NB II-es felkészülés: győzött az MTK és a Gyirmót is

R. Z.R. Z.
2022.07.06. 20:32
A fehér mezes MTK a második félidőben kerekedett ellenfele fölé (Fotó: mtkbudapest.hu)
Több másodosztályú csapat is felkészülési mérkőzést játszott ma. Az MTK gólnélküli első félidőt követően hármat hintett a III. Kerületnek, a Siófok négy gólt szerzett a Veszprém ellen. Az ETO és a Gyirmót egyaránt szlovák másodosztályú ellenfelet győzött le, míg a Szentlőrinc a Szekszárd ellen diadalmaskodott. A baranyai megyei csapatok csatáján nem született gól.

MTK–III. Kerületi TVE (NB III) 3–0 (0–0)
MTK: Balázs (Csenterics) – Biben, Lehoczky, Nagy Zs. (Szépe), Nagy B. (Medgyes) – Kata (Mezei Sz.), Horváth A. (Varju), Kovács Máté (Bognár I.) – Zuigeber (Stieber Z.), Barkóczi (Futács), Kovács Mátyás (Németh K.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Zuigeber, Németh K. (2)

Gyirmót FC Győr–FK Raca (Récse, szlovák II.) 2–1 (1–0)
Gyirmót FC Győr1. félidő: Rusák – Szegi, Csörgő, Hudák, Helembai – Vass – Herjeczki, Kovács D., Nagy P., Medgyes – Pethő.
Gyirmót FC Győr2. félidő: Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Major, Hudák, Lázár, Helembai – Ominger – Kovács D., Bagó, Kun – Mayer, Simon.Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Pethő, Ominger, ill. Plavnik

ETO FC–STK Samorín (Somorja, szlovák II.) 2–1 (1–0)
ETO FC:Fadgyas – Kovács K., Csonka, Papp M., Vincze Á., Toma, Tuboly, Bencze, Óvári, Bacsa, Priskin.
Csereként pályára lépett:Ruisz, Kiss B., Tamás K., Fodor, Forgács, Kiss M., Szabó T., Vitális, Szimcso, Lacza, Erdei, Farkas B., Hanzli, Vingler.Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Bacsa, Vitális, ill. Bright

PMFC–Kozármisleny 0–0
PMFC 1. félidő
: Kovács – Terbe, Rácz, Katona L., Hadaró – Nikitscher, Futó – Harsányi, Grabant, Sandal – Tihanyi.
PMFC 2. félidő: Kovács – Svedyuk, Takács, Katona L. (Bozóki), Marques – Nikitscher (Bachesz), Futó (Katona Cs.) – Vas, Puska, Kövesdi – Makrai. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Kozármisleny 1. félidő: Lékai – Gajág (Guth), Gál, Turi – Szabó L. (Nagy E.), Kosznovszky – Vogyicska, Bartha, Kulcsár, Kirchner – Tóth Z. (Clinton)
Kozámisleny: 2. félidő: Somogyi – Guth (Kasza), Füredi, Berdó – Horváth D., Nagy E. (Bognár) – Beke, Szabó D., Vajda, Kotroczó – Clinton (Hampuk).Vezetőedző: Tóth László.

Szentlőrinc–UFC Szekszárd (NB III) 2–1 (0–0)
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Havas, Tamás, Kiss-Szemán –Grumic, Németh –Csörgő, Daróczi, Szabó –Bányai.
Csereként beállt: Rátkai, Keresztes, Nagy Zs., Farkas, Török, Vidnyánszky M., Rétyi, Mervó, Székely. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Mervó (2), ill. Nagy Zs.

VLS Veszprém (NB III)–BFC Siófok 0–4(0–1, 0–3)
Siófok:
Winter – Varjas L., Vágó, Debreceni, Kirják, Medgyesi, Nyitrai, Süvöltős, Pataki, Kulifay, Elek.
Cserék: Hutvágner, Kovács D., Varjas Z., Sebestyén, Varga, Nikházi, Balogh B., Horváth P., Nyári, György, Girsik. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző:Pataki Z. (2), Horváth P. (2)
A találkozó 3x30 percig tartott.

A mai napon az NB II-es csapatok közül pályára lépett még a Kolorcity Kazincbarcika SC és a Szeged-Csanád GA is, mindketten első osztályú ellenfél ellen. A borsodi kék-sárgák a Mezőkövesdet fogadták (1–1), míg a Szeged a Paks ellen (2–2) játszott.