Döntetlen Miskolcon, megszakadt a Diósgyőr és a Kozármisleny sorozata is

2022.10.30. 14:50
Harcos csata volt a pályán (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Diósgyőri VTK a Kozármislenyt fogadta. Mivel a találkozó 1–1-es döntetlennel zárult, a hazaiak győzelmi és a vendégek nyeretlenségi sorozata is megszakadt.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (0–0)
Diósgyőr, 3058
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)
Diósgyőri VTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros – Holdampf, Bényei, Koman (Cseke, 66.) – Bertus (Jurek, 66.), Lukács D. (Eppel, 73.), Gera D. (Könyves, 73.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke P., Horváth D., Füredi, Berdó (Kotroczó, 70.) – Kosznovszky, Tölgyesi, Vajda R. (Bartha, 62.) – Guth (Tóth Z., 77.), Kulcsár K. (Nagy E., 62.), Kirchner (Károly B., 70.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző:
Füredi (71. – öngól), ill. Bartha (87.)
Kuznyecov Szergej: – Nehéz meccsre számítottunk, ilyen is lett. Tudtuk, hogy bátran fog játszani az ellenfél, sajnos mi nem voltunk elég bátrak, hogy az egy egy elleni presszinget jól oldjuk meg. Próbáltunk ezt a félidőben kijavítani, megmutatni a hibákat a játékosoknak, illetve azt, hogy min kellene változtatni. A második játékrészben jobbak voltunk, lendületesen játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, nyilván ha tudtunk volna második gólt szerezni, meg is lett volna a győzelem. Nem lett második, komplex hibák miatt az ellenfél egyenlített, és összességében elmondható, hogy igazságos eredmény született.
Szekeres Zoltán: – Alapvetően nagyon jó ritmusú, dinamikájú meccs volt, mindkét csapat jól futballozott, a kilátogató nézők jó mérkőzést láthattak. Örülünk az egy pontnak, az első félidőben jó teljesítményt nyújtott a csapat, a másodikban a DVTK ránk erőltette akaratát, és vezetést szerzett, de ezt Bartha szép góllal kiegyenlítette.

Bertus Lajos (balra) sokat dolgozott a mezőnyben (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

A meccset bátor, kulturált, nem kizárólag a védekezésre törekvő játékkal kezdte a kieső helyen álló vendégegyüttes. A Kozármisleny a megszerzett labdákból jól építkezett, góllal kecsegetető helyzeteket is összehozott, de ennek ellenére a vezető találat megszerzése néhány centi híján a hazai gárdának sikerült, a 41. percben azonban Gera D. lövése a bal oldali kapufáról kifelé pattant.

A második játékrészben a DVTK más, lendületesebb játékot játszott, a szabad területeket a széleken jól futotta be, és nagy nyomás alá helyezte a látogatókat, akik ekkor szinte csak a védekezéssel törődtek. Mivel az eredmény nem változott a második játékrész közepéig, mindkét edző cseréket vetett be, a vendégek azért, hogy a fáradt játékosaik helyett friss energiához jussanak, a Diósgyőr pedig azért, hogy megszerezze az áhított gólt.

A 71. percben ez sikerült is, a csereként beálló Cseke jobbról érkező beadása nyomán a labda a menteni igyekvő Füredi lábáról a saját kapujának bal oldalába pattant. Az előny birtokában nem ugyanazt a focit játszotta a Diósgyőr, mint addig, és szép egyéni alakítás után a vendégek Bartha révén egyenlítettek a 87. percben. Innen megújulni a Diósgyőr már nem tudott, és némi meglepetésre a vendégek elvittek egy pontot, de a látottak alapján az eredmény igazságosnak mondható. 1–1

Holdampf Gergely (jobbra) igyekezett (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

87. perc: GÓÓÓL! Bartha kapta meg a labdát a hazai térfél közepén, és megindult a kapu felé. Mivel ellenállásba nem ütközött, 18 méterről lőtt, bombája a kapu jobb oldalában kötött ki, 1-1.

85. perc: Beke P. lövése akadt el a diósgyőri védelemben.

79. perc: Károly B. lövése egy hazai védőről pattant szögeltre.

77. perc: Az utolsó vendég csere, Guth helyett Tóth Z. jött be.

73. perc: A változatosság kedvéért most a hazaiak cseréltek kettőt, Gera D. helyett Könyves, Lukács D. helyett Eppel folytatja.

71. perc: GÓÓÓL! Cseke adott be jobbról a kapu elé, a menteni igyekvő Füredi lábáról viszont a saját ketrecének a bal oldalába pattant a labda, öngól, 1-0.

70. perc: Újabb kettős vendégcsere, Berdó helyett Kotroczó, Kirchner helyett Károly B. a pályán.

Nem engedtek a szorításból a vendégek (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

69. perc: Gera D. lőtt jobbról a bal kapufa mellé.

68. perc: Bényei jobboldali szögletét Szatmári fejelte a jobb alsó sarok felé, de Lékai most is résen volt.

67. perc: Füredi kapott sárga lapot.

66. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Bertus helyett Jurek, Koman helyett Cseke állt be.

65. perc: Lukács D. futott be a 16-oson belülre a jobb oldalról, lövése Lékaiban akadt el.

64. perc: Koman szöglete után Bárdos fejelt a kapu fölé.

63. perc: Kettős csere a vendégeknél, Kulcsár K. helyett Nagy E., Vajda R. helyett Bartha állt be.

61. perc: Gera D. labdaszerzése és passza után Lukács D. viharzott be balról a 16-oson belülre, lövését a kapus hárította.

58. perc: Csirmaz futott fel a jobb oldalon, remekül adott középre, az érkező Lukács D. kapura emelését Lékai bravúrral védte.

51. perc: Bokros balról érkező passzát Bertus lőtte középről, 18 méterről a kapu fölé.

50. perc: Beke P. kapott sárga lapot, kezezésért.

47. perc: Koman jobboldali szöglete után Bárdos fejelt a jobb kapufa mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés a második félidővel.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

43. perc: Szatmári kapott sárga lapot.

42. perc: Kirchner futott el a bal oldalon, játszotta tisztára magát, majd akciója végén csak centikkel lőtt a hosszú alsó sarok mellé.

A koncentrációval nem volt gond (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

41. perc: Diósgyőri kontra végén előbb Lukács D. lövése akadt el a kapusban, a kipattanót Gera D. vágta 8 méterről a bal kapufára.

39. perc: Kulcsár K. balról érkező szögletét Füredi fejelte a kapu fölé.

35. perc: Koman lőtt balról, 17 méterről, Lékai védett.

33. perc: Bényei balról eleresztett, közeli bombája vágódott ki a rövid alsó saroknál a kapusról.

32. perc Bényei passza után Bertus indult meg a bal oldalon, az akciót lövéssel fejezte be, Lékai hárított.

29. perc: Bényei középről, 22 méterről lőtt a bal felső sarok fölé.

27. perc: Kirchner futott el a bal oldalon remekül, jól is adott középre, ahol Kulcsár K. a kaputól 16 méterre, erőtlenül a kapusba lőtte a labdát.

21. perc: Vajda R. lőtt 21 méterről, jobbról, a jobb kapufa mellé.

19. perc: Koman jó passza után Lukács D. iramodott meg a jobb oldalon, ám beadásszerű lövése a kapust találta el.

Koman Vladimir próbálkozásai egyelőre nem értek célba (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

18. perc: Kulcsár K. baloldali szabadrúgását ütötte szögletre Danilovics.

13. perc: Koman jobbról érkező szögletét Bárdos fejelte a jobb alsó sarokra, de a kapus védett, a kipattanó Lukács D.elé került, akinek a közeli kísérlete szintén Lékaiban akadt el.

6. perc: Csirmaz jobbról érkező beadását Lukács D. küldte a bal kapufa mellé.

3. perc: Kirchner tette be a labdát balról a 16-oson belülre,Berdónak, aki 8 méterről lőtt, kísérlete a hazai kapusban akadt el.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Gyászszünet volt a mérkőzés kezdete előtt, Mindenszentek miatt (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

A hazai csapatban egy változás történt az előző forduló kezdőjéhez képest, Szőke a cserék közé került, Bertus játszott helyette. A vendégeknél ugyanez a szám kettő volt, a védősorban Turi helyett Berdó, a középpályán, Vogyicska helyett Guth kapott lehetőséget.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsét megnyerő Diósgyőr a rossz szériában lévő Kozármislennyel szemben.