Fölényes ETO-siker a Szolnok ellen

BÁBICS NORNERTBÁBICS NORNERT
2022.04.06. 15:50
Küzdelem az ETO Parkban (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt kilencedik helyen álló ETO FC a papírformának megfelelően magabiztosan verte meg az utolsó pozícióban lévő Szolnoki MÁV-ot. A győriek még csak a második győzelmüket aratták 2022-ben.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

ETO FC–SZOLNOKI MÁV FC 41 (10)
Győr,
ETO Park, 400 néző.Vezette: Rúsz Márton (Király Zsolt, Balla Levente)
ETO FC: Fadgyas –Kovács K., Bagi, Csonka, Kiss M. (Klausz M., 81.), Forgács – Toma, Tuboly (Vitális, a szünetben) –Vernes (Bacsa, 57.), Priskin (Farkas B., 64.), Óvári (Berki, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Szolnoki MÁV FC: Hegedüs L. – Szekszárdi, Szabó A., Kovács O. Tóth B. (Gohér, a szünetben) – Hleba (Földi, 58.) –Tisza, Kurdics, Sipos (Antal G., 79.), Csörgő (Irmes D., a szünetben) –Busa (Lakatos I., a szünetben). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző
: Óvári (38.), Kiss M. (71.), Bacsa (74.), Farkas B. (90+1.), ill. Irmes 86.)
Klausz László: – A helyzeteket tekintve nagyobb különbséggel is győzhettünk volna. Alapjában véve azonban elégedett vagyok az eredménnyel, felvettük a versenyt a kiesés ellen harcoló szolnokiakkal.
Romanek János: – Az eredményjelző nem hazudik, a több hibát elkövető csapat vereségre van ítélve. Több mérkőzéssel ellentétben ezúttal nem volt esélyünk a pontszerzésre, a játék semmilyen elemében sem álltunk helyt, mintha csak osztálykiránduláson járt volna a csapat.

A tabellán elfoglalt pozíciója alapján az ETO számított a meccs esélyesének, ám az is tény, hogy mindkét csapat gyenge formában vágott neki a 90 percnek: a legutóbbi öt meccséből mind a Szolnok, mind az ETO hármat elveszített. A hazaiak sok helyzettel kezdték a meccset, így Hegedüsnek többször is bravúrt kellett bemutatnia. A 38. percben aztán már hiába védett a szolnokiak kapusa, a kipattanót Óvári a kapuba juttatta (1–0). Még az első félidőben volt esélyük a győrieknek arra, hogy növeljék az előnyüket – Forgács fejese azonban célt tévesztett.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: győri akció végén Vernes lövését védte Hegedüs. Pár perccel később Priskin és Bagi lövése után is állta a sarat a vendégek kapusa. A második félidő közepén a Szolnoknak is voltak lehetőségei, egy felívelés után az egyik játékosa kétszer is meg tudta előzni a védőjét, ám Fadgyas kapuja valójában nem forgott ekkor sem veszélyben. A 71. percben aztán ismét sikerült a hazaiaknak gólt szerezniük: Kiss Máté szabadrúgásból talált a hálóba (2–0). Percekkel később a győri cserék hoztak össze egy gólt: Farkas Balázs passza után Bacsa lőtt a kapuba (3–0). A 86. percben összejött a vendégeknek a szépítés, Kurdics lövése kipattant Fadgyasról, Irmes pedig a kipattanót a jobb alsóba lőtte. A hosszabbításban esett a meccs utolsó gólja, amikor Bacsa tulajdonképpen visszaadta a gólpasszt Farkas Balázsnak (4–1).

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–2225

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, 4–1-re nyert az ETO. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: GÓÓÓl! Bacsa beadása elcsúszik Klausz M. lába alatt, a mögött érkező Farkas Balázs egy csel után 12 méterről a jobb alsóba lő, 4–1.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Újabb veszélyes szolnoki lehetőség, Kurdics jobb oldali beívelését Lakatos lövi kapu mellé.

86. perc: Szépít a Szolnok! Kurdics 16 méteres lövése kipattan Fadgyasról, Irmes eszmél a leggyorsabban, és négy méterről a jobb alsóba lő, 3–1.

81. perc: Klausz Milán jön Kiss Máté helyére a győrieknél.

79. perc: Szolnoki csere: Sipos helyére Antal G. érkezik.

77. perc: Lakatos kap sárga lapot.

74. perc: GÓÓÓL! Farkas B. cselezi be magát a tizenhatoson belülre a bal oldalon, előbb elveszíti, majd visszaszerzi a labdát, aztán a jobbról érkező Bacsa elé tálal, aki 11 méterről bal belsővel az üres kapuba lő, 30.

71. perc: GÓÓÓLl! Kiss M. 20 méteres szabadrúgása a kapu bal oldalába vágódik, 20.

66. perc: Most Földi marad le kicsivel a felívelt labdáról a tizenhatoson belül.

65. perc: Nagyszerű labdát kap Vitális a bal oldalon, jön Hegedüs is, aztán találkozik a két játékos a tizenhatoson belül. A helyes játékvezetői döntés: les miatt szabadrúgás kifelé.

64. perc: Priskint Farkas Balázs váltja a hazai oldalon.

62. perc: Kurdics marad le centikkel egy balról beívelt labdáról.

58. perc: Cserélnek a vendégek is: Hleba helyett Földi kap játéklehetőséget.

57. perc: Vernes helyére jön Bacsa.

51. perc: Előbb Priskin lövését, majd Bagi ismétlését is védeni tudja Hegedüs.

49. perc: Vitális kap sárga lapot.

47. perc: A végletekig kijátszott győri akció végén Vernes lő balról, hat méterről, Hegedüst találja el. Vagy a kapus véd – ahogy tetszik.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

46. perc: Volt csere a félidőben, nem is kevés.Tuboly helyett Vitális, Óvári helyett Berki játszik a folytatásban a győrieknél. A vendégeknél hárman is beálltak: Tóth Bencét Gohér Gergő, Busát Lakatos István, Csörgőt Irmes Dávid váltotta.

Óvári Zsolt (balra, zöld mezben) juttatta az első félidőben vezetéshez a hazai együttest (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: A ráadás egy perc.

45. perc: Csonka kap sárga lapot, a félpályánál rúgta fel Kurdicsot.

42. perc:Kiss M. jobboldali szabadrúgására Forgács érkezik a hosszún, a fejesét bravúrral védi Hegedüs.

38. perc: GÓÓÓL! Vezet az ETO! Forgács lövi el a labdát balról, 14 méterről, ezt Hegedüs még bravúrral védi, de aztán a tisztán a jobb oldalon érkező Óvári elé kerül a labda, aki két méterről a kapuba belsőzi, 1–0.

37. perc: A felívelt labdát Busa az ötös jobb sarkáról rosszul találja el.

26. perc: Veszélyes győri szabadrúgás balról, a Priskin által megcsúsztatott labda egy szolnokiról pattan szögletre.

A mérkőzés első részében a zöld mezes győriek domináltak (Fotó: Huszár Gábor/ Kisalföld)

21. perc: Óvári lövését az ötösön belülről rúgja ki Szabó A.

18. perc: Beszorul a Szolnok. Priskin és Tuboly kényszerítőzik a tizenhatoson belül, utóbbi lövését megint csak lábbal védi Hegedüs.

13. perc: Tuboly lövi a labdát kapura 16 méterről középről, kissé erőtlenül, így Hegedüs magabiztosan rá tud vetődni a labdára.

12. perc: Óvári balról kapu elé belőtt labdáját üggyel-bajjal szögletre tisztázzák a vendég védők.

7. perc: Kurdics iramodik meg a bal szélen, lapos és erőtlen lövését megfogja Fadgyas. Aztán a túloldalon Óvári egy jóval erősebb lövéssel teszi próbára Hegedüst, aki lábbal véd.

4. perc: Sokáig készülnek a szolnokiak egy szabadrúgáskombinációval, végül a 25-ről laposan a tizenhatosra belőtt labdát kirúgják a győriek a kapu elől.

1. perc: A meccset a pirosban játszó szolnokiak kezdik. A hazai csapat zöldben játszik. Mindjárt az első perc közepén Priskin elől kell szögletre menteniük a szolnoki védőknek. A sarokrúgás után Csonka fejeli a labdát a kapu fölé.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszi tíz meccsén mindössze a Csákvár ellen győzni tudó ETO FC a mezőny leggyengébbnek tartott csapata, a hét forduló óta nyeretlen Szolnoki MÁV ellen.