Tizenegyesgóllal, de magabiztosan nyert a DVTK

B. CS.B. CS.
2023.02.06. 18:50
Tizenegyesgóllal nyert a DVTK (Fotó: Bujdos Tibor)
A labdarúgó NB II 22. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Diósgyőri VTK Lukács Dániel első félidőben lőtt tizenegyesgóljával 1–0-ra legyőzte a vendég Tiszakécskei LC-t – a diósgyőri klub 113. születésnapján.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (1–0)
Diósgyőr, 1767
néző. Vezette: Csonka Bence (Horváth Róbert, Kovács Gábor)
Diósgyőri VTK: Danilovic – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Medgyes – Lőrinczy, Bényei, Bertus (Cseke, 66.) – Könyves (Jurek, 66.), Eppel, Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Tiszakécskei LC: Antal B. – Balázs B., Végső, Máté Zs., Oláh M., Farkas A. (Geiger, 75.) –Zamostny (Vólent, 60.), Szekér (Erdei, 75.), Kiss N., Biben (Gyurján, 60.) – Vachtler (Winkler, 60.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Lukács D. (34. – 11-esből)
Kuznyecov Szergej:
– Elsősorban szeretnék gratulálni a szurkolóknak, örülök, hogy a születésnap alkalmából győzelmet tudtunk aratni. Sokat nem lehet értékelni a játék minőségét, a talaj át volt fagyva, kitámasztani, beindulást csinálni lehetetlen volt, de végig kontroll alatt tartva a játékot, fontos győzelmet arattunk. Az, hogy a pálya nem volt fűtve, szét van fagyva, és így játszottak rajta a futballisták, emiatt dicséret érdemli őket. A harciasság, a küzdelem, a koncentráció volt a legfontosabb és az, hogy nem sérült meg senki.
Klausz László: – Először is: gratulálok a szülinaphoz. Azt gondolom, megérdemelten győztek a diósgyőriek egy–nullára, mert voltak helyzeteik, de ami a méregfoguk, ami az erősségük, azt sikerült kihúzni, nem is tudtak annyiszor helyzetbe kerülni, mint például Soroksáron, és ha kis szerencsével, koncentrációval el tudtuk volna kerülni a büntetőt, akkor talán egy pontot szerezhettünk volna. Gratulálok a csapatomnak, az új felállás volt, egész héten arra készültünk, hogy a mentális koncentrációból nem zökkenhetnek ki a játékosok. A támadórésszel azonban elégedetlen vagyok, azt reméltem, hogy az átmenetek jobban fognak majd működni, most ebben nagyon gyengék voltunk.

Új játékrendszerrel, agyonbiztosított hátsó alakzattal állt ki a meccsre a Tiszakécske, ezzel próbálta meg elkerülni, hogy olyan gólzáporba szaladjon bele, mint a Soroksár, amely az előző fordulóban öt gólt kapott a Diósgyőrtől. A 16-os vonala előtt kilenc emberrel védekező Tisza-parti gárda ellen nem volt könnyű dolga a helyzetek kialakítása terén a születésnapos piros-fehéreknek, de miután összehoztak Könyves révén egy kapufát, egy kécskei rossz mozdulatot, egy tizenhatoson belüli kezezést követően Lukács Dániel büntetőből szerzett góljával vezetéshez jutottak a 34. percben. Az eredmény változásával a játék képe nem módosult, az első félidő végéig a labda a vendégtérfélen kereste a rést a védőfalon.

A második játékrészre is maradt az addigi forgatókönyv, a DVTK támadott a fagyos pályán, amelynek a fűtését a spórolás jegyében nem indították be a mostani meccsre. A hazaiak gyömöszölték a labdát a vendégkapu elé, a Tiszakécskén a 60. percben bevetett hármas, majd a 75. percre eső kettős csere sem segített, képtelenek voltak labdát tartani, dominálni a látogatók. Bár az eredmény soványnak tűnik, a Diósgyőr megkérdőjelezhetetlenül jobb volt ezen a fagyos téli estén, és listavezetőként teljesen megérdemelten gazdagította újabb három ponttal a termését. 1–0

20. Dorogi FC22451322–38–1617

93. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

84. perc: Picit mintha bátrabban játszana a Kécske.

77. perc: Hazai jobboldali szöglet után a hosszún Cseke elé került a labda, aki a ketrec jobb oldalát célozta meg, ám egy közbe lépő vendég játrékosról szögletre pattant a labda.

75. perc: Újabb kettős csere, most a vendégeknél, Szekér helyett Erdei, Farkas A. helyett Geiger állt be.

72. perc: Változatlanul a DVTK tesz nagyobb erőfeszítéseket a meccs második találatának megszerzéséért.

66. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Könyves helyett Jurek, Bertus helyett Cseke a pályán.

65. perc: Lukács D. játszotta tisztára magát, majd 18 méterről, középről a léc fölé bombázott.

63. perc: Lukács D. ívelte át balról a labdát, ahol Könyves érkezett, a támadó ellőtte a lasztit keresztbe a kapu előtt, az érkező Bertus pedig az oldalhálóba bombázott.

Fotó: Bujdos Tibor

60. perc: Hármas csere a vendégeknél, Biben helyett Gyurján, Zamostny helyett Vólent, Vachtler helyett Winkler állt be.

59. perc: Lőrinczy szabadrúgása után Bárdos került helyzetbe a kapu előtt, de elpattant tőle a labda.

58. perc: Kiss N. kapott sárga lapot, mert felrúgta Bényeit.

53. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, a rendező klub bejelentése szerint 1767 drukker van jelen a stadionban.

51. perc: Nincs változás az első félidőhöz képest, a játék a kécskei térfélen folyik.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Három hazai védő körülményeskedett az ötösön, a labda Zamostny elé került, akinek a pöckölését Danilovic megfogta.

40. perc: A balról a kapu elé lőtt labdát Eppel tette vissza lövésre Lőrinczynek, aki 18 méterről próbálkozott, de Antal B. a jobb saroknál vetődve mentett.

34. perc: GÓÓÓL, 1-0! Lukács D. próbálta átemelni a labdát Zamostnyn, aki a 16-oson belül kézzel belekapott a labdába, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A 11-est Lukács D. vágta a kapu bal alsó sarkába.

31. perc: Szatmári távoli lövését csak szögletre tudta menteni Antal B.,a bal alsó saroknál.

25. perc: A vendégek első szögletétVachtler végezte el balról, beadását Danilovic öklözte ki a mezőnybe.

21. perc: Lőrinczy lőtt balról, 20 méterről, a léc fölé.

17. perc: Lőrinczy jobboldali szöglete után Bárdos fejesét védte Antal B., a kipattanó labdát Könyves vágta a felső lécre.

11. perc: 19.10-kor, a rendező klub megalakulásának évszámára utalva (1910) tűzijátékot tartottak a szurkolók a stadion mellett részen, ugyanis éppen 113 éve alapították a DVTK-t.

10. perc: Másodszor ment át a hazai táfélre a Kécske, Zamostny távoli lövését hárította Danilovic.

5. perc: Megy az ismerkedés, a DVTK keresi a területet, a rést az öt védővel felálló vendégekkel szemben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető, tavasszal eddig hibátlan Diósgyőr a középmezőnyben álló Tiszakécskével szemben.