Magabiztos DVSC-győzelem az ETO Parkban

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.04.18. 19:50
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a játéknap előtt 11. helyezett ETO FC Győr a második DVSC-t fogadta. A Loki az első félidő után két góllal vezetett, és bár a győriek kétszer is felzárkóztak egy gólra, nem tudtak egyenlíteni, sőt, a hajdúságiak a ráadásban meglőtték negyedik találatukat is.

Kétszer is volt oka gólnak örülni a debrecenieknek az első félidőben (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DVSC 2–4 (0–2)
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Radványi Ádám (Aradi József, Kiss Balázs)
ETO: Ruisz– Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Kiss M., Vukaszovics, Vitális (Molnár R., 60.) – Szimcso (Vankó, a szünetben), Priskin, Májer (Berki, 86.). Vezetőedző: Dobos Barna
DVSC: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Korhut – Varga J., Dzsudzsák, Pintér Á. (Baráth P., 88.) – Ugrai (Bárány, 69.), Szécsi, Bódi. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző:
Vankó (49.), Priskin (85. 11-esből), ill. Bódi (33.), Ugrai (41.), Szécsi (81.), Bárány (90+3.)
Dobos Barna: – Megérdemelten nyert a Debrecen. Bár kétszer sikerült szépítenünk, kockáztattunk is a pontszerzés érdekében, de ekkor tette biztossá győzelmét a Loki.
Toldi Gábor:
– Uraltuk a játékot, magabiztosan vezettünk, azonban Pávkovics Bence hibázott, így újra nyílttá vált a mérkőzés. A legrosszabbkor jött a baki, de ez benne van a futballban. Utána magunkra találtunk, s akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. A jövőben jobban kell koncentrálnunk.

33. FORDULÓ

Győr,
Gólszerző:

Itt már Ruisz sem menthetett  (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
Itt már Ruisz sem menthetett (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

A DVSC esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést. Már a 2. percben gólt szerezhetett volna Bódi Ádám, ám a lövése elszállt a kapu fölött. Bár uralta a játékot a vendégcsapat, a próbálkozásaik pontatlannak bizonyultak, gólt az első fél órában nem sikerült szerezniük. Az ETO közben ez idő alatt egyszer jutott csak el Gróf Dávid kapujáig, de Priskin Tamás nem tudta beadni a labdát. A 33. percben aztán Bódi megszerezte a vezetést a DVSC-nek, és ezt akár újabb gólok is követhették volna. Ugrai Rolandnak aztán sikerült is növelnie a vendégek előnyét még az első félidő vége előtt. Az ETO legnagyobb lehetősége Kiss Máté ívelése, majd ezt követően Vukaszovics lövése volt.

A második félidő elején mintha teljesen más hazai csapat jött volna vissza a pályára. A letámadás meghozta az eredményét: a debreceni védelem hibáját a szünetben beállt Vankó használta ki a 49. percben. A meccs utolsó negyedórája aztán megint eseménydúsra sikerült. A 81. percben Szécsi Márk góljával ismét két gólra nőtt a Loki előnye, de csak négy percre, mert Priskin büntetőből szépített. A 93. percben aztán Bárány Donát gólja megadta a kegyelemdöfést, így 42-re megérdemelten győzött a DVSC Győrben.

20. Debreceni EAC33 5 12724–63–3916
Négyszer vette be a Loki Ruisz hálóját (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

90+4. perc: Vége a meccsnek, köszönjük a figyelmet!

90+3. perc: Bárány lövi a negyediket. 24. Baráth adja a gólpasszt az alapvonalról, a második hullámban érkező Bárány a jobb alsóba lő.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Ruisz és Vukasovic majdnem összehoznak egy öngólt. Végül kapu mellé megy Vukasovic fejese.

88. perc: Pintér Ádám helyett Baráth Péter játszik a DVSC-ben a hátralévő percekben.

86. perc: Májer helyett Berki a pályán a győrieknél.

Priskin Tamás tizenegyesgólja  (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
Priskin Tamás tizenegyesgólja (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

85. perc: Priskin a léc alá lövi a tizenegyest. 23

84. perc: Vankó a kapu elé íveli a szabadrúgást, Pávkovics lerántja Priskint: büntető és sárga lap Pávkovicsnak.

81. perc: Szécsi is betalál. 13. Varga indítja jól Bárányt, aki az alapvonalról a kapu elé lövi be a labdát, Szécsi pedig a hálóba lövi.

78. perc: Liptáknak is kioszt egy sárgát a játékvezető.

76. perc: Varga J. a szerelési kísérletéért, Bódi reklamálásért kap sárgát.

69. perc: Debreceni csere: Ugrai helyére Bárány érkezik.

60. perc: Jön Molnár R. Vitális M. helyére.

59. perc: Ugrai próbálkozik 11 méterről a bal alsóba lőni, Ruisz ki tudja ütni a labdát.

Gróf Dávid itt nem tudott hárítani (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

49. perc: Vankó szépít. 12. Letámad az ETO, hátul adogadnak a debreceniek, aztán Pávkovics rosszul veszi át a labdát a tizenhatoson belül, a nemrég csereként beállt Vankó ott terem, és Gróf mellett a hálóba lő.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

46. perc: A szünetben Vankó érkezik Szimcso helyére.

Az eső nem könnyítette meg a játékosok dolgát Győrben  (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
Az eső nem könnyítette meg a játékosok dolgát Győrben (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Ugrai lövése elmegy a kapu fölött.

43. perc: Vukasovic lövését védi Gróf.

42. perc: Kiss M. ívelését üti kapu fölé Gróf.

41. perc: Ugrai növeli a Loki előnyét. 02. Dzsudzsák indítja a leshatáron Ugrait, aki a tizenhatoson belülről, balról, a kapu bal oldalába lő.

38. perc: Bévárdi és Pintér összjátéka után Szécsi próbálkozik lövéssel 7 méterről, de nem találja el jól a labdát.

36. perc: Szécsi lő kapu mellé, miután az ETO labdát veszít a saját térfelén.

33. perc: Bódi veszi be az ETO kapuját. 01. A DVSC játékosa 21 méterről szánja el magát lövésre, Ruisz keze mellett jut a hálóba az erős lövés.

32. perc: Dzsudzsák blokkolja Szimcso lövését.

31. perc: Bévárdi lövésén talán rajta lett volna Ruisz, ha kapura megy. Ehelyett elment a kapu mellett.

21. perc: Priskin kap remek indítást, azonban se lőni, se beadni nem tudja a védője mellett.

20. perc: Dzsudzsák jobboldali szöglete után Varga József fejese pontatlannak bizonyul.

Munkában a győri kapus (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

18. perc: Szép debreceni összjáték a jobb szélen, a labda Ruiszról a második hullámban Dzsudzsák elé kerül, a lövését két győri védő együttesen blokkolja.

17. perc: Bódi 18 méterről próbálkozik lövéssel, de a labda elszáll a kapu fölött.

9. perc: Pintér beadása veszélyesnek tűnik, ám Ugrainak magas a labda.

2. perc: Bódi 18 méteres szabadrúgása elmegy a kapu fölött.

1. perc: A zöld mezes hazaiak kezdik a meccset; a vendégek fehérben játszanak ma.

Dzsudzsák Balázs és Priskin Tamás, a két csapatkapitány a mérkőzés kezdete előtt (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsén veretlen ETO FC Győr az elmúlt két bajnokiján csak egy pontot szerző és a második helyre visszacsúszó Loki ellen.