Kővári góljával a Szeged megverte idegenben az ETO-t

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.05.09. 16:50
A második félidőben a vendégek számára jött ki jobban a lépés (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 12. helyezett ETO FC Győr a  közvetlenül előtte álló Szeged-Csanádot látta vendégül. Mivel a meccs egyetlen gólját a szegediek cserejátékosa, Kővári Róbert lőtte, a hazaiaknak nem sikerült megelőzniük a Tisza-partiakat.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ
WKW ETO FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (
0–0)
Győr,
ETO Park, 200 néző. Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Ország Péter)
GYŐR: Gundel-Takács– Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Májer (Szimcso, 67.), Vukasovic (Egerszegi, 75.), Kiss M., Vitális – Priskin, Farkas B. (Vankó, a szünetben).Vezetőedző: Dobos Barna
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Dobos Á. (Kővári, 69.), Oláh, Simon Á., Kóródi (Gréczi, 69.) – Jovanovic (Haruna, 38.), Gajdos (Lestyán, 83.).Vezetőedző: Vukmir Dragan Gólszerző: Kővári (71.)
Dobos Barna: – Az elmúlt időszakban sok játékos kapott lehetőséget, hogy a jövőre vonatkozóan bizonyítson, de sokan nem éltek vele. Olyan keretet kell kialakítani a nyerő típusú játékosokból, akik egységes gondolkodású együttest alkotnak.
Dragan Vukmir: – Nehéz mérkőzést nyertünk meg, mert az ETO jól futballozott, többet is tud a jelenlegi helyezésénél. Sikerünk értékét növeli, hogy a hazaiaknak számos helyzetük volt.

Az ETO legutóbb április 7-én tudott nyerni (a Haladás ellen), azóta két döntetlen és három vereség volt a mérlege. Dobos Barna csapata végre a győri szurkolók előtt léphetett pályára, s bár még igencsak messze voltunk a telt háztól, a győri csapat irányította inkább a játékot az első félidőben. Priskin már az első percben közel járt a gólhoz, Takács János pedig már ezzel a védéssel jelezte: ő mindent megtesz annak érdekében, hogy gól nélkül zárja a meccset. A 19. percben ismét Priskin került szembe a szegedi kapussal, akit ezúttal a szerencse is kisegített. A 30. percben Fejes próbálkozását, hét perccel később Vukasovic lövését is hárítani tudta Takács.

Hasonló szellemben kezdte az ETO a második félidőt, ahogyan az elsőt abbahagyta: Kiss Máté remek lövését azonban Takács J. védeni tudta. A 69. percben aztán változtatott Vukmir, és Kővári beállítása döntőnek bizonyult. Egy perccel később Haruna ziccerét bravúrral védte Gundel-Takács, a szöglet után azonban Kővári Róbert a léc segítségével bevette a győriek kapuját, ezzel a vendégek megszerezték a vezetést (0–1). Az utolsó tíz percben az ETO többször is közel járt a gólhoz, ám Lipták lövését, Szimcso ívelését és Temesvári fejesét is védte a szegediek kapusa. A másik oldalon Gundel-Takács is bemutatott egy védést, amikor Haruna próbálkozott ismét.

A ráadásban már nem forogtak veszélyben a kapuk. A Szeged-Csanád GA Győrben is folytatni tudta a veretlenségi sorozatát, amely így már hét mérkőzés óta tart. Az ETO pedig zsinórban harmadik meccsét veszítette el.