Győzelmet ért a pécsiek nagy bedobása Győrben

2021.10.24. 12:50
A pirosban játszó vendégek első félidőben szerzett gólja volt az egyetlen találat a mérkőzésen. (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a játéknap előtt 10. ETO FC Győr a 13. Pécsi MFC-t látta vendégül. A vendégek Katona 18. percben szerzett fejes góljával győzték le a kisalföldi csapatot, amely egymás után második hazai találkozóját veszítette el.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 01 (0–1)
Győr,
ETO Park. 780 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Ország Péter)
GYŐR: Ruisz– Kovács K., Lipták, Fodor, Forgács D. – Bagi (Toma, a szünetben), Vitális – Szimcso (Berki, a szünetben), Kulcsár K. (Vernes, 66.), Sipőcz B. (Óvári, a szünetben) –Bacsa. Vezetőedző: Klausz László
PMFC: Helesfay – Sági M., Rácz L., Dávid Z., Katona L. – Kónya D., Futó (Tölgyesi, 73.), Tihanyi, Hegedűs M. (Marquez-Airosa, 62.) – Geiger (Hursán, a szünetben), Adamcsek (Bíró B., a szünetben).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző
: Katona M. (18.)

Vitális az 5. percben veszélyesen ívelt a pécsi kapu felé szabadrúgásból, Helesfay hárított. Nem sokan hitték még ekkor, hogy az ETO egyik legveszélyesebb megmozdulását látták, pedig végül úgy alakult, hogy a pécsiek kapusának legközelebb a 77. percben kellett csak nagyobb védést bemutatnia.

A pécsiek viszont harciasan kezdték a mérkőzést, az első negyedórában többször is veszélyt okoztak a győri kapura, és még egy lesgólt is sikerült szerezniük. A 18. percben aztán egy ártalmatlannak tűnő szituáció, egy bedobás után előnyhöz jutott Vas László csapata: Futó messzire behajított labdája Katonát találta meg, aki fejjel továbbította a labdát a hálóba, 0–1. A gól után visszaállt a vendégegyüttes, az ETO pedig nem találta az ellenszert. Sőt, a győriek hibáit még az első félidőben újabb gólokkal büntethette volna meg a PMFC. Forgács kapu mellé szálló lövését lehetett feljegyezni az első játékrészben a győriek részéről.

Cserék sora történt a szünetben, a játék képe azonban nem sokat változott. Bár az ETO mintha többet birtokolta volna a labdát a második félidőben, sokat nem tudott kezdeni vele. Egy védelmi hiba után ismét a vendégek kerültek helyzetbe az 51. percben, ám Adamcsek lövését Ruisz védeni tudta. A 77. percben Toma csúsztatott fejesénél résen volt Helesfay, a kedélyeket pedig még egy vélt kezezés borzolta a 89. percben. Sárga lapból sok volt a mérkőzésen, gólból viszont csak egy: a pécsiek ma jobban akarták a győzelmet, és ennek meg is lett az eredménye.

20. Tiszakécske1321113–32–192

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Újabb sárga: idúhúzásért Helesfay, a vendégek kapusa, kapja.

90+1. perc: Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Kezezést vélnek látni a tizenhatoson vonala környékén a győri játékosok és a szurkolók is. Derdák játékvezető nem.

77. perc: Vitális kap sárgát.

77. perc: Bal oldali ETO-szöglet után a rövid oldalon Toma által megcsúsztatott labdát bravúrral védi Helesfay.

74. perc: Tihanyi helyére Preklet jön, ez a pécsiek utolsó cseréje.

73. perc: Cserélnek a vendégek: Futó helyére Tölgyesi áll be.

66. perc: Vernes váltja Kulcsárt a győrieknél.

64. perc: Tihanyi lövése a blokkról szögletre pattan.

62. perc: Kettős csere a vendégeknél: Bíró Bence jön Adamcsek helyére, Marques-Airosa pedig Hegedűst váltja.

54. perc: Szépen járatja a labdát az ETO, Vitális ível végül középre, Berki pedig ollózó mozdulattal próbálkozik középről, 10 méterről. A labdát eltalálja, de a kaput nem.

51. perc: Megint labdát veszít saját térfelén az ETO, Adamcsek lő végül létszámfölényes helyzet végén 17 méterről, Ruisz véd.

46. perc: Folytatódik a meccs.

46. perc: Sok-sok csere a szünetben: Bagi helyett Toma, Szimcso helyett Berki, valamint Sipőcz helyett Óvári a folytatásban a győrieknél. A vendégek is változtattak a szünetben: Geiger helyére Hursán állt be.

A vendégek szereztek vezetést az első félidőben (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45+1. perc: Egy percig tart még az első félidő. Szabálytalanság történik a támadók részéről egy pécsi szögletnél, a szabadrúgás után véget is ér az első játékrész.

45. perc: Forgács 18 méterről, jobbról próbálkozik lövéssel, ám a labda elmegy a kapu mellett.

43. perc: Hegedűs küzd meg Vitálissal a labdáért, a pécsi játékos nyeri a küzdelmet. Hegedűs balról, 11 méterről lő, ezt Ruisz védi, az ismétlést kapásból kapu mellé lövi Adamcsek.

40. perc: Bagi labdát veszít a kezdőkörben, Adamcsek a labdaszerzés után messziről lő, Ruisz védi a kísérletet.

36. perc: A másik oldalon is összehoznak a pécsiek egy sárga lapot: Geiger kapja Vitális felrúgásáért.

36. perc: A kapus kirúgásának akadályozásáért Katona L. kap sárgát.

35. perc: A Geiger felrúgásáért megítélt szabadrúgást Hegedűs M. lövi kapura, Ruisz megfogja a lövést.

Mind a pirosban játszó pécsiek, mind a fehér mezes győriek négyszer nyertek eddig a bajnokságban (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

32. perc: A gól óta eléggé leült a meccs.

25. perc: Futó rúgja fel Szimcsót: ez is sárga lap.

23. perc: Újabb győri sárga, ezúttal Bacsa kapja.

20. perc: Forgács D. kap sárgát.

18. perc: Katona Levente góljával vezet a PMFC! 0–1. Balról ismét hatalmas bedobást végez el a vendég együttes, a labda átszáll a hosszú oldalra, ahol Katona zavartalanul fejelhet a kapuba.

14. perc: Hatalmas bal oldali bedobás után a győriek kapusa, Ruisz kiejti a labdát, Liptáknak azonban sikerül tisztáznia az ötös előteréből.

13. perc: Hegedűs M. lövését blokkolja Kovács K.

10. perc: Vitális szöglete után Lipták fejesét blokkolják a pécsi védők. Az ellentámadás végén a labda Tihanyi lábáról a győri kapuba kerül, ám les miatt szabadrúgással jöhet az ETO.

8. perc: Hegedűs M. kap remek labdát, azonban nem tudja jól átvenni, így Kovács K. tisztázni tud. A védelem sikere azonban csak rövid életű, Adamcsek ismételhet néhány másodperccel később, a gyenge lövését Rusz védi.

5. perc: Vitális teszi próbára Helesfayt: a fiatal győri játékos majdnem 30 méterről megpróbálja a kissé kinn álló kapus felett a kapuba ívelni a labdát szabadrúgásból, a pécsi kapus azonban visszaér, és lehúzza a labdát a léc alól.

1. perc: A fehérben játszó ETO kezdi a meccset, piros-feketében a vendégek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a döntetlent négy forduló óta nem ismerő ETO a nyolc bajnoki óta nem ikszelő Pécsi MFC-vel.