Ponttal térhetett haza Győrből a Csákvár

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.03.14. 16:50
A sárgamezes csákváriak és a zöldmezes győriek csatája döntetlennel ért véget. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld
Az  ETO FC Győr hazai pályán 1–1-re végzett a kieső helyen tanyázó Csákvárral a labdarúgó NB II 29. fordulójában. Csató Martin első félidei góljára szünet után a hazaiak részéről a csereként beállt Molnár Rajmund tudott válaszolni.

LABDARÚGÓ NB II

29. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR1–1 (0–1)
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Gergely (Bognár László, Kiss Balázs)
WKW ETO FC Győr:Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes (Bagi, a szünetben) – Kiss M., Egerszegi (Vitális, a szünetben), Berki, Májer (Vankó, 87.) – Farkas B. (Molnár R., a szünetben.), Szimcso (Sipőcz, 65.) Vezetőedző: Csató Sándor
Aqvital FC Csákvár:Markek – Murka (Major G., 61.), Csató M., Albert I., Kocsis B. (Vörös T., 87.) –Baranyai, Mészáros D. (Nádori, 87.), Posztobányi, Sejben (László N., 73.) – Madarász, Mim (Baracskai, a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző
: Molnár R. (81.), ill. Csató M. (30.)

Egyértelműen a Csákvár kezdte bátrabban a mérkőzést, a Gundel-Takács Bencét helyettesítő Ruisznak már a 2. percben védenie kellett. Aztán néhány perccel később Sejben lövése pontatlan volt. A 20. percben Madarász lövését is védeni tudta az ETO kapusa. A vendégek magasan védekeztek, így a győri együttes sokáig egyáltalán nem jutott el helyzetig. A csákváriak szándéka végül meghozta a gólt: a 30. percben Madarász újabb szöglete után a győri védők nem tudtak tisztázni, Csató Martin pedig éles szögből a kapuba lőtt (0–1). Az a Csató Martin, aki egyébként az ETO-nál nevelkedett, az édesapja pedig jelenleg az ETO vezetőedzője. A gól után visszább állt a vendégcsapat, a győriek pedig továbbra sem tudtak igazán veszélyt okozni Markek kapjára.

Hogy Csató Sándor mennyire volt elégedetlen az ETO első félidei játékával, azt legjobban talán az mutatja, hogy hármat is cserélt a szünetben. A második félidő első perceiben az ETO nyomott inkább, Májer lövésénél Markek bravúrral védett. Amíg a győriek próbálták felépíteni a támadásaikat, a csákvári kontrákban folyamatosan benne volt a veszély: Sejben mellett Kocsis kétszer is gólt lőhetett volna, és Csatónak is volt egy veszélyes fejese – Ruisz azonban mindannyiszor résen volt. Aztán el-elmaradtak a csákvári kontrák, az ETO pedig egyeníteni tudott az egyik cserejátékos, Molnár Rajmund révén (1–1). Az utolsó percekben már nem esett gól, így döntetlennel ért véget a csákváriak győri mérkőzése.

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Csákvár egy pontot elvitt az ETO Parkból. Köszönjük a figyelmüket!

90+3. perc: Madarász szabadrúgását Ruisz kapja kézbe.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Kettőt cserél a Csákvár: Mészáros D. helyére Nádori érkezik, Kocsist pedig Vörös Tamás váltja.Aztán az ETO is cserél, Vankó jön Májer helyére.

84. perc: Baracskai rúgja meg keményen Sipőczöt, ez is sárgát ér.

80. perc: GÓÓÓL!!! Egyenlít az ETO. Molnár Rajmund játszik össze Kiss Mátéval, aztán Berkitől visszakerül a labda Molnárhoz, aki tol egyet rajta, majd 14 méterről félmagasan a kapu bal oldalába lő. 1–1.

78. perc: Mészáros Dávid kap sárgát.

76. perc: Bagi nagy bedobása után Temesvári csúsztatja meg a labdát, épp Berki elé, aki a kapuba lő belsővel. Lesről. Úgyhogy kifelé jár a szabadrúgás.

73. perc: Sejben nem tudja folytatni, László Noelnek kell pótolnia.

65. perc: Szimcso-Sipőcz csere az ETO-ban.

62. perc: Megint a csákvári kontra okoz veszélyt: Kocsis középre tartó lövését védi Ruisz. Fél perccel később Molnár R. lövését hárítja Markek a másik oldalon.

61. perc: A sérült Murka helyére Major Gergő érkezett a vendégeknél.

A második félidőben sikerült egyenlítenie az ETO-nak (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

55. perc: Megint Ruisz menti meg a góltól az ETO-t: Sejben tekeri a bal alsó felé a labdát, a győri kapus bravúrral hárít.

54. perc: Madarász szöglete után Csató fejesét fogja meg Ruisz.

53. perc: Csákvári kontra végén Kocsis lövése repül el a kapu mellett. Egy győri is hozzáért, így szöglettel jöhet a Fejér megyei csapat.

47. perc: Baloldali ETO-szöglet után Markek öklözi ki a labdát, a kipattanót Májer lövi kapura, a csákvári kapus bravúrral hárít a bal felső elől.

46. perc: Kezdődik a második félidő, négy új játékossal.

46. perc: Cserélnek a vendégek: Baracskai Mim helyére érkezett a szünetben. Az ETO hármat cserél: Molnár Rajmund Farkast váltja, Vitális Egerszegit, Bagi pedig Fejest.

A csákváriak domináltak inkább az első félidőben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45. perc: Madarász jobboldali szöglete után kifelé jár a szabadrúgás. Ezt már nem végzi el a győri kapus, vége az első félidőnek.

41. perc: Jobboldali bedobás után Lipták készíti le a labdát Farkasnak, akinek az ötösön álló védőt sikerül eltalálnia.

30. perc: GÓÓÓL!!! Vezet a Csákvár! Madarász szöglete uitán nem sikerül felszabadítania a győri védelemnek, Csató Martin pedig nagyon éles szögből lő a hálóba.01

29. perc: Temesvári kapja a mérkőzés első sárga lapját.

25. perc: Egy jobbról beküldött távoli szabadrúgás után a hosszú oldalon Lipták a kapunak háttal állva próbálná kapura húzni a labdát. A mozdulat szép, Markek pedig résen volt.

Lipták próbálkozása szép volt, de gólt nem ért (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

20. perc: Labdát veszít az ETO a félpályánál, a gyors csákvári akció végén Madarász lő 15 méterről, Ruisz üti ki a bal alsó felé tartó labdát oldalra, aztán a védelemnek sikerül tisztáznia.

19. perc: Baranyai baloldai beadása után Ruisz kapja kézbe a labdát.

6. perc: Sejben lövi a kapu mellé a labdát jobbról, 14 méterről.

2. perc: Madarász jobboldali szöglete után a kipattanót Baranyai lövi kapura 20 méterről, Ruisz üti a labdát szögletre.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. A sárgamezes Csákvár kezd, az ETO ma zöldben játszik.

A kezdőrúgáshoz készül Markek Tamás (feketében), a Csákvár, valamint Lipták Zoltán (zöldben), az ETO csapatkapitánya. Háttérben a játékvezetői csapat.Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 2021-ben lejátszott négy hazai meccsén 10 pontot gyűjtött ETO FC Győr az idegenben november 1-je óta nyeretlen és továbbra is a kieső zónában tanyázó Csákvár ellen.