Egygólos győzelemmel nyitott a Diósgyőr és a Vasas, hátrányból nyert a Szpari

2021.08.01. 17:21
A dorogi Szedlár (középen) lőtte az új bajnokság első gólját (Fotó: Kovács Péter)
A feljutásra leginkább esélyes Diósgyőr és a Vasas is egygólos győzelmet aratott a labdarúgó NB II 2021–2022-es idényének nyitó fordulójában. A DVTK Könyves találatával a Csákvár vendégeként Felcsúton, míg a Vasas hazai pályán az Ajka ellen gyűjtötte be a három pontot. A legnagyobb különbségű diadalt a Budafok aratta, amely a budai rangadón négy góllal verte a III. Kerületi TVE-t. Nyert az ETO otthon a Tiszakécske ellen, a Nyíregyháza pedig Balmazújvárosban kétgólos hátrányból a hosszabbításban gyűrte le a Dorogot. Az újonc Kecskeméti TE ugyancsak ötgólos meccsen maradt alul a vendég Budaörssel szemben.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

Augusztus 1.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Felcsút, Pancho Aréna, 600 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kiss Balázs, Sinkovicz Dániel)
AQVITAL: Auerbach – Csirmaz, Vaskó, Dulló, Bencze – Torvund (Vörös, 84.), Mészáros D. (Magyar, 64.), Bakos, Baracskai (Sejben, 73.) – Murai (László, 84.), Takács T.Vezetőedző: Mónos Tamás
DVTK: Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K., Bokros (Bárdos, 68.) – Szeles, Zsemlye – Molnár G. (Zsolnai, 85.) – Könyves, Horváth Z. (Hornyák, 85.), Németh M. (Eperjesi, 53.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Könyves (0–1) a 32. percben
Mónos Tamás
: – Az első harminc percben nem úgy játszottunk, ahogy szerettem volna, kicsit gyámoltalanok voltunk, utána azonban egyre jobban belelendültünk. A szünet után már azt láttam viszont, amit az edzéseken gyakoroltunk. Jó úton indultunk el, ezen kell tovább haladnunk.
Kondás Elemér: – Tudtam, hogy nehéz meccs vár ránk a Csákvár ellen, s nem is csalódtam. A második félidőben meg kellett volna szereznünk a második gólt. A hajrában beszorítottak minket a hazaiak, de megőriztük előnyünket. A lényeg, hogy nyertünk.

VASAS–FC AJKA 2–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 1250 néző. Vezette: Antal Péter (Tóth II. Vencel, Bornemissza Norbert)
VASAS: Jova– Szivacski, Szilágyi Z., Otigba, Silye– Márkvárt, Berecz Zs., Sztojka (Szilágyi Sz., 60.) – Hinora (Pekár, 60.), Balajti (Bobál G., 73.), Radó (Rétyi, 88.). Vezetőedző: Kuttor Attila
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Csemer (Présinger Á., 25.) – Lehoczky R. (Berzsenyi, a szünetben) – Csizmadia Z. (Kenderes, a szünetben), Tajthy T. (Stoiacovici, 85.), Tóth G., Gaál B. – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Radó (11-esből, 1–0) a 22., Berecz Zs. (2–0) a 28., Présinger (2–1) a 30. percben
Kuttor Attila
: – Megérdemelt győzelmet arattunk, de egyáltalán nem volt könnyű. Az első félidőben felszabadult, jó játékot nyújtottunk, másodikban voltak nehéz pillanataink, de ilyen a futball, van, amikor a játékon van a hangsúly, és van, amikor harcolni kell a győzelemért.
Kis Károly: – Rosszul kezdtünk, és a Vasas ezt kihasználta. Aztán feljöttünk és a második félidőben több lehetőségünk is adódott, bár a hazaiak masszívan védekeztek. Sajnálom, hogy nem kaptunk egyenlő feltételeket.

KECSKEMÉTI TE–BUDAÖRSI SC 2–3 (1–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét
, Széktói Stadion, 800 néző. Vezette: Csonka Bence
Kecskeméti TE:
Varga – Madarász (Buna, 78.), Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró (Grünvald, 84.) – Vágó (Marsa, 64.), Nagy K. (Tóth D., 84.), Katona (Szuhodovszki, 78.) – Tóth B., Lukács.Vezetőedző: Szabó István
Budaörsi SC:
Tóth G. – Tóth K., Kékesi, Gyurácz, Kapronczai – Molnár, Petneházi (Zsidai, 72.), Sajbán Miklós – Vankó (Halácsi, 72.), Balázs, Winkler. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző:
Vankó (0–1) a 3., Winkler (0–2) a 12., Sajbán Miklós (0–3) a 33., Lukács D. (1–3) a 42., Lukács D. (2–3) a 70. percben
Szabó István: – Nagyon idegesen kezdtünk, amivel túl nagy előnyt adtunk a Budaörsnek. A szépítés jót tett, rendeztük a sorokat, majd megmutattuk, jól is tudunk futballozni. Végig nyílttá tettük a mérkőzést, amely pozitív, remélem, ez a mai volt számunkra a tanulópénz. Jövő héttől már azon dolgozunk, hogy sikeresebbek legyünk a Soroksár ellen lelkes közönségünk előtt.
Márkus Tibor: – Álomszerűen kezdtünk, amely nagy lélektani előnyt adott. Akkor kaptunk gólt, amikor nem volt benne a meccsben, majd a második félidőben nem valósítottuk meg a játékunkat, keveset volt nálunk a labda. A helyzeteink így is megvoltak, de nem lőttük be őket, viszont jól bírtuk az iramot, masszívak voltunk, így minimális előnyünket megtartottuk.

ETO FC GYŐR–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, 800 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Kulman Tamás)
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Lipták, Fodor F., Barna Sz. – Szimcsó (Óvári, 87.), Bagi, Toma, Vitális – Bacsa (Kulcsár K., 71.), Priskin (Berki, 90.). Vezetőedző: Klausz László
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler, Végső, Csáki, Farkas N. – Gyurján (Erdei C., 64.), Albert Á. (Pál A., 64.), Horváth A. (Kalmár F., 83.), Simon M. (Galacs, 83.) – Kovács B. (Benke, 76.), Beliczky. Vezetőedző: Nagy Sándor
Gólszerző: Bacsa (1–0) a 41. percben
Klausz László
: – Nehéz volt az ellenfélből készülni, de amit az utolsó két hétben a felkészülési mérkőzéseken nyújtottunk, annyit most is kihoztunk magunkból. Helyzetekig legalább eljutottunk.
Nagy Sándor: – A játék összképe alapján akár döntetlen is lehetett volna a vége. Szabályos gólunkat nem adták meg, a második félidőben pedig jobban játszottunk. A Győr a rutinját kihasználva nyert, mi igyekszünk tanulni a vereségből.

SZOLNOKI MÁV FC–SZENTLŐRINC SE 1–1(0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 700néző. Vezette: Németh Ádám (Rózsa Dávid, Bede Tamás)
SZOLNOK: Csáki – Molnár R. (Vólent, 63.), Szekszárdi, Szabó A., Gohér, Lakatos Cs. (Kurdics, 83.) – Tisza K., Berdó (Sipos Z., 77.), Tömösvári – Tóth L. (Lakatos I., a szünetben), Rokszin. Vezetőedző: Csábi József
SZENTLŐRINC: Hajagos – Erdélyi B., Keresztes (Hesz, 89.), Tamás L., Németh M. – Havas, Jancsó – Harsányi (Szinanovics, 68.), Cenaj (Törőcsik P., 57.), Onuigbo (Kiss-Szemán, 57.) – Grumics. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Grumics (0–1) a 80., Sipos Z. (1–1) a 82. percben
Csábi József: – Nagyon hasonló mérkőzést játszottunk, mint a tavalyi rajton, ám a Szentlőrinc megmutatta, hogy fejlődött a második NB II-es szezonjára. Nem kezdtünk jól, viszont a második félidőre tudtunk váltani, és a meccs összképét tekintve nem kérdés, melyik volt a jobb csapat. Helyzetek terén fölülmúltuk őket, ám nekik volt egy Miroszlav Grumicsuk – de legalább felálltunk vert helyzetből. Több kell a folytatásban.
Marián Sluka: – Tipikus első fordulós mérkőzésen vagyunk túl, amely óvatos játékot hozott egyéni hibákkal és rossz döntésekkel. Másra nem is számítottam, mert, mint ahogy nálunk, az ellenfélnél is rengeteg az új futballista. Próbálták azt csinálni a fiúk, amit megbeszéltünk, a védekezésre nem is lehet panasz, de támadásban bátortalanok voltunk.

BFC SIÓFOK–SOROKSÁR SC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok,
Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Bertalan Dávid, Király Zsolt)
SIÓFOK:
Szmola – Polényi, Jagodics B., Varga B., Kiss B. – Eördögh, Szakály A. – Szakály D. (Horváth P., 72.), Balogh B. (Medgyesi, a szünetben), Cipf (Damásdi, 88.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
SOROKSÁR
: Abu – Nagy O. (Ternován, 85.), Gengliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér (Csernik, 81.), Hudák – Korozmán (Kovac, 70.), Lőrinczy, Magyari (Hajdú, 70.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Domján Attila: –
Nagyot küzdöttünk, volt egy-két helyzetünk, de hiányzott a minőség a játékunkból. A Soroksár összességében közelebb állt a győzelemhez, ugyanakkor, ha a tiszta helyzeteket nézzük, reális a döntetlen.
Lipcsei Péter: –
Az első félidőben megvoltak a ziccerek, ekkor meg is nyerhettük volna a mérkőzést. A második játékrészben az ellenfél előtt is adódott nagy helyzet, amikor védenie kellett a kapusomnak. Fontos, hogy hátul nullára lehoztuk a meccset, de amiatt van bennem pici hiányérzet, mert az utolsó passzok nem sikerültek.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1630 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás (llyés, 81.), Bora, Albert, Fazekas L., Mikló – Horváth P., Nagy S. (Kovács Á., 69.), Varga Sz. – Paudits (Gránicz, a szünetben), Lukács (Máris, 56.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Tóth G., Mohl – Simon Á. (Farkas A., 76.), Germán (Hanura, 63.), Dobronoky (Lestyán, 85.), Gajdos (Kóródi, 76.) – Gréczi (Kővári, 63.), Kovács M. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:
Germán (11-esből, 0–1) a 61. percben
Preisinger Sándor:
– Úgy gondolom, mindenki becsülettel hajtott, kidolgoztuk a helyzeteket, de ezeket a ziccereket be is kell tudni lőni.
Dragan Vukmir:– Nagyon küzdelmes meccs volt, és lehet, hogy nem láttunk szép focit, de mind a két csapat szeretett volna nyerni. Voltak hibáink, az ellenfélnek pedig sok helyzete, de szerencsére nem tudták ezeket kihasználni.

III. KERÜLETI TVE–BUDAFOKI MTE 0–4(0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kalap utca, 700
néző.Vezette:Nagy Róbert (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
III. KERÜLET:Balázs J. – Rédei, Erdei, Opavsky, Tóth K. (Bekker, 84.) – Tamási Zs. (Bori, a szünetben), Szalai V. (Egerszegi, a szünetben) – Borvető, Rabatin, Remili (Angyal T., 64.) – Horváth O. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
BUDAFOKI MTE: Bese B. – Szalai D., Jagodics, Fótyik, Medgyes (Kotula, 73.) – Nándori, Filkor (Micsinai, 83.) – Ihrig-Farkas (László D., 63.), Szabó M. (Papp M., 82.), Zuigeber (Fekete M., 73.) – Kovács D. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Ihrig-Farkas (0–1) a 43., Zuigeber (0–2) a 45+1, László D. (0–3) a 68., Papp M. (0–4) a 90. percben
Kemenes Szabolcs:
– Jobb volt a nagyobb játékerőt képviselő Budafok, a rutin győzött a zöldfülűekkel szemben.
Boér Gábor: – Jó teljesítményt nyújtott a csapat, az első perctől kezdve fegyelmezetten megvalósította, amit az öltözőben elterveztünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DOROGI FC 3–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros,
Városi Stadion, 800 néző.VezetteSzilágyi Sándor (Medovarszki János, Csatári Tibor)
Nyíregyháza: Fejér– Herczku (Kalocsai, 83.), Papucsek, Jánvári, Nemes M.– Sigér Á. (Márkus A., 37.), Vass P. (Pócsik, a szünetben) – Hamed (Csörgő, a szünetben), Gresó, Zamostny (Paku, a szünetben) – Novák Cs. Vezetőedző: Szergej Pacaj
Dorog: Mursits– Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M.– Tóth B., Lénárth, Barna G. (Józsa M., 77.) – Szedlár (Girsik, 84.), Pálinkás (Berkó, 88.), Szerencsi (Csillag D., 88.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Szedlár (0–1) az 1., Szedlár (0–2) a 10., Novák Cs. (1–2) az 50,, Gresó (2–2) a 90+1., Gresó (3–2) a 90+2. percben
Kiállítva: Lénárth (78.)
Szergej Pacaj: – Az első tíz percet nem kívánom senkinek, ahelyett, hogy vezetést szereztünk volna, kétgólos hátrányba kerültünk. A folytatásban kockáztatnunk kellett, szerencsére bejöttek a cserék. Nagyon küzdött a csapat, és szurkolóink támogatásával megérdemelten nyertünk.
Fenyvesi László: – Fájó a vereség, hiszen a három pont megszerzésére is lehetőségünk volt. Az első játékrészben kettő nullás vezetésünknél elmaradt egy kiállítás, majd a második félidőben nem biztos, hogy Lénárthot ki kellett volna állítani. Ráadásul úgy érzem, nem kaptunk meg egy büntetőt sem. A végén emberhátrányban védekeztünk, és egy perc alatt kaptunk két gólt, ami több mint bosszantó.