Győzött a Vasas és a Loki, de a városi rangadón nyertes Gyirmót tartja velük a lépést

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.05.02. 16:52
Hiába volt lelkes a Dorog, a fővárosi meccset magabiztosan a Vasas nyerte
Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 36. fordulóját. A listavezető Vasas esélyeshez méltóan három góllal verte meg a Dorogot, míg a Loki fordulatos meccsen 4–2-re a Csákvárt. A győri városi rangadón a Gyirmót 2–1-re legyőzte az ETO-t és tartja a lépést a feljutást érő helyeken lévő párossal. A Pécs idegenben múlta felül a Kaposvárt, a Kazincbarcika nem tudta megtartani előnyét Szolnokon. Az utolsó előtti somogyiaknak és a szintén kieső helyen álló borsodiaknak így két forduló alatt ötpontos hátrányt kellene behozniuk a bennmaradáshoz. Már biztos bennmaradó a Siófok, a Szentlőrinc, a Békéscsaba és a Dorog.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 4–2 (2–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen
, Nagyerdei Stadion, 2000 néző. Vezette:Hanyecz Bence (Berényi Ákos, Kis Zoltán)
DVSC: Kosicky – Bévárdi (Kusnyír, 66.), Pávkovics, Korhut, Ferenczi – Pintér Á. (Baráth, 58.), Varga J. (Haris, 76.), Dzsudzsák, Bódi – Bárány (Sós, 66.), Szécsi M. Vezetőedző: Toldi Gábor
CSÁKVÁR: Markek – Murka (Major, 58.), Posztobányi (Vörös, 78.), Albert I., Tányéros, László N. (Ganbayar, 70.) – Kocsis B., Mészáros D. (Baracskai, 58.), Madarász M. – Daru (Csató, 78.), Mim. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Madarász (0–1) a 7., Dzsudzsák (1–1) a 24., Bódi (11-esből, 2–1) a 26., Bárány (3–1) a 47., Ganbajar (3–2) a 72., Szécsi M. (4–2) a 90+3. percben
Toldi Gábor
: – Nem kezdtünk jól, de a csapat erejét mutatja, hogy hamar fordítottunk. A kétgólos győzelem után nincs okunk szomorkodni. Örülünk, hogy visszatértek a nézők a lelátóra és bízunk benne, hogy a következő találkozón még többen lesznek.
Visinka Ede: – Megrángattuk az oroszlán bajszát, s bizonyítottuk, hitünket, motivációnkat, szervezettségünket nem veszítettük el. Megvoltak a lehetőségeink, nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert ebben a gyönyörű stadionban nézők előtt sem vallottunk szégyent.

GYIRMÓT FC GYŐR–ETO FC GYŐR 2–1 (1–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, zárt kapuk mögött. Vezette:
Kovács J. Zoltán (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major, Hudák, Karacs, Szegi – Vass Á.– Radics M.(Lencse L.,77), Nagy P, Hajdú Á. – Simon A. (Heffler N.,77), Varga B.(Lustyik, 90). Vezetőedző: Csertői Aurél
ETO: Rusz– Kovács K, Lipták, Temesvári, Fejes– Bagi, Vukaszovics – Vitális (Szimcsó, 77), Farkas B., Vincze Á. (Májer M., 77) – Priskin. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Priskin (0–1) az 4., Varga B. (11-esből, 1–1) a 45., Varga B. (2–1) a 60. percben.
Csertői Aurél
: – Az első percek sokkja után már uraltuk a játékot, felőröltük ellenfelünket, egy góllal jobbak voltunk az ETO-nál.
Dobos Barna: – Egy szöglet- és egy szabadrúgás eldöntötte a három pont sorsát. A játékunkból hiányzott a minőség.

VASAS FC–DOROGI FC 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 561 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Péter, Szilágyi Norbert)
VASAS: Rados– Litauszki, Viczián, Szilágyi Z.– Szivacski, Hidi M. (Köböl, 81.), Pátkai (Vernes, 75.), Silye – Szatmári L. (Kovács M.,73.), Radó (Hinora, 81.) – Balajti (Birtalan B, 81.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DOROG: Borsos – Kárász, Belényesi, Dlusztus, Papp M. (Zabari, 82.) – Rjasko, Lénárth (Nagyházi, 82.) – Girsik (Barna G., 73.), Tóth B. (Csilag, 86.), Szerencsi (Szabó L..,73.) – Kanalos. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Radó (1–0) a 34., Balajti (2–0) az 53., Viczián (3–0) a 72. percben
Schindler Szabolcs
: – Az első félidőben meddő volt a fölényünk. A szünetben csere helyett inkább a formációt változtattuk meg, és ez bejött. Fizikailag is bírtuk a végéig, így megérdemelten nyertünk.
Fenyvesi László: – Az első félidő végén volt egy nagy helyzetünk, majd a szünet után kapufával kezdtünk, de a tizenegyes eldöntötte a három pont sorsát. Annak örülhetünk, hogy a vereség ellenére matematikailag biztossá vált a bennmaradásunk.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–PÉCSI MFC 1–3 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 150
néző. Vezette: Görög Márió (Hofbauer Roland, Vörös Dániel)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró, Nagy J. (Szarka, a szünetben) – Andrics (Orsós T., 76.), Gál, Szederkényi (Balog A., 58.), Bíró D. (Farkas B., a szünetben) – Balázs Zs. (Bidzilya, 58.). Megbízott edző: Barna László
PMFC: Helesfay – Króner (Németh M., 26.), Rácz, Preklet, Katona L. – Kónya, Tölgyesi, Geiger (Bartha, 59.), Grabant (Óvári, 59.) – Tihanyi, Adamcsek (Gajág, 85.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Tihanyi (0–1) a 17., Adamcsek (11-esből, 0–2) a 43. Rácz (0–3) a 49., Szabó A. (1–3) a 76. percben
Barna László
: – Sajnos, könnyű gólokat kaptunk, mert a nagy bedobásokra és a mélységi indításokra fel lehet készülni. A csapat az utolsó tizenöt percben megmutatta, hogy ennél sokkal többre képes.
Vas László: – Megérdemelten szereztük meg a három pontot, de tudjuk, hogy vannak még hibáink, hiszen voltak olyan periódusok, amikor hektikusan játszottunk.

BFC SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 100
néző. Vezette: Kovács Imre (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M, Jagodics B., Izing, Deutsch B.– Tajthy (Kecskés T.,a szünetben), Szakály A. – Balogh B. B. (Nikházi 70.), Gaál B. (Elek B. 62), Kiss B. (Medgyesi, 90.) – Horváth P. (Cipf,70.)
Szakmai igazgató: Mihalecz István
BÉKÉSCSABA: Krnács– Farkas M., Fazekas L., Bora Gy. – Horváth P, Szabó P., Nagy S. (Hodonicki M., 22., Pantovics 54.), Kovács A. (Gránicz, 54.), Styecz – Lukács R., Paudits P. (Ilyés, 76.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Szakály A. (1–0) a 13. percben
Mihalecz István
:– Játékosaim mentalitásban felülmúlták a vendégeket. Az, hogy a csapat ebből a krízishelyzetből felállt, és benn maradt a másodosztályban, csak annak köszönhető, hogy mindenki egy irányba húzta a szekeret.
Preisinger Sándor:– A nap pozitívuma, hogy a csapat jól játszott, és benn maradt a másodosztályban. Szerintem nem adtak meg egy szabályos gólunkat, és szintén nem ítéltek meg egy tizenegyest a javunkra, emiatt vesztettünk.

SZOLNOKI MÁV FC–KAZINCBARCIKAI SC 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, zárt kapuk mögött. Vezette
: Dolnegó Bálint (Kovács II Gábor, Varga Gábor)
SZOLNOK: Csáki– Csirmaz,Horgosi (Bárdos, 62.), Kovács O, Tamás L., Kotula – Tisza K, Földi M. Kónya M.(Berdó, 87.) – Novák, Rokszin (Irmes, 62., Szekszárdi, 87.). Vezetőedző: Csábi József
KAZINCBARCIKA: Horváth L.– Oldal, Szűcs K.,Fótyik, Farkas A.– Csősz (Tóth-Gábor 76.), Németh T Tóth L., Kovács M., Mikló (Kovac, 60.) – Korbély (Kalmár B.,85.). Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző: Farkas A. (0–1) az 54., Novák (1–1) a 74. percben
Kiállítva: Földi M. (második sárga lap után) az 57. percben
Csábi József
: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót, két óriási helyzetünk volt és egy meg nem adott szabályos gólunk. Sokat tettünk azért, hogy visszajöjjünk a meccsbe, így végül elégedettnek kell lennem a döntetlennel.
Kriston István: – Emberelőnyben meg kellett volna tartanunk a vezetést, de ismét egyéni hiba miatt kaptunk gólt. Nehéz szó nélkül elmenni amellett, ami a pályán történt, de nem akarok külső körülményekkel foglalkozni.

SZEGED-CSANÁD GA–NYÍREGYHÁZA 3–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 400 néző. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Csaba, Máyer Gábor)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Oláh G., Simon Á. (Jovanovic, 82., – Kővári (Kóródi, 61.), Gajdos, Dobronoky (Dobos Á. 61.) – Grumics (Haruna, 69.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
NYÍREGYHÁZA: Fejér B. – Szabó B., Szokol, Jánvári, Csilus (Svedjuk, a szünetben) – Paku (Kovács N. 74.), Márkus A. – Gresó, Kalocsai,Hamed (Zamostny, 67.) – Hornyák (Végső, a szünetben). Megbízott edző: Huszák Géza
Gólszerző: Fejér B. (öngól, 1–0) a 10., Hornyák (1–1) a 43., Kővári (2–1) az 57., Dobos Á. (3–1) a 87. percben
Kiállítva:Szokol (második sárga lap után) a 44. percben
Dragan Vukmir:
– A helyzetek alapján már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. A szünet után létszámfölényben futballozva, számos lehetőségünk közül kettőt sikerült gólra váltani.
Huszák Géza:– Az utóbbi hetekben ránk jár a rúd, egyenlítésünk után gyorsan emberhátrányba kerültünk, ami meghatározta a második félidő forgatókönyvét.

BUDAÖRSI SC–SZENTLŐRINC 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 50 néző. Vezette: Gaál Ákos (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BUDAÖRS: Szabó B. – Fényes (Gyurácz, a szünetben), Vágó, Kékesi, Czár (Pintér D., 58.) – Sajbán Miklós, Petneházi, Zsidai (Horváth E., 70.), Molnár Cs. – Pethő, Molnár T. Vezetőedző: Márkus Tibor
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Cenaj (Ujvárosi, 72.), Havas – Frőhlich (Sili, 82.), Harsányi I. (Torvund, a szünetben), Kapronczai (Törőcsik, a szünetben) – Mervó. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:Zsidai (1–0) a 30. percben
Márkus Tibor:
– Tudtuk, hogy ellenfelünk jó formában van, ezért nem számítottunk könnyű mérkőzésre. Nem játszottunk igazán jól, de egyetlen villanás elég volt a győzelemhez.
Marián Sluka:– Kikaptunk, ám játékosaink a bajnoki évad nagy részében keményen megdolgoztak a bennmaradásért.

SZOMBATHELYI HALADÁS-DEBRECENI EAC 2–2 (1–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely.
Haladás Stadion, 406 néző.Vezette: Oláh Gábor (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
HALADÁS:
Verpecz – Csilus T., Mocsi, Bosnjak, Németh Milán – Tóth M., Holdampf, Kiss B. (Kállai, 66.), Debreceni (Doktorics, 80.) – Dragóner (Németh Márió, 66.), Medgyes Z. Vezetőedző: Mátyus János
DEAC: Zöldesi – Zachán, Papp F., Orosz M., Sándor T. – Nagy Z. (Bereczki, 66.), Nikitscher (Sidibe, 33.), Nagy K. (Spitzmüller, 87.) – Sármány (Kiss B. J., a szünetben), Kundrák, Székely D. Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Nagy K. (11–esből, 0–1) a 8., Székely D. (0–2) a 20., Dragóner (1–2) a 26., Medgyes Z. (2–2) a 49. percben
Mátyus János:
– Ez negatív élmény: még nem fordult elő azóta, amióta Szombathelyen vagyok, hogy kétszer egymás után kikapjunk. Az egy ponttal elégedett vagyok.
Sándor Tamás: – Fegyelmezetten, jól játszottunk, gólveszélyesek voltunk. A második félidőben nagy nyomás nehezedett ránk, igazságos eredmény a döntetlen.

FC AJKA–SOROKSÁR SC1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Zsolt, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Soltész D., Kenderes (Tóth G., 55.), Szekér (Rétyi, 65.), Csizmadia Z. – Zsolnai R. (Görgényi, 78.), Nagy M. K. (Tóth B., 78.) Vezetőedző: Kis Károly
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene, Gyömbér, Valencsik, Pászka – Hudák M., Derekas – Csernik, Ramadan (Korozmán, 65.), Szerető – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 90+2.) Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Szerető (0–1) a 12., Nagy M. K. (1–1) a 29. percben
Kis Károly:
– Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, s egyet ki is tudtunk használni. A második félidőben többször is csak bravúrok árán nem kaptunk gólt, úgyhogy reális eredmény született.
Lipcsei Péter: – Csalódott vagyok, mert a második félidőben több helyzetünk volt, de a ziccereket be kell lőni. Mindenesetre a játékosok hozzáállásával elégedett lehettem.

1. Vasas FC 36 22 9 5 62–33 +29 75
2. Debreceni VSC 36 22 8 6 82–37 +45 74
3. Gyirmót FC Győr 36 22 6 8 54–30 +24 72
4. Pécsi MFC 36 17 12 7 49–29 +20 63
5. FC Ajka 36 18 5 13 64–46 +18 59
6. Budaörs 36 18 4 14 58–54 +4 58
7. Szolnoki MÁV FC 36 14 12 10 39–36 +3 54
8. Nyíregyháza Spartacus 36 14 9 13 37–31 +6 51