Koman találata döntötte el a megyei rangadót Diósgyőrben

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2022.08.28. 18:50
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Diósgyőr Koman Vladimir hajrában elért góljával szerezte meg a három pontot a Kazincbarcika elleni megyei rangadón (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–KOLORCITY KAZINCBARCIKAI SC 1–0 (0–0)
Diósgyőr, 5061néző. Vezette: Ducsai József (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
Diósgyőr: Danilovics – Csirmaz, Viczián, Bárdos, Bokros (Bertus, 72.) – Holdampf – Szőke (Eppel, 72.), Koman (Papp, 90+2.), Bényei, Könyves (Jurek, 37.) – Lukács D. Vezetőedző: Szergej Kuznyecov
Kazincbarcika: Megyeri II G. – Szemere, Ur, Dvorschák (Szekszárdi, a szünetben), Süttő – Heil, Csatári – Székely D. (Ádám F., 87.), Szabó B. (Laczkó, 87.), Pálinkás G. – Takács T. (Nagy J., 76.).Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Koman (84.)

Szergej Kuznyecov: – Kemény ellenféllel találkoztunk, azt mondtam az öltözőben a játékosoknak, hogy azt az utat, amit választottunk, százszázalékosan teljesítették, megvalósították. Sok elemzés előzte meg a mai meccset, és remélem, hogy ez a győzelem több hitet fog adni, hogy ez jó út. Egymásért küzdöttünk, akkor is, amikor a meccs folyamán voltak nehézségeink, de kitartottunk a saját vonalunk mellett, a srácok jól teljesítettek. Pontrúgásból tudtunk gól szerezni, pedig ilyet nem sokat gyakoroltunk, nem volt sok időnk erre, igaz, ma is végig sétáltuk ezeket a pályán, mert futtatni már nem akartam a fiúkat a meccs miatt. Fejelődni fogunk a játékban, a mostani mérkőzés előtt csak keveset voltunk együtt, de látszik, hogy merre kell haladnunk.
Varga Attila: – Nagyon jó hangulatú meccset játszottunk, boldog vagyok, hogy a játékosok így teljesítettek, jól futballoztunk. Az első fékidőben benne volt, hogy gólt szerezzünk, igaz, az első húsz perc nem tetszett, de az átszervezés után rendben volt a játék. Rúgtunk egy kapufát, volt egy ajtó-ablak ziccerünk, nem tudom, hogy az, hogy maradt ki. A második félidőben kompakt volt a csapat, jól védekeztünk, a csere után viszont gyengültünk, elsősorban fejjátékban. A kis szögletnél a DVTK két játékosunkat kivitte, és Koman megjátszhatóvá vált, a lövését pedig nem sikerült blokkolni. A vereség ellenére bebizonyítottuk, hogy eddigi teljesítményünk nem a véletlen műve, és hogy az eddig szerzett tizenkét pont nem érdemtelenül lett a miénk.

A megyei rangadót rendeztek Diósgyőrben, és annak ellenére, hogy a DVTK nagyon rosszul kezdte a bajnokságot, és csak a 13. helyről várta a megyei rivális, a Kazincbarcikai SC ellen összecsapást, a forduló előtt második észak-borsodiak vendégjátékára több mint ötezer néző volt kíváncsi. Az érdeklődés a presztízs mellett a Diósgyőrben történt változásnak is szólt, ugyanis új edző készítette fel a piros-fehéreket erre a találkozóra.

A meccs első félidejének első fél órájában a DVTK uralta a játékot, de igazán nagy gólszerzési lehetőségei nem voltak a 14. percben látott fejesen kívül. A barcikaiak nagy nehezen jutottak el a hazai kapu elé, de az első kísérletük után nem álltak le, felbátorodtak, lőttek egy kapufát, az első nagy védést is a piros-fehérek kapusának kellett bemutatnia, majd a 38. percben kihagytak egy nagy ziccert. A Diósgyőr az első félidő utolsó harmadban „témán kívül” volt, a mezőnyfölényével szemben a Barcika hozott össze nagy gólszerzési lehetőségeket.

A második menet elején a DVTK ismét odatette magát, de a fordulást követő nagy lehetőség után igen hosszú időn át nem tudott veszélyt kialakítani a vendégek kapuja előtt. A sárga-kékek remekül védekeztek, határozottak voltak, jól zárták a területeket, a Diósgyőr nem talált rést. Fél órára elteltével tudott a pályaválasztó kapura lövéssel záruló akciót összehozni, és hiába játszott nagy fölényben, úgy tűnt, ez kevés lesz a győzelem megszerzéséhez. Azonban egy pontrúgás új fejezetet nyitott, a 84. percben Koman Vladimir lövése utat talált a kapuba, a hátralévő tíz percben pedig a látogatók nem tudtak úgy megújulni, hogy esélyük legyen az egyenlítő találat megszerzésére. 1–0

20. Budafoki MTE6335–12–73

94. perc: Vége a mérkőzésnek.

92. perc: Csere a hazaiaknál, Koman helyett Papp a pályán.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

88. perc: Süttő kapott sárga lapot.

87. perc: Kettős csere a vendégeknél, Szabó B. helyett Laczkó, Székely D. helyett Ádám F. állt be.

84. perc: GÓL!!!! 1-0. Bertus jobboldali szögletét ugyan kifejelték a védők, ám a labda Koman elé került, aki balról 17 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

83. perc: Koman tette ki a labdát balra, Jurek beadását Eppel elől kivágták.

78. perc: Jurek 17 méterről elengedett lapos lövését tenyerelte szögletre a kapus.

76. perc: Vendég csere,Takács T. helyett Nagy J. jött be.

75. perc: Bertus szabadrúgása szállt a kapu fölé.

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál Bokros helyett Bertus, Szőke helyett Eppel a pályán.

69. perc: Csatári kapott sárga lapot.

66. perc: Lukács D. balról érkező beadását vágták ki a barcikaiak.

65. perc:Mezőnyfutballal telnek a percek.

58. perc: Támad a DVTK, helyzetek nélkül.

52. perc: Jurek lőtt jobbról a bal kapufa mellé.

48. perc: Szőke lőtt 14 méterről centikkel a bal alsó sarok mellé.

48. perc:Megvan a hivatalos nézőszám, 5061 főt tett közzé a rendező klub.

46. perc: Egy csere volt a szünetben Dvorschák helyett Szekszárdi folytatja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés a második játékrésszel.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Süttő baloldali szöglele után Szabó B. lövését fogta meg a hazai kapus.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

38. perc: Süttő balról érkező remek beadását Takács T. fejelte az ötösről a bal felső sarok mellé.

37. perc: Jurek állt be Könyves helyett.

35. perc: Könyves ment le a pályáról sérülés miatt, a csapatkaptiányi karszalagot is átadta Komannak, úgyhogy biztos, hogy nem tudja folytatni a játékot.

33. perc: Viczián kapott sárga lapot.

31. perc: Jobb oldali vendég szöglet után Dvorschák bal alsó sarokra tartó bombáját hárította Danilovics.

30. perc: Székely D. jobbról kanyarodott be középre, majd 19 méterről a felső lécet találta el, úgy, hogy a kapus is hozzáért a labdához.

27. perc: Lukács D. passzával Szőke futott be a védők mögé, de kisodródott helyzetből a kapusba lőtt.

25. perc: Könyves balról eleresztett lökete egy védőről pattant a bal kapufa mellé.

24. perc: Szabó B. keveredett a hazai kapu elé, és 18 méterről jócskán a jobb kapufa mellé lőtt.

20. perc: A DVTK nagy mezőnyfölényben futballozik.

14. perc: Könyves adott be remekül balról, a tisztán érkező Koman 10 méterről a jobb kapufa mellé fejelt.

9. perc: Holdampf adott jó labdát a bal oldalra Könyvesnek, ám a támadó nem tudta átvenni a játékszert.

7. perc: Helyzet még nem volt, jobbára a vendégek térfelén folyik a játék.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A DVTK új szakvezetője négy helyen változtatott az elődje által az előző fordulóban pálya küldött kezdőcsapaton. Farkas D. sérülés, Szatmári eltiltás miatt maradt ki, Bertus és Vajda pedig a kispadra került. Ezekkel összefüggésben lett kezdő Csirmaz, Bokros, Koman és Könyves.
A KBSC szakvezetője egyet frissített előző heti kezdőjén, Rédling maradt ki, Takács T. pedig bizalmat kapott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire meg a borsodi rangadón az új edző, Szergej Kuznyecov által irányított Diósgyőr a Kazincbarcika ellen.