A Vasas legyőzésével szakadt meg az ETO nyeretlenségi sorozata

2021.09.26. 19:20
A fehérben játszó győriek háromszor is betaláltak a Vasas kapujába (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a 11. helyezett Győr otthonában lépett pályára a feljutás egyik esélyese, a második helyen álló Vasas. Az utolsó fél órában négy gól is esett, melyből hármat a Győr szerzett, amely így meglepetésre 3–1-re legyőzte a Vasast.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–VASAS 31 (0–0)
Győr, ETO Park, 1000 néző.Vezette: Oláh Gábor (Huszár Balázs, Szalai Dániel)
ETO: Fadgyas– Kovács K., Bagi I., Fodor F., Vincze Á. – Szimcso, Toma, Vitális, Óvári (Kanalos, 90.) – Bacsa (Kiss M., 86.), Berki I. (Kulcsár K., 74.). Vezetőedző: Klausz László
VASAS: Jova –Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye (Terbe, 88.) –Pátkai (Pekár, 63.), Berecz Zs., Márkvárt (Hidi M. S., 88.) –Radó, Feczesin (Bobál G., 63.), Hinora (Balajti, 72.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Berki I. (63.), Bacsa (70.), Óvári (82.), ill. Pekár (76.)

Óvatos játékkal kezdett mindkét csapat, így a mérkőzés első fél órájából alig lehet kiemelni fontos eseményt. Egy-egy sárga lap mellett néhány látványos megoldás is akadt, de a kapuk nem forogtak igazán veszélyben egyik oldalon sem a folytatásban.

A második félidő mindjárt nagy ETO-lehetőséggel indult, de Jova bravúrral tudott menteni Óvári elől. Tíz perccel később Radó lőtt nem sokkal Fadgyas kapuja mellé. Később Pátkai gyenge lövése sem okozott gondot a győri kapusnak. A 63. percben aztán gólt eredményezett egy győri akció: Vitális passzát Kovács K. lőtte be középre, az épphogy nem lesről érkező Berki pedig közelről a hálóba lőtt. Silye egy kapufával válaszolt pár perccel később. A 70. percben Bacsa szemfüles góllal növelte az ETO előnyét (2–0). Iyinbornak egy perccel később nem sok kellett, hogy szépítsen, de a kaput nem találta el. Pekárnak a 76. percben összejött a szépítés – akárcsak a második győri gólnál, itt is szükség volt a rutinra és a szemfülességre. Az i-re a pontot Óvári tette fel a 82. percben, amikor pazar lövéssel vette be Jova kapuját.

Az utolsó tíz percben már nem tudott újat húzni Kuttor Attila csapata, így az ETO otthon tartotta a három pontot. 3–1

20. Tiszakécske9279–19–102

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: A győriek hosszasan a Vasas térfelén tudják tartani a labdát.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Győri csere: Óvárit Kanalos váltja.

88. perc: Két újabb csere a Vasasnál: Silye helyére Terbe, Márkvárt helyére az egykori győri Hidi áll be.

86. perc: Kiss Máté érkezik Bacsa Patrik helyére a győri együttesbe.

82. perc: Óvári is beveszi Jova kapuját! Némi labdavezetés után 20 méterről lő a jobb alsóba. 3–1.

76. perc: Pekár szépít! Balajti és Radó szép összjátéka után utóbbi jobbról lő kapura, ezt még Kovács K. bravúrral blokkolni tudja, ám a felperdülő labdára Pekár odaér, és közelről a hálóba fejel. 2–1.

74. perc: Berki István görcsöt kap, de hiába ápolja még maga Oláh Gábor játékvezető is, nem tudja folytani, így Kulcsár Kornél az ő helyére áll be.

72. perc: Hinora helyett Balajti a pályán a Vasasban.

71. perc: Iyinbor közelről, kissé kisodródott helyzetből nem találja el a kaput.

70. perc: Bacsa növeli a győri előnyt! Egy felívelt labdát Otigba úgy fejel ki, hogy az Iyinborról épp Bacsa elé pattan, aki köszöni a lehetőséget, és hét méterről a jobb alsóba lő. 2–0.

65. perc: Silye éles szögből, balról adja középre a labdát, amely a felső lécről pattan tovább.

63. perc: Bobál G. és Pekár érkezik a pályára a vendégeknél, Feczesin és Pátkai helyére.

63. perc: Vezet az ETO! Kovács K. jobbról centerez a kapu elé, Berki az ötösről belsőzi a hálóba a labdát. 1-0

61. perc: Pátkai 18 méterről lő, de az erőtlen próbálkozás nem okoz gondot a győri kapusnak.

55. perc: Pátkai a nyakánál fogva rántja le Tomát a kezdőkörben: sárga lap.

56. perc: Radó kap remek labdát a bal oldalon a leshatáron, aztán 15 méterről kapu mellé lő.

46. perc: Nagy ütközés a vendégek tizenhatosának előterében, Óvári lenn marad a Jovával való találkozás után. Aztán Toma szabálytalanságát lefújja a játékvezető, és sárgát is ad a győri játékosnak.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Nagy küzdelmet hozott ugyan az első félidő, de a kapuk nem forogtak igazán veszélyben (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45+1. perc: Egy perc hosszabbítás után véget ér az első félidő.

40. perc: Radó tálal Feczesin elé a tizenhatoson belül, aki lőni viszont azért nem tud, mert Vitális bravúrral szerelni tudja.

38. perc: Toma 25 méterről lő, de nem találja el a kaput.

36. perc: Balról érkezik a beadás Feczesin elé, akinek a közeli lövését Fadgyas védi. Les miatt viszont kifelé jár szabadrúgás.

35. perc: Bacsa kap sárgát.

33. perc: Fadgyas jó ütemben lép ki a kapujából, Radó kapta volna jó ütemben az indítást.

32. perc: Kovács jobbról, 15 méterről lő, Otigba fejjel tisztáz.

28. perc: Silye kap sárgát, Kovács mezét húzta meg egy sprint közben.

20. perc: Vitális 27 méteres szabadrúgása elszáll a kapu fölött.

19. perc: Szivacski kap labdát a jobb oldalon, jól teszi középre Hinorának, az ő lövését a győri védelem blokkolja.

17. perc: Szimcso jobboldali beadása után Berki ollózni próbált a rövid oldalon, de nem találta el a labdát.

11. perc: Vincze Á. nagy bedobása után Szimcso lőhetett volna középről, 16 méterről, ám a védők odaértek. Fél perccel később Pátkai szökteti Radót, Bagi azonban jó ütemben lép oda, és bedobásra tud tisztázni.

1. perc: Piros-kékben a vendégek, fehérben a hazaiak. A győri együttes kezdi a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásra pályázó, második helyen álló Vasas a 11. helyezett ETO FC Győr ellen.