A DVTK elvette a listavezető veretlenségét

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2021.09.15. 17:50
Több mint ötezren voltak kíváncsiak a helyszínen a DVTK–Nyíregyháza rangadóra (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország) <br />
A labdarúgó NB II 8. fordulójának csúcsrangadóján a Diósgyőr több mint ötezer néző előtt, hatgólos mérkőzésen legyőzte a forduló előtt listavezető Nyíregyházát, amely első alkalommal kapott ki ebben a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–NYÍREGYHÁZA SFC 4–2 (2–1)
Diósgyőr, 5222
néző. Vezette: Bogár Gergő (Albert István, Medovarszki János).
DIÓSGYŐRI VTK: Póser – Hegedűs J. (Eperjesi, 81.), Karan (Szűcs Kornél, 64.), Szatmári Cs. – Polgár, Zsemlye, Molnár G., Németh M. (Oláh B., a szünetben), Bokros (Bárdos, a szünetben) – Könyves, Hornyák (Horváth Z., 64.). Vezetőedző: Kondás Elemér
NYÍREGYHÁZA SFC: Fejér – Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes – Paku, Márkus (Vass, 59.) – Csörgő (Szabó B., 59.), Zamostny, Gresó (Pócsik, 59.) – Novák (Banyoi, 78.). Vezetőedző: Szergej Pacaj
Gólszerző: Jánvári (3. – öngól), Hornyák (42.), Könyves (76.), Molnár G. (82.), Ill. Zamostny (16.), Szabó B. (72.)
Kondás Elemér:
– Rendkívül fontos találkozó volt, több szempontból. Egyrészt a presztízs miatt, mert tudjunk, milyen fontos a városnak, az itt élőknek egy Diósgyőr–Nyíregyháza bajnoki. Emiatt is szerettünk volna nyerni, és azért is, hogy ne maradjunk le a tabellán. Elég hamar gólt lőttünk, utána volt egy kis kapkodás, nagy feszültség volt a játékosokban, egyenlített is az ellenfél. Viszont a második találatot a lehető legjobb pillanatban szereztük. Ezt követően szerettük volna megszerezni a harmadikat is, de Nyíregyháza egyenlített, ám jó ütemben, gyorsan jött a harmadik gólunk, amivel a magunk javára fordítottuk a meccset, a negyedik, a szép gól pedig eldöntötte a találkozó sorsát.
Szergej Pacaj: – Sajnos, ugyanúgy kezdtünk, mint néhány korábbi meccsen, már az elején, a harmadik percben gól kaptunk. Pedig készültünk rá, hogy ez ne így legyen. A második félidő jobban nézett ki, sikerült másodszor is egyenlíteni, de aztán olyan találat jött, amit ilyen szinten nem szabad kapni. Kettő-kettőnél jobban oda kellett volna figyelnünk a védekezésre, és le kellett volna zárnunk a területeket. Sajnos, most nem koronázta siker erőfeszítéseinket. Megérdemelten nyert a Diósgyőr, de most az történt, hogy a nyolcadik fordulóban elveszítettünk egy csatát, de a háborút még nem.

A keleti rangadót élénk érdeklődés kísérte szurkolói oldalról, a diósgyőri ultrák nagy létszámban vonultak fel a presztízsmeccsre, de a nyíregyháziak létszáma is jelentős volt, NB II-es szinten, vendég oldalon. A remek meccshangulat a fanatikusok jelenléte miatt biztosított volt, és bár előfordult, amikor a táborok túlságosan is egymással foglalkoztak, a pályán lévőkre ez nem ragadt át.

A diósgyőriek egy öngóllal korán vezetést szereztek, a 3. percben Bokros balról érkező beadásába Jánvári balszerencsésen lépett bele (1–0). Ez a találat megnyugtatta a hazaiakat, akik nagy nyomás alatt futottak ki a pályára, mert a drukkereik részéről egyértelmű elvárás volt a győzelem megszerzése. A hátrányba került szabolcsi csapat nagy erőket vetett be, hogy visszaállítsa a meccsnullt, ez a 16. minutában sikerült is: Gresó beadását Zamostny nagy magányban fejelte a kapuba (1–1). Innentől mindkét csapat óvatosabban, de nem unalmasan játszott, többnyire a DVTK volt a kezdeményező – Molnár Gábor kapufáig jutott –, de volt olyan időszak, amikor perceken át a hazai térfélen zajlott a játék. A félidő hajrájában egy szép góllal jutott ismét előnyhöz a Diósgyőr, Hornyák ollózásos találatára – ami a 42. percben született (2–1) – bizonyára jó ideig szívesen emlékeznek majd vissza a piros-fehérek drukkerei.

A második játékrész egy ideig a várt koreográfiát hozta, a Nyíregyháza azon melózott, hogy eltüntesse a hátrányát. Persze a diósgyőriek sem mondtak le a gólszerzésről, a kockázatvállalóbb szabolcsi játékkal szemben keresték az üres területeket. Ám a játékrész közepétől a vendégek egymás után érkeztek a hazai kapu előterébe, és a 72. percben Szabó Bálint közeli találatával elérték azt, amiért dolgoztak, egyenlő lett az állás (2–2). Ezt követően a DVTK felpörgött, Molnár Gábor szabadrúgása után előbb Szűcs Kornél ért el egy kapufát, majd előbbi játékos a 76. percben Könyvesnek adott – a kettejük szintjén – ziccerpasszt, a támadó pedig nem is hibázott (3–2). Nem sokkal később Molnár Gábor is betalált, így a 82. percben eldőlt a találkozó (4–2). A második egyenlítő gól után a hazai együttes sebességet tudott váltani, helyzeteket alakított ki, és megérdemelt győzelmet aratott, mert a meccs nagy részében az a forgatókönyv zajlott, amit a diósgyőri öltözőben írtak.

Köszönjük a figyelmet!

92. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc:2 perc hosszabbítás következik.

84. perc: Banyoi, a 16-oson belülről, balról célozta meg a jobb alsó sarkot, de Póser szögletre mentett.

82. perc: GÓL, 4–2! Bárdos ívelte be a labdát balról a kapu elé, ketten álltak középen, Könyvesnek nem volt jó a labda, Molnár G. viszont remek mozdulattal a kapu vágta a lasztit.

81. perc: Az utolsó hazai csere, Hegedűs J. helyett Eperjesi jött be.

78. perc: Csere a vendégeknél, Novák helyett Banyoi jött be.

Újra a nyíregyházi hálóban a labda  (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
Újra a nyíregyházi hálóban a labda (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

76. perc: GÓL, 3–2! Jobb oldali hazai támadás során Molnár G. lőtte be a labdát a rövid oldalon érkező Könyves elé, aki 7 méterről bombázott a bal alsó sarokba.

74. perc: Molnár G. jobbról elvégzett szabadrúgása után a hosszú oldalon Szűcs K. érkezett a labdára, aki a jobb kapufára pattintotta a lasztit.

72. perc: GÓL, 2–2! Egy nyíregyházi előreívelés után Pócsik az ötös környékén ugyan nem találta el a labdát, de tovább került tőle Szabó B. elé, aki 6 méterről a kapuba lőtt.

70. perc: Egy jó ütemű indásra Novák indult, aki elől Szatmári takarította el a labdát.

68. perc: Pócsik újabb beadását ezúttal Vass fejelte kapura, Póser kezébe.

67. perc: Pócsik balról érkező beadását Novák fejelte 8 méterről a bal alsó sarok mellé.

65. perc: Kettős hazai csere, Karan helyett Szűcs K., Hornyák helyett Horváth Z. a pályán.

59. perc: Hármas csere a vendégeknél,Csörgő, Márkus és Gresójött le, Szabó B., Vass és Pócsik ment be.

58. perc: Novák esett el két védő között a 16-oson belül, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

55. perc: Csörgő kapott sárgát.

52. perc: Molnár G. éles szögből, jobbról a kapu elé küldött labdáját vétették el a szabolcsi védők, a laszti a meglepett Fejérben akadt el.

51. perc: Hornyák jó passza után Könyves indult meg a vendég kapu felé, két védővel a nyakában, akik a végén megakadályozták a lövésben a csatáért.

Túlbecsültük a nézőszámot, ,,csak" 5222 fő a hivatalos látogatószám.

47. perc: Csörgő jobbról érkező beadására Novák jött, és 6 méterről a kapu fölé lőtt.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész.

A szünetben kettős hazai csere történt: Bokros helyett Bárdos, Németh M. helyett Oláh B. folytatja.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Hornyák látványos, ollózásos találatával jutott újra vezetéshez a Diósgyőr (Fotó: Ádám János/Észak-Magyaroszág)

43. perc: GÓL, 2–1! Hazai baloldali szögletet végzett el Németh M., a labda Hornyák felé pattant, aki 8 méterről, jobbról, a kapunak háttal állva, ollózva vágta a labdát a bal felsőbe.

42. perc: Könyvesnek a Csörgő lábán megpattanó labdájából lett szöglet.

39. perc: Gresó lövésébe lépett bele Hegedűs J., hogy kapustársának ne legyen munkája.

A hazai oldalról is szól a ,,nincsen hangotok", ebben több a decibel.

37. perc: Baloldali hazai szöglet után, a hosszún Molnár G. huppant a földre, az ezt követő gesztikulációja azt üzente: nem véletlenül.

36. perc: Molnár G. remek indítását pöckölték el a helyzetbe kerülés szélén álló Könyves elől a védők.

35. perc: Könyves balról érkező beadását öklözte ki Fejér.

31. perc: Novák jobbról eleresztett bombáját ütötte ki Póser.

A nyíregyházi szurkolók azt skandálják, hogy ,,nincsen hangotok", ezt a nagy hangzavarban, amit okoznak a hazai ultrák, az üzenet címzettjei nem is hallják.

28. perc: Németh M. is besárgult.

25. perc: Nemes kapott sárga lapot.

A hangulat remek, 6-7 ezer néző lehet a stadionban, a két tábor folyamatosan biztatja övéit, és zrikálja az ellent.

22. perc: Könyves balról érkező beadását Molnár G. fejelte kapura, Fejér beleért, róla a felső lécre pattant a laszti, onnan pedig kifelé.

17. perc: Hornyákközépről, 20 méterről a vendég kapus kezébe lőtt.

Póser, a hazaiak kapusa ezúttal tehetetlen volt  (Fotó: Ádám János/Észak-Magyaroszág)
Póser, a hazaiak kapusa ezúttal tehetetlen volt (Fotó: Ádám János/Észak-Magyaroszág)

16. perc: GÓL, 1–1! Gresó balról érkező beadása a kaputól 10 méterre üresen álló Zamostny fejelte a kapu jobb felső sarkába.

13. perc: Paku kapott sárga lapot.

13. perc: Molnár G. ígéretes indításáról Hornyák maradt le pár centivel a 16-oson belül.

12. perc: Vendég szöglet után, a hazai 16-oson belül Polgár kezére pattant a labda, de a játékvezető ezt nem észlelte.

9. perc: Paku24 méterről eleresztett szabadrúgását fogta meg Póser.

3. perc: GÓL, 1–0! Bokros baloldali beadása a jobb kapufával szemben érkező Jánvári lábáról vágódott a léc alá, öngól.

1. perc: Elkezdődött a bajnoki.

Szól a DVTK induló, hamarosan kezdődik a presztízscsata.

Az összeállítások
A két csapat összeállítása közül a Diósgyőré változott többet az előző bajnoki meccshez képest. A piros-fehéreknél a vasárnapi, WKW ETO FC Győr ellen 2-2 kezdőjéhez képest Szűcs K., Eperjesi, Oláh B., Bárdos és Horváth Z. csak a kispadra került, míg Hegedűs J., Karan, Németh M., Bokros és Hornyák bizalmat kapott. A Nyíregyházánál csak Vass nem kezdett az FC Ajkát 2-0-ra legyőző csapatból, helyette a vasárnap a második találatot csereként beállva jegyző Zamostny jutott szóhoz.

Szurkolói oldalról
A diósgyőri ultrák, a DVTK csapatának vasárnapi szereplésétől – a WKW ETO FC Győr elleni, idegenbeli 2–2 után – nem voltak elragadtatva, az Ultras Diósgyőr Fcebook-oldal hétfői bejegyzése szerint a ,,győri 90 perc után, ezúttal sem evett egymás tenyeréből szurkoló és játékos”. A Győr elleni bajnokin a lelkes, ám 0–2 után elcsendesült szurkolással kapcsolatban ezt közölték: ,,Véleményünknek, elkeseredésünknek, hogy öt év után sem a győzelmektől, hanem a kínos NB II-es eredményektől zajos Diósgyőr, csak úgy tudunk hangot adni, ha bevesszük drapijainkat, csendbe burkolózunk, ahogyan az történt ezúttal is”. Azt is közre adták, hogy Győrben húztak egy vonalat, és, hogy a Nyíregyháza ellen a játékosoknak, a szakmai stábnak, a klub vezetőinek a szívét a pályán akarják látni.
Kedden este kiderült, hogy a szabolcsi együttes ellen a diósgyőri ultratábor azon lesz, hogy ismét jeleskedjen a lelátón, ugyanis arra hívta fel a tagjait, hogy töltsék meg az ,,Északi bástyát”, és közleményükben többek között az is szerepelt, hogy ,,ebben a szektorban azonban nem telefonozgatunk, nem videózgatunk, szotyizgatunk, bratyizunk és beszélgetünk, hanem a Capok-ra figyelve 100 százalékon pörögve szurkolunk!”
Nem csak a hazai tábor, a vendégek is hallatták hangjukat már a meccset megelőzően, és már az első sípszó előtt tisztán kivehető volt, hogy igazi futballhangulatban zajlik majd a meccs.

Nemcsak védekezni
– Igazi élcsapatról van szó, erős a játékoskerete, agresszív támadókkal rendelkezik az ellenfelünk – nyilatkozta a Kelet-Magyarország napilapnak Szergej Pacaj, a Nyíregyháza SFC vezetőedzője. – Nehéz előre meghatározni, hogy milyen felállásban játszik majd a DVTK, mert Győrben ötvédős rendszerben kezdett, aztán változtatott azon. Nem is számít különösebben, mert nekünk mindenre fel kell készülnünk és a saját játékunkat akarjuk játszani. Nemcsak védekezni szeretnénk, hanem meg akarjuk nyerni a találkozót, ennek megfelelően támadni fogunk. Tisztában vagyunk azzal, mennyire fontos ez az összecsapás a szurkolóknak, tudják a játékosok is, de egyébként sem kell őket motiválni, minden meccsre úgy mennek ki, hogy győzni akarnak. Olyan csapatot szeretnék látni szerdán, amilyen eddig is volt, azaz agresszívan támad, de magabiztosan védekezik. Nekünk ezen a meccsen mindent meg kell tennünk.

Ugyanazt az elszántságot
Egykori diósgyőri játékosként pontosan tudom, hogy a Nyíregyháza elleni találkozó igazi presztízsmérkőzés. Minden labdarúgó tisztában van a szurkolók elvárásával. Egy ilyen meccs előtt senkit nem kell külön motiválni – nyilatkozta a mérkőzés előtti napon Kondás Elemér, a DVTK vezetőedzője, az Észak-Magyarország napilapnak, akit arról is kérdeztek, hogy mivel lehetne elvenni a nyíregyháziak veretlenségét: – Egy rangadó előtt soha nem számít, hogy melyik csapat hol helyezkedik el a tabellán. A szabolcsiak jól kezdték a bajnokságot, ötször győztek, kétszer döntetlent játszottak, ezért éppen itt az ideje, hogy megízleljék a vereség ízét is. Jó mérkőzésre van kilátás, ám a szemünk előtt csak egy cél, a győzelem lebeg. Minőségi futballt várok a csapattól és ugyanazt az elszántságot szeretném látni, ami a legutóbbi két mérkőzésen jellemezte a Diósgyőrt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a keleti rangadó! Hét év után játszik ismét hazai pályán a Diósgyőr a Nyíregyháza ellen.