorozatban ötödik bajnoki győzelmére készült Kis Károly együttese (Fotó: Gyarmati László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy bajnokiját megnyerő Ajka a bennmaradásért küzdő Budafok ellen.

A házigazda ajkai csapat egy remek, négyes győzelmi sorozattal várja az összecsapást, hiszen az elmúlt hetekben a Haladás, a Szentlőrinc, a Budaörs és a Soroksár elleni is begyűjtötte a három pontot.

Bár a Budafok jelenleg hét együttest is megelőz a tabellán, mégsem nyugodhat meg a kiesést illetően, hiszen a mögötte állók közül három rivális, a Csákvár, a Szentlőrinc és Békéscsaba is ugyanennyi ponttal áll, mint a XXII. kerületiek, csak a fővárosiaknak valamennyiüknél eggyel több győzelmük van.

A Budafok azzal a céllal lép pályára, hogy távolodjon a kieső zónától (Fotó: Gyarmati László)

A másodosztályban eddig hétszer meccselt egymással a két csapat, a mérleg 3 ajkai győzelem, 2 döntetlen, 2 budafoki siker. Ősszel a fővárosban 1–1-re végeztek, Dragóner Filip találatára Kovács Dávid válaszolt.

Kis Károly, az Ajka vezetőedzője szerint ahhoz, hogy csapat folytatni tudja a szép sorozatát, nagy koncentrációra lesz szüksége.
– A tabella nem tükrözi hűen a Budafok erejét, hiszen tavaly még az első osztályban szerepeltek. A maximumot kell nyújtanunk ahhoz, hogy itthon tudjuk tartani a három pontot, mindenképpen ez a célunk vasárnap!
– nyilatkozta a meccs előtt a bakonyiak honlapjának.