Kétgólos hátrányt dolgozott le Győrben a DVTK

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.09.12. 19:50
Szerencsés körülmények között szerezte meg a vezetést a hazai csapat a 2. percben (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 7. fordulójának záró mérkőzésén az ETO FC Győr hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Diósgyőrrel.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DVTK 22 (1–0)
Győr,
ETO Park, 1200 néző. Vezette: Csonka Bence (Kovács Gábor, Mohos Milán)
ETO: Ruisz– Kovács K., Lipták, Fodor, Forgács D. – Vitális, Toma, Bagi (Kiss M., 80.), Óvári (Vernes, 80.) – Bacsa, Priskin (Szimcso, 22.; Berki, 76.). Vezetőedző: Klausz László
DVTK: Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K. (Zsolnai, a szünetben) –Eperjesi, Oláh (Bertus, 63.), Zsemlye, Molnár G. (Hornyák M., 88.), Bárdos (Bokros, a szünetben) – Könyves, Horváth Z. (Suljic, 71.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző
: Szűcs (2. –öngól), Óvári (47.), ill. Molnár G. (63.), Könyves (71.)
Klausz László:
– Nagy nyomás nehezedett a védelmünkre, többnyire a Diósgyőr irányította a mérkőzést. Talán kétgólos vezetésünk után illett volna nyerni, de játékosaim így is tisztességesen küzdöttek.
Kondás Elemér: – Az első szögletből saját kapunkat vettük be, és a második játékrészt is rosszul kezdtük. Ugyanakkor érezhetően van tartás a csapatnak, hogy kétgólos hátrányból is egyenlített, sőt meg is nyerhettük volna a mérkőzést.

Már a 2. percben vezetéshez jutott az ETO egy szerencsés góllal, megalapozva egy egész jó félidőt. Ezután mindkét oldalon sorra jöttek a helyzetek, próbára téve mindkét kapust. Többször is bravúrt mutatott be mind Póser, mind Ruisz, nekik köszönhető, hogy újabb gól nem született az első játékrészben.

A második félidő aztán ugyanúgy kezdődött, mint az első: szerencsés győri góllal. Óvári szemfüles találattal növelte a hazaiak előnyét. A kétgólos hátrány tudatában a DVTK még nagyobb erőket mozgósított, és össze is jött a szépítés a 63. percben egy szöglet után. A borsodiak nem álltak le, már az egyenlítésért harcoltak, és ez is sikerült nekik: a 71. percben újabb fejes góllal. A meccs utolsó 15 percében is inkább a vendégek irányították a játékot, ahogy az egész második félidőben, de maradt a döntetlen.

Az ETO hazai veretlenségi sorozata így továbbra is él, ahogy a Diósgyőr idegenbeli nyeretlenségi sorozata is (Kondás Elemér csapata az 1. fordulóban tudott legutóbb nyerni vendégként). 22

20. Tiszakécske7258–16–82

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: Molnár G. hagyja el a pályát, Hornyák M. áll be.

87. perc: Bertus is besárgul, Tomát gázolta el.

86. perc: Bárdos rántja le Vitálist: ez is sárga.

85. perc: Kovács K. esik el a védője mellett a tizenhatoson belül: néma marad a síp.

80. perc: Győri cserék: Kiss M. jön Bagi helyére, Vernes pedig Óvárit váltja.

79. perc: Forgács beadását húzza le a levegőből Póser.

78. perc: 22 méterről kapu fölé lövi a labdát Berki.

76. perc: Zsolnai beadását Zsemlye fejeli kapu mellé. Szimcso helyett Berki a pályán a folytatásban.

71. perc: Egyenlít a DVTK! Molnár G. jobbról íveli a labdát a kapu előterébe, ahol Könyves érkezik, és pontosan olyan mozdulattal fejeli a labdát a kapuba, mint nyolc perccel korábban Molnár tette: a földre fejeli a labdát, ami a kapuba pattan. 2–2

71. perc: Újabb diósgyőri csere: Suljuc érkezik Horváth Z. helyére.

70. perc: Szimcso mezhúzásért sárga lapot kap.

68. perc: Szimcso lövését védi Póser.

63. perc: Bertus érkezik Oláh helyére a vendégeknél.

63. perc: Szépít a DVTK! Egy jobboldali szöglet után Molnár G. a hosszú oldalon tisztán fejelhet, a földre pattintott fejese a kapuban köt ki, Ruisz nem ér oda. 2–1.

59. perc: Toma hátrulról csúszik rá Oláhra, sárga lap jár a tettéért.

58. perc: Zsolnai lövése Liptákról megy szögletre. A szöglet után Zsemlye lövi kapu mellé a labdát 17 méterről.

56. perc: Molnár G. jobb felső felé tartó szabadrúgását Ruisz üti kapu fölé. A szöglet után Eperjesi fejeli a labdát kapu mellé.

47. perc: Óvári növeli az ETO előnyét! Toma beadását Bacsa csúsztatja meg fejjel, a labda Eperjesiről Óvári elé pattan, az egykori diósgyőri játékos pedig a kapus alatt közelről a hálóba lő. 2–0.

46. perc: Kettős csere a vendégeknél: Bárdos helyére Bokros állt be a szünetben, Zsolnai pedig Szűcsöt váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A hazaiaknak volt inkább okuk örömre az első félidő után. Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld

45+1. perc: Bagi marad lenn egy légiharc után a kezdőkörben. Vége az első félidőnek.

45. perc: Szimcso 16-ról a kapu fölé lő. Egy perc a ráadás.

44. perc: Toma lövését védi bravúrral Póser.

41. perc: Molnár G. 18-ról lövi a labdát a kapu fölé.

39. perc: Eperjesi lövését blokkolja a győri védelem.

37. perc: Ruisz és Horváth Z. ütköznek a tizenhatoson belül. Horváth a szabálytalan, és az ütközés is neki fáj jobban. Ápolás után folytatni tudja a játékot.

32. perc: A szöglet után Polgár balról, az ötös sarkáról kapu mellé lövi a labdát.

31. perc: A Horváth Z. által lekészített labdát Zsemlye lövi kapura, Fodor blokkolja a lövést.

24. perc: Könyves cselezgeti be magát a kapu előterébe, 12 méterről balról aztán lő, de a labda elkerüli a kaput.

23. perc: Pósert teszik próbára a győriek egy távoli íveléssel, a DVTK kapusa visszaér a kapuba, és megfogja Lipták labdáját.

22. perc: Priskin néhány perce megsérült, és mostanra kiderült, hogy nem tudja folytatni. Szimcso áll be a helyére.

Priskin Tamás, az ETO csapatkapitánya számára hamar véget ért a mérkőzés. Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld

20. perc: Vitális harcol meg a labdáért, aztán a lapos beadását Bacsa jobbról az oldalhálóba lövi.

17. perc: Forgács beadását Póser kapja el.

15. perc: Molnár Gábor 23 méteres szabadrúgását a jobb alsó elől üti kapufára Ruisz, a labda visszapattan rá, róla pedig szögletre perdül.

11. perc: Póser bravúrral védi Toma távoli lövését, a kipattanó a talán lesen álló Priskiné, az ő ismétlését ugyancsak bravúrral védi a diósgyőri kapus.

2. perc: Öngóllal vezet az ETO! Vitális baloldali szöglete után Szűcs K. fejese a saját kapujában köt ki. A labdába még egy, a kapu előterében álló játékostársa, Polgár is beleér. 10.

Polgár Patrik, a pirosmezes vendégek, valamint Priskin Tamás, a fehérben játszó hazaiak csapatkapitánya a kezdőrúgás előtt. Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld

A kezdőrúgás előtt - fehérben a hazai együttes, pirosban a DVTK csapata. Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld

1. perc: Kezdődik a mérkőzés.

Klausz László, a WKW ETO FC Győr vezetőedzője. Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy az előző fordulóban a veretlenségét elveszítő ETO a feljutásért küzdő DVTK-val.