Hármat vágott a Loki, négyet a Vasas, ötöt a Békéscsaba

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2020.10.18. 14:22
Hiába vezettek Elek Bence találatával a kék mezes siófokiak, a végén vesztesen hagyták el a pályát (Fotó: Németh András/Somogy Megyei Hírlap)<br />
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Békéscsaba és a Vasas is gólgazdag mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot. A lila-fehérek négy perc alatt elért három találatukkal 5–3-ra verték idegenben a sereghajtó Csákvárt, míg a piros-kékek az újonc DEAC-ot múlták felül 4–1-re. A listavezető DVSC a Dorogot simán, három góllal intézte el hazai környezetben. A véghajrában elért góllal tudott nyerni a Pécs Szolnokon, akárcsak a Szeged otthon az Ajka ellen. Nem született találat a Gyirmót és a Kaposvár kisalföldi összecsapásán. A Budaörs kétgólos hátrányból felállva gyűjtötte be a három pontot a Nyíregyháza ellen, míg a Soroksár Siófokon győzött.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–DOROGI FC 3–0 (1–0)
ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2350 néző. Vezette: Takács Tamás (Márkus P., Berényi)
DVSC: Gróf – Poór (Szécsi M., 83.), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Bódi, Varga J. (Tischler, 73.), Baráth P. (Pintér Á., a szünetben), Dzsudzsák – Bévárdi (Haris, a szünetben), Sós (Szatmári Cs., 73.). Vezetőedző: Kondás Elemér
DOROG: Tulipán – Nagyházi, Dlusztus, Rjasko, Zabari – Nyíri, Tóth B. (Mészáros Á., 83.), Lénárth, Papp M. (Zuigeber, 72.) – Girsik (Délczeg, 62.), Kovács M. (Vígh, 62.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Bódi (1–0) a 22., Bódi (2–0) a 81., Pintér Á. (3–0) a 86. percben
Kondás Elemér: –
Masszív ellenféllel találkoztunk, de erre is számítottunk. Kellett a szabadrúgásgól, s még a szünet előtt is akadtak elehetőségeink A csapat sokat dolgozott a győzelemért, s amikor lehetőség adódott, jól is futballoztak játékosaim.
Németh Szabolcs: –
A DVSC jó csapat, minőségi játékosállománnyal, ebből adódóan teljesen mások a két együttes céljai. Úgy érzem, nyolcvan percig jól helytálltunk, a hajrában azonban kidomborodott a különbség, viszont szégyenkeznivalónk nincs, nekünk nem a Debrecent kell legyőznünk!

VASAS FCDEBRECENI EAC 4–1 (2–0) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 1159
néző. Vezette: Takács János (Máyer Gábor, Bognár László)
VASAS:
Jova – Szivacski, Viczián, Litauszki (Szilágyi Z., a szünetben), Silye – Hinora (Kovács M., 85.), Pátkai, Hidi M. S. – Radó (Pekár, 65.), Birtalan (Köböl, 85.), Vernes (Szatmári L., 65.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DEAC: Szabados (Tóth D., 43.) – Sándor T., Papp F., Belényesi Cs., Karikás (Orosz M., 58.) – Nikitscher, Spitzmüller – Nagy K. (Bíró P., 76.), Takács P., Székely (Gyönyörű, 77.) – Kiss B. (Urbin, 77.) Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Radó (11-esből, 1–0) a 9., Radó (11-esből, 2–0) a 29., Hinora (3–0) a 47., Vernes (4–0) az 52., Takács P. (11-esből, 4–1) az 56. percben
Schindler Szabolcs: – Kívülről minden győzelem egyszerűnek tűnik, de az igazat megvallva nem volt könnyű. Ellenfelünk szervezetten védekezett, ám meghatározta a mérkőzést, hogy az első fél órában gólokat rúgtunk. Ezt követően ráerőltettük akaratunkat vendégünkre, sok lehetőségünk is volt a gólszerzésre, ezek többségét azonban nem használtuk ki, ezért csak négy gólt szereztünk. Ezzel a néggyel kicsit elégedetlen vagyok, viszont láttam pozitívumokat.
Balogh Pál: – Bátran futballoztunk, felvállaltuk a támadójátékot a Vasas otthonában is. Megpróbáltuk hibára kényszeríteni ellenfelünket, de kétgólos előnye birtokában azt a játékát erőltette, amelyben erős. A második félidőben két hiba miatt öt perc alatt eldőlt a mérkőzés, ám volt tartásunk, és addig mentünk, míg megszereztük a becsületgólt.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 35 (2–1) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland)
CSÁKVÁR:
Markek – Posztobányi, Albert I., Nándori (Papp M., 71.) – Radics (Ganbajar, 71.), Vukaszovics, Mészáros D. (Magyar Zs., 58.), Kocsis B. (László N., 83.) – Madarász – Daru (Vörös S., 83.), Mim. Vezetőedző: Visinka Ede
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Mészáros M. (Kitl M., 74.) – Babinyecz (Nagy S., 17.), Király P. – Szabó P., Kovács Á. (Lukács R., 55.), Horváth P. – Paudits, Máris (Gránitz, 55.) Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Daru (1–0) a 9., Nándori (öngól, 1–1) a 28., Mim (2–1) a 34., Gránitz (2–2) a 60., Horváth P. (2–3) a 69., Szabó P. (2–4) a 71., Lukács R. (2–5) a 73., László N. (3–5) a 90+1. percben
Visinka Ede: – Az első félidőben remekül játszottunk, vezettünk, de a második kapott gól után összeestünk, és a Békéscsaba öt perc alatt eldöntötte a mérkőzést.
Preisinger Sándor: – Bosszantó gólokat kaptunk, a védelem nagyon dekoncentráltan futballozott. Ugyanakkor pozitívum, hogy támadásban nagyszerűen teljesítettünk.

GYIRMÓT FC GYŐR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 00 ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Győr-Gyirmót, 630
néző. Vezette: Oláh Gábor (Kulman Tamás, Ország Péter)
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Major M., Hudák D., Széles, Szegi – Vass Á. – Nagy P., Szatmári I., Heffler N. – Varga B. (Herjeczki, 72.), Simon A. (Hajdú Á., 87.) Vezetőedző: Csertői Aurél
KAPOSVÁR: Pogacsics – Nagy J., Ur, Nagy T., Varjas Z., Vachtler – Szakály A., Gál M., Balázs Zs. (Andrics, 69.), Szabó B. – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
Csertői Aurél: – Három óriási helyzettel kezdtünk, de mindegyik kimaradt. Ellenfelünknek egy fegyvere volt, a felívelt labdák megjátszása, szerencsére azonban megtaláltuk ennek az ellenszerét is. A befejezéseknél pontatlanok voltunk, mindenképpen több volt ebben a mérkőzésben a döntetlennél. Ha nem szerzünk gólt, nem is nyerhetünk.
Várhidi Péter: – Az akarati tényezőkkel elégedett vagyok, de a támadójátékunk elmaradt a várttól. Az első félidőben tompán játszottunk, nem tudtuk felvenni a ritmust, az utolsó negyedórával viszont elégedett vagyok. Megvoltak a helyzeteink a győzelemre is, ám kapusunknak időnként bravúrra volt szüksége, hogy ne vezessen az ellenfél.

SZEGED-CSANÁD GAFC AJKA 21 (1–0) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1264 néző. Vezette: Nagy Norbert (Tőkés Róbert, Sinkovicz Dániel)
SZEGED:
Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Jovanovic, Oláh G. (Rózsahegyi, 90+1.) – Koródi (Gajdos, 58.), Germán T. (Varga Sz., 36.), Dobos Á. – Grumics (Takács T., 58.) Vezetőedző: Dobos Barna
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Kenderesi, Rétyi – Szekér, Stoiacovici (Lakatos I., 57.) – Nagy I., Csizmadia Z., Soltész D. – Zamostny (Tóth P., 57.)
Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Jovanovic (1–0) a 38., Csizmadia Z. (1–1) a 77., Dobos Á. (2–1) a 89. percben
Dobos Barna: – Nem játszottunk jól, a győzelem azonban mindenért kárpótol. Vezetésünk után a második félidőben többet kockáztatott az ellenfél, ekkor növelhettük volna előnyünket. Örvendetes viszont, hogy a hajrában volt tartása a csapatnak, és egy jól eltalált lövéssel eldöntötte a mérkőzést.
Kis Károly: – Két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az első játékrészben a Szeged játszott fölényben, de szünet után átalakítottuk a csapatot, felvettük a ritmust, és sokat veszélyeztettünk. Döntetlennél a győzelem megszerzése volt a célunk, s miközben rohamoztunk, egyetlen hibánkat góllal büntette a Szeged.

BUDAÖRSI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–2 (0–2)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Rúsz Márton (Mohos Milán, Király Zsolt)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Fényes (Petró, a szünetben) – Molnár Cs. (Petneházi, a szünetben), Zsidai (Horváth E., 76.), Sajbán Miklós, Zeke – Halmai Á. (Halácsi, 90+1.), Horváth R. (Pethő, 59.) Vezetőedző: Márkus Tibor
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Fodor F., Papucsek, Jánvári – Farkas A. – Papp M., Kovácsréti (Kártik, 59.), Kalocsai, Györgyi (Gyurján B., 72.) – Hornyák, Ötvös B. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Ötvös B. (0–1) a 30., Kalocsai (0–2) a 42., Gyurácz (1–2) a 61., Petró (2–2) a 65., Halmai Á. (3–2) a 80. percben
Márkus Tibor: – Az első félidőben fásultan, tompán játszottunk, a válogatott szünet ismét nem tett jót nekünk. A második játékrészre megújultunk, ami három gólt és végül három pontot eredményezett számunkra.
Gálhidi György: – Szégyen és gyalázat, amit a második félidőben produkáltunk. Egy megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezeink közül.

BFC SIÓFOK–SOROKSÁR SC 2–3 (1–0)
– ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Siófok, 250 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Bede Tamás, Török Katalin)
SIÓFOK: Hutvágner – Izing (Hajnal G., 62.), Jagodics B., Horváth M. – Polényi, Tajthy, Balogh B. B. (Horváth P., 62.), Nikházi, Kiss B. – Elek B. (Tömösvári, 67.), Gaál B. Vezetőedző: Gál István
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Gárdos – Derekas, Huszák – Tóth D. (Korozmán, 74.), Csernik, Magyari (Orosz M., 62.) – Lovrencsics B. (Hudák M., 85.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Elek B. (1–0) a 27., Magyari (1–1) a 49., Magyari (1–2) az 55., Lovrencsics B. (1–3) a 64., Hajnal G. (2–3) a 69. percben
Gál István
: – A szezon legjobb játékát nyújtottuk az első félidőben, lehetőséget sem hagytunk az ellenfélnek. A másodikban azonban súlyos egyéni hibákkal tíz perc alatt leromboltuk, amit addig felépítettünk, és utána hiába hajtottunk, nem sikerült egyenlítenünk.
Lipcsei Péter: – Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben gyengébben játszottunk, de a másodikkal kapcsolatban maradéktalanul elégedett vagyok, hogy a játékosok megfogadták a tanácsokat, és ez gólokban is megmutatkozott.

SZENTLŐRINC SE–KAZINCBARCIKAI SC 0–1 (0–1) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Kis Zoltán, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Havas, Dulló, Keresztes, Nagy B. (Molnár R., 90.) – Harsányi I., Nikics (Kovács D., 62.), Fröhlich (Lehoczky, 71.), Kapronczai – Torvund, Kondor (Vajda R., 62.). Vezetőedző: Marián Sluka
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Iszák, Dávid, Fótyik, Farkas A. – Oltean (Borbély, 57.), Tóth B., Mikló (Bereczki, a szünetben) – Kovác (Kelemen, 84.), Tóth L. (Korbély, 70.), Oldal. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Tóth L. (0–1) a 4. percben
Marián Sluka
: – Már a második szögletből vezetést szerzett a Kazincbarcika, pedig készültünk a sarokrúgásokra. A második félidőben az ellenfél csak kontrából veszélyeztetett, de a támadásaink végén mindig hiányzott egy erőteljes, jó megoldás. Érdemtelenül kaptunk ki.
Vitelki Zoltán: – Sok volt a pontatlanság a játékunkban, inkább brusztoltunk, mint futballoztunk, ám egy jó csapat így is kiharcolja a győzelmet. Nekünk ez sikerült.

SZOLNOKI MÁV FC–PÉCSI MFC 0–1 (0–0) – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Szolnok, 900
néző. Vezette: Lovas László (Baghy Csaba, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B. (Csirmaz, a szünetben), Horgosi, Kovács O., Bárdos, Kotula M. – Tisza K., Berdó (Tóth B., 74.), Rokszin (Szabó B., 80.) – Novák Cs., Kurdics. Vezetőedző: Csábi József
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó Zs. – Kónya D., Tölgyesi (Bartha, 82.), Hegedűs M. (Óvári, a szünetben) – Geiger (Batizi-Pócsi, 57.), Adamcsek (Németh Márk, 69.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző
: Preklet (0–1) a 88. percben
Csábi József
: – Taktikus és küzdelmes mérkőzésen bebizonyosodott, a másodosztályban nüanszokon múlik, hogy melyik csapat szerez pontot vagy pontokat. Ezúttal mi jöttünk ki rosszul a meccsből, arra viszont büszke vagyok, hogy négy húszéves vagy annál fiatalabb játékossal álltunk fel.
Vas László: – Küzdelmes találkozót játszottunk, amely leginkább a párharcokról és a küzdelemről szólt. Tudtuk, mi az erőssége a Szolnoknak, próbáltuk hatástalanítani, ami sikerült is. Az is igaz, hogy mi sem voltunk meggyőzőek támadásban, de megszereztük a három pontot, ami óriási fegyvertény.