NB II: a Balmaz ellen nyert először idegenben a DPASE

2013.09.22. 18:01
Vasárnap egy mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II hatodik fordulójában. A kilencedik helyezett Balmazújváros a negyedik helyen tanyázó Dunaújvárost fogadta, és hatalmas csatában a vendégek 3–2-re nyertek.

Mindkét csapat a támadófutball szellemében lépett pályára. Ennek megfelelően az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, gólt azonban egyik oldalon sem tudtak szerezni, így a felek gól nélküli állásnál tértek pihenőre.

A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, majd az 57. percben a vezetést is megszerezték. A 20 méterről elvégzett szabadrúgást Papp Máté csavarta a kapu bal alsó sarkába (0–1). A 75. percben egyenlített Balmaz: egy 16-oson belüli kavarodást követően a felfejelt labdát Urbin Péter vette le, majd 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1–1. Két percre rá egy kontratámadás végén a brazil Thiago 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1–2

A 81. percben egy újabb ellentámadást követően Godslove törhetett a bal szélről a kapura, majd a labdát higgadtan elgurította a kapus mellett. 1–3

Bár a hosszabbítás perceiben még szépített a Balmazújváros Virágh Aladár fejes góljával (2–3), a hazaiaknak nem sikerült jól a stadionavatás, a Dunaújváros pedig először örülhetett győzelemnek vendégként ebben a szezonban.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ, VASÁRNAP

BALMAZÚJVÁROS–DUNAÚJVÁROS PASE 2–3 (0–0)
Balmazújváros, 800 néző. V.: Varga László
Balmazújváros: Szalma – Oláh G., Papp F., Forgács, Németh Á.– Nagy R. (Kónya 68.), Szőllősi F., Müller, Pintér N. (Virágh A. 60.) – Belényesi (Tóth D. 60.)– Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
Dunaújváros: Milinte – Villám, Beleuc, Burucz, Csehi T. – Thiago (Sóron 89.), Szalai T. (Kocsis G. 90.), Papp M., Lázár Zs., Godslove – Urbán G. (Perovics 71.). Vezetőedző: Dobos barna
Gólszerző: Papp M. (0–1) az 57., Urbin (1–1) a 76., Thiago (1–2) a 77., Godslove (1–3) a 81., Kónya (2–3) a 90. percben
HÍRES GÁBOR, a Balmazújváros vezetőedzője: – A második kapott gólunk egy részünkre meg nem adott szabálytalanság következménye volt, amely véleményem szerint nagymértékben befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.
DOBOS BARNA, a Dunaújváros vezetőedzője: – Nagyon örülünk a három pontnak, amelyet a teljesítmények alapján megérdemeltnek tartok. Csapatom rászolgát arra, hogy az első idegenbeli győzelmünket megszerezzük.