Az utolsó lövéssel nyert Győrben a Kecskemét

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.10.03. 16:50
Íme, egy a sok Kersák-bravúr közül F(otó: Huszár Gábor/Kisalföld)
Tovább folytatta menetelését a labdarúgó NB II-ben a Kecskeméti TE, a második helyen álló újonc a 11. fordulóban Győrből vitte haza a három pontot. A vendégek győzelme nemcsak Tóth Barna hosszabbításban lőtt góljának, hanem a kecskeméti kapus, Karsák bravúrjainak is köszönhető.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–KECSKEMÉTI TE 01 (0–0)
Győr,
ETO-park, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Mohos MIlán, Kiss Balázs)
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Fodor, Bagi, Forgács – Toma, Berki (Kulcsár, 60.), Szimcso (Vernes, 85.), Vitális – Bacsa, Óvári (Lipták, 82.). Vezetőedző: Klausz László
KECSKEMÉT: Kersák – Madarász (Tóth B., a szünetben), Belényesi, Rjaso, Grünwald, Szabó A. –Marsa (Hadaró, 68.), Bartha, Szuhodovszki (Szalai G., 82.) – Katona (Buna, 60.), Tóth D. (Lukács D., a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Tóth B. (90+3.)
Kiállítva
: Toma (90+1.), ill. Grünwald (65.)
Klausz László:
– Nehéz bármit mondani egy ilyen mérkőzés után, amelyben az első félidőben kihagytuk a helyzeteket. A hosszabbításban balszerencsés góllal kaptunk ki.
Szabó István: – Megérdemelten győztünk. Nem volt több helyzetünk, de bizonyítottuk, hogy a védelmünk nehezen bontható meg, és nem mondunk le a támadásokról sem.

A mérkőzés hazai fölénnyel kezdődött, az első húsz percben Kersák kapusnak többször volt dolga. A Kecskemét ritkán jutott át ekkor a győriek térfelére, és egy Katona-lövésen kívül nem is alakított ki helyzetet. A kezdeti lendület aztán alábbhagyott a győri oldalon, és eléggé leült a meccs. A félidő végén Fodor lövése után ismét Kersáknak kellett nagyot védenie.

A második félidő is Kersák parádés hárításával kezdődött: Vitális távoli bombája megpattant egy védőn, így lett igazán bravúros a kecskeméti kapus megmozdulása. A félidő közepén emberhátrányba kerültek a vendégek, miután Grünwald másodszor is sárga lapot érő szabálytalanságot követett el. Az ETO azonban nem tudott élni az emberelőnnyel, továbbra is csak helyzetekig sikerült eljutnia. A futball egyik örök törvénye érvényesült a mérkőzésen: a kihagyott győri helyzetek megbosszulták magukat. Miután Toma kiállításával újra egyenlő lett a csapatok létszáma, hátul hibázott a győri védelem, amit Tóth Barna ki is használta. A 91. percben szerzett góllal megszakadt a győriek hazai veretlenségi sorozata, a Kecskemét pedig folytatja kiváló szereplését, hiszen az újonc immár tíz meccse veretlen. 01

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske112911–25–142

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, egy góllal nyert a vendég KTE. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Betalál a Kecskemét! 0–1. A vendégek cseréi hozzák össze a gólt: Hadaró szökteti Lukácsot, akinek a lövését még blokkolja Kovács K., onnan azonban Tóth Barna elé kerül a labda, akinek a közeli lövése Fadgyasról pattan a kapuba.

90+1. perc: Kiegyenlítődik a létszám: Toma könyöklésért megkapja a második sárgáját, így kiállítja a játékvezető.

90+1. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: Forgács gurítja vissza a labdát Liptáknak a kapu előtt, de Lipták végül nem tud lőni.

87. perc: Lipták fejéről üti el a labdát Kersák egy jobb oldali beadás után.

85. perc: Vernes áll be a hazai csapatba, Szimcso hagyja el a pályát.

84. perc: Fodor is sárga lapot kap, a felezővonalnál szabálytalankodott.

82. perc: Győri csere: Óvári helyére Lipták jön. Kecskeméti csere is van: Szuhodovszki helyére Szalai G. érkezik.

81. perc: Hátulról csúszik oda ellenfelének Vitális: ez is sárga.

76. perc: Szimcso kap sárgát.

75. perc: Forgács lecsúszott beadását kellett szögletre ütnie Kersáknak.

73. perc: Óvári elől sikerül szögletre mentenie Belényesinek az ötös előterében.

68. perc: Hadaró érkezik Marsa helyére a kecskemétieknél.

65. perc: Szimcsót felrúgja Grünwald, ezért kap egy sárgát. Neki már volt egy, így Molnár kiállítja.

63. perc: Jobb oldali beadás után Grünwald fejeli a labdát kapu mellé 8 méterről.

60. perc: Csere a vendégeknél: Katona helyére Buna jön. Az ETO-ba pedigKulcsár érkezik, Berki hagyja el a pályát.

59. perc: Toma kap sárga lapot egy félpályánál elkövetett szabálytalanság miatt.

58. perc: Toma cselezi be magát jobbról a tizenhatoson belülre, a beadását Kersák lehúzza a levegőből.

54. perc: Újabb kecskeméti sárga: a csereként a szünetben beállt Tóth Barna kapja.

50. perc: Vitális távoli, megpattanó lövését a jobb alsó elől vetődve üti szögletre Kersák.

49. perc: Újra egy Berki elleni szabálytalanság miatt ad sárgát a játékvezető, ezúttal Bartha László kapja lerántásért.

46. perc: Kettős csere a vendégeknél: Lukács D. és Tóth B. érkezik a pályára Tóth D. és Madarász helyére.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A fehérben játszó győriek hazai pályán még veretlenek. Az első félidőben jól is játszottak, gólig azonban nem jutottak el. (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Vitális bal oldali szabadrúgását középen megcsúsztatják a győriek, a hosszún érkező Bagi pedig nem sokkal a kapu mellé fejel.

40. perc: Katona kap remek indítást, de mire megszelidíti a labdát, utolérik a győri védők, így oda a lehetőség.

38. perc: Fodor lövését védi Kersák.

37. perc: Berki mezét húzza vissza Grünwald, sárga lapot kap érte.

33. perc: Madarász B. lövése nagyon magasnak bizonyul.

32. perc: Csendben folydogál a meccs, lassan negyedórája már, hogy semmi érdemleges dolog nem történt a pályán.

A lila mezes Kecskemét csapata remekül kezdte az idényt, újoncként feljutó helyről várták a győriek elleni meccset. (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

18. perc: Újabb ETO-helyzet: Berki nem találja el jól a labdát 13 méterről, szemben a kapuval.

16. perc: Óvári 14 méterről, balról lő, a hosszú oldalra tartó lövést bravúrral hárítja Kersák.

14. perc: Hatalmas jobb oldali beadás után a győriek által megcsúsztatott labdát a hosszún érkező Katona bombázza kapu mellé.

7. perc: Bacsa kerül helyzetbe, a kapus már vert helyzetben, a lövését azonban a kapu torkából menteni tudja az utolsó kecskeméti játékos, Rjasko.

4. perc: Szimcso 17 méteres lövését tolja kapu fölé Kersák.

1. perc: A fehérben játszó ETO kezdi a meccset, a Kecskemét lilában játszik ma.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig hullámzóan teljesítő ETO a nyitó forduló óta veretlen és meglepetésre feljutó helyen álló Kecskeméti TE ellen.