Négyet rúgott az ETO a Békéscsabának

2022.10.30. 14:50
A zöldben játszó hazaiak négyszer is be tudták venni a vendég lila-fehérek kapuját (Fotó:Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a játéknap előtt 8. helyezett ETO a 18., vagyis osztályozós helyen álló Békéscsabát fogadta. A győriek 4–1-es győzelemmel tartották otthon a három pontot; hazai pályán augusztus 28. után sikerült ismét nyerniük a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II

14. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–1 (3–1)
Győr,
ETO Park, 742néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Ország Péter)
ETO FC GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Papp M., Szujó, Fodor – Toma (Kiss M., 81.) – Benczenleitner, Kiss Bence (Kovács I., 74.), Vitális (Tuboly, 74.) – Priskin (Bacsa, 65.), Lacza (Babati, 65.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Szalai D., Farkas M., Bora, Mikló (Fazekas, a szünetben) – Horváth P., Zvara (Szabó Cs., 72.), Kitl (Máris, 72.), Hamed (Puskás G., 72.) – Czékus (Talpalló, 89.), Lukács R. Vezetőedző: Brlázs István
Gólszerző
: Lacza (17.), Benczenleitner (36.), Priskin (40.), Babati (73.), ill. Horváth P. (10.)
Tímár Krisztián:
– Örülök a magabiztos győzelemnek, van foganatja a sok munkának, a játékosok ezúttal megmutatták egyéni kvalitásukat is. A játék egyes időszakaiban kifejezetten látványos futballal örvendeztettük meg a nézőket.
Brlázs Gábor: – Sajnos az első félidőben nem voltunk egy súlycsoportban az ETO-val, a párharcokat elvesztettük, fegyelmezetlenül játszottunk. A második félidőben valamelyest javult a játékunk, de ez kevés volt a jobb eredményhez.

Az ETO kezdte jobban a meccset, az első percekben sikerült is a kapuja elé szegeznie a vendégcsapatot. A 10. percben szabadrúgásgóllal mégis a Békéscsaba szerezte meg a vezetést. A győrieket azonban nem törte meg a kapott gól, hét perccel később egy kapu előtti kavarodás után Lacza egyenlített. Az újabb hazai helyzetek a félidő hajrájában két újabb gólt eredményeztek. Előbb a 36. percben Benczenleitner talált a kapuba, majd Priskin növelte a győriek előnyét.

A második félidőre személyi és szerkezeti váltás is történt a vendégeknél, a középpályásjátékot sikerült stabilizálnia Brlázs Istvánnak. A támadójáték azonban továbbra is döcögött a viharsarkiaknál. A 60. perc után Hamed, majd Bora is faraghatott volna a lila-fehérek hátrányán, de utóbbi pontatlan volt, előbbi lövését pedig Fadgyas védte. Hamednek nem sokkal később sikerült sarokkal eltalálnia a kapufát, majd Lukács hagyott ki ziccert. A 73. percben a nem sokkal korábban csereként beálló Babati látványos góllal növelte a győriek előnyét. A meccs végén is voltak még helyzetek mindkét oldalon, ám újabb gól már nem esett: Tímár Krisztián csapata hosszú hazai bajnoki nyeretlenségi sorozat után végre újra győzni tudott az ETO Parkban. 4–1

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

90+3. perc: Horváth P. 20 méterről lőhet szabadrúgást, most azonban a sorfalat találja el. Nem sokkal később véget ér a mérkőzés. Köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: Két perc a ráadás.

89. perc: A meccs utolsó cseréje: Talpalló Norbert áll be Czékus helyére.

87. perc: Babati lövése elmegy a kapu mellett.

86. perc: Tuboly lövését üti kapu fölé Bukrán.

81. perc: Toma helyére Kiss Máté érkezik.

75. perc: Tuboly kap sárga lapot.

74. perc: Kettős hazai csere: Kiss Bencét Kovács István váltja, Vitális helyére Tuboly Mátéáll be.

73. perc: GÓÓÓL! Papp M. beadása után Babati dekázik kettőt, majd a lepattanó labdát látványos mozdulattal, félfordulatból a jobb alsóba lövi. 41

72. perc: Hármas csere a csabaiaknál: Kitl helyére Máris Dominik, Zvara helyére Szabó Csaba, Hamed helyére pedig Puskás Gáboráll be.

70. perc: Lukács Raymond fejelhet óriási helyzetben hét méterről, de Fadgyas védeni tud. A győri védők arra számítottak, hogy lest ítélnek a játékvezetők, de nem így történt.

67. perc: Egy jobb oldali békéscsabai szabadrúgás után Hamed sarkazza a labdát a jobb kapufára, utána nagy nehezen sikerül tisztáznia a győri védelemnek.

65. perc: Priskin helyére Bacsa Patrikáll be a győrieknél, Lacza Alexet pedig Babati Benjamin váltja.

64. perc: Bora lövése megy el a kapu mellett.

63. perc: Fadgyas védi Hamed éles szögből leadott, nem túl erős lövését.

58. perc: Kitl Miklós kap sárga lapot, a megiramodó Kiss Bencét rúgta fel a győri térfélen.

55. perc: A szöglet után Lacza lövése a blokkról pattan kapu mellé.

54. perc: Vitális lövése egy védőről pattan vissza, aztán Toma ismétlése is egy csabait talál el: szöglet jöhet.

48. perc: Priskin 15 méterről Bukrán kezébe lövi a labdát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek: Mikló helyére Fazekas Lóránt állt be.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

45. perc: Szalai D. beívelése tisztán találja meg Zvarát, ő azonban rosszul találja el a labdát.

40. perc: GÓÓÓL! Lacza ugratja ki Priskint, aki 10 méterről a kimozduló Bukrán mellett a bal alsóba gurítja a labdát. 3–1

36. perc: GÓÓÓL! Kiss Bence bal oldali szögletét Benczenleitner az ötös túlsó sarkáról fejeli a kapu bal oldalába. 2–1

Még az első félidőben megfordította a mérkőzést a zöldben játszó ET (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

31. perc: Fodor fejeli kapu fölé a labdát egy győri szögletkombináció végén.

28. perc: Kovács K. egy kényszerítő után próbálná visszapasszolni a labdát majdnem az alapvonalról, de az Bukrán kezében köt ki.

27. perc: Jobb oldali szöglet után Papp M. fejeli a labdát nem sokkal kapu fölé.

26. perc: Kiss Bence lövi a szabadot 22 méterről, ő is a sorfalat találja el.

Benczenleitner a csabai védők között (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

25. perc: Vitálist buktatja Zvara: sárga lap. Az ETO-nak pedig jó helyről jár szabadrúgás.

17. perc: GÓÓÓL! Nagy kavarodás végén Lacza egyenlít. Kovács K. viszi be a labdát a tizenhatoson belülre, aztán Benczenleitnertől visszakapja a labdát, majd Lacza a kapunak háttal visszapasszol Kiss Bencének, aztán visszakapja, majd 10 méterről, ballal a bal alsóba lő – a lövése Farkas M. lábán irányt is változtatott, így Bukránnak nem volt esélye a védésre. 11

14. perc: Lacza lapos lövését Bukrán fogja meg.

13. perc: Sárga lapot kap Szalai Dániel, Kiss Bencét rúgta fel hátulról.

10. perc: GÓÓÓL! Horváth Péter a kaputól 20 méterre, kissé balról végezhet el szabadrúgást. A lapos, erős lövés a sorfal mellett elmegy, és a bal alsóban köt ki. 0–1

9. perc: Kovács K. lökése után szabadúgáshoz jut a Békéscsaba.

6. perc: Fodor kerül a gyepre a 11-es pont környékén, a nézők lerántást reklamálnak. Ducsai nem így látja.

Fodor a gyepen, de a játékvezető nem ítélt büntetőt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

4. perc: Kovács K. jobb oldali beadását Lacza fejeli kapura, Bukrán bravúrral véd.

2. perc: Ígéretes szabadrúgást végezhet el az ETO a kaputól 18 méterről, balról. Vitális a sorfalat találja el.

Priskin Tamásék bajnoki meccsen legutóbb augusztus 28-án tudtak nyerni az ETO Parkban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

1. perc: Zöldben az ETO, lila-fehérben a Békéscsaba. A mérkőzést a hazaiak kezdik.

A békéscsabaiak bemelegítő játéka a meccs előtt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három bajnokiján veretlen ETO a legutóbb a Szparit legyőző Békéscsabával szemben.