Elmaradt a diósgyőri győzelem, egy pontot elvitt a kieső helyen álló Kerület

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2021.09.29. 17:50
Ekkor még minden szépnek tűnt a diósgyőriek szemszögéből (Fotók: <span style="text-align: left" class="tL8wMe EMoHub">Kozma István)</span>
A labdarúgó NB II 10. fordulója előtt az 5. helyezett Diósgyőri VTK a 18. helyen álló III. kerületi TVE-t látta vendégül. A találkozón meglepetésre elmaradt a hazai diadal, így könnyen lehet, hogy a folytatásban kínos időszak vár Kondás Elemérre.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–III. KERÜLETI TVE 1–1 (1–1)
Diósgyőr,1969 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Csatári Tibor, Varga Gábor)
DIÓSGYŐRI VTK: Póser – Eperjesi, Oláh B., Szűcs Kornél, Bokros (Bárdos, 78.) – Zsemlye (Kocsis D., 59.) – Molnár G., Németh Márió (Hornyák, 59.), Bertus (Szeles, a szünetben), Zsolnai (Horváth Z., 59.) – Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
III. KERÜLETI TVE: Balázs J. – Rédei (Kleisz, 11.), Erdei, Fejes, Tóth K. – Egerszegi (Bori, 65.), Szalai V. – Barczi (Horváth O., 90.), Schuszter (Köböl, 65.), Rabatin – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Németh Márió (22.), ill. Rabatin (37.)
Kondás Elemér: – Nagyon nehéz helyzetben vagyok, azt tudom mondani, hogy a mai napon nagyon gyengén játszottunk, nem érdemeltünk győzelmet. Szereztünk egy szép gólt, de lassan szövögettük a támadásokat. A gól után sem éreztem azt a magabiztosságot, amit szerettünk volna. A mai meccsen inkább küzdelem volt, mint játék. Azért nem tudtunk nyerni, mert sok hibával játszottunk.
Kemenes Szabolcs: – Nyilván nem mondok nagy dolog azzal, hogy számunkra, jelen helyzetben, egy pontot szerezni Diósgyőrben kiemelkedő teljesítmény. Nem a pontszerzéshez gratuláltam a játékosoknak, hanem ahhoz, ahogy ma ezért megdolgoztak. Nem lenne igaz, ha azt mondanám, hogy lefociztuk a DVTK-t, de a mi javunkra is eldőlhetett volna a mérkőzés. Az évad elején azon voltunk, hogy felvegyük a bajnokság ritmusát, ez a mai napon sikerült, és ennek köszönhető a megszerzett egy pont.

A feljutásért harcoló DVTK-nak amolyan kötelezően megoldandó házi feladat lett volna a kieső helyen álló III. kerületi TVE legyőzése, hazai környezetben. A piros-fehér drukkerek által várt hengerlés, diósgyőri nyomás azonban elmaradt a meccs elején. A vendégcsapat „villantózott”, többször értek fel az óbudaiak a hazai kapu elé, mint a pályaválasztó csapat játékosai a túloldalon. Igazán veszélyes helyzeteket ugyan nem alakítottak ki a fővárosiak, de a Diósgyőr még erre sem volt képes. Ennek ellenére a piros mezesek az első lehetőségüket gólra váltották: Németh Márió egy védőről való lefordulását követően értékesítette a saját maga által kidolgozott ziccert. Történt mindez a 22. percben, ami után a hazaiak változatlanul a színtelen, szagtalan játékukat produkálták. A nagy semmiben nem érdemtelenül, egyenlített a TVE, Rabatin nagyon hasonló találatot ért el, mint előtte Németh Márió, hiszen ő is egy védőről fordult le, betört a tizenhatoson belülre, és laposan helyezett a kapu jobb oldalába (1–1).

A második játékrészre sem tudott felpörögni a Diósgyőr, az 59. percben végrehajtott hármas csere sem hozott lendületet, hiába próbálta meg a középpályás játékot élénkíteni a hazaiak szakvezetője. A 66. percben Rabatinnak volt egy nagy gólszerzési lehetősége, amire kapufákkal válaszolt a Diósgyőr, és ezt a csatát ugyan megnyerte (Barczi, ill. Hornyák és Horváth Zoltán voltak azok, akik a meccs során csak néhány centire voltak a góltól), de ez aligha lehet vigasz a piros-fehérek számára. Ezzel az újabb döntetlennel ugyanis a DVTK nemhogy előre nem lépett, hanem hátrébb csúszott a tabellán, ráadásul pontszámban is távolabb került a feljutó helytől.

Soroksár–Dorog 1–2

93. perc: VÉGE a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmet.

90+2. perc: Kocsis jobbról érkező beadását Horváth Zoltán fejelte a felső lécre, ahonnan az alapvonalon túlra pattant a labda.

90. perc: 3 perc hosszabbítás következik.

90. perc: Csere a vendégeknél Barczi helyett Horváth Olivér a pályán.

89. perc: A sarokrúgás után Könyveshez került a labda, aki 10 méterről a léc fölé emelte a labdát.

88. perc: Könyves lövése után pattant szögletre a labda.

87. perc: Kocsis bal alsó sarokra tartó bombáját védte Balázs J.

85. perc: Bori is reklamálásért kapott sárgát.

83. perc: Úgy tűnik, egyik csapat sem mondott le arról, hogy megszerezze a győzelmet.

78. perc: Az utolsó hazai csere, Bokros helyett Bárdos játszik.

73. perc: A kispadon reklamáló vendég szakvezető, Kemenes Szabolcs sem úszta meg a sárgát.

72. perc: Balázs József kapus is besárgult a vendégektől.

70. perc: Bokros passza után Hornyák lőhetett 14 méterről, balról, bombája a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret.

69. perc: Bori 20 méterről eleresztett szabadrúgását védte Póser.

68. perc: Eperjesi is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

66. perc: Bori remek, jobbról érkező beadása a kapu torkában tisztán találta Rabatint, ám utóbbi játékos 6 méterről, ziccerben a bal alsó sarok mellé fejelt.

65. perc: Csere a vendégeknél, Schuszter helyett Köböl, és Egerszegi helyett Bori a pályán.

63. perc: Tóth Kristóf kapott sárga lapot.

60. perc: Horváth Zoltán fejelt középről a vendég kapus kezébe.

59. perc: Hármas csere a hazai oldalon, Németh Márió helyett Hornyák,Zsemlye helyett Kocsis, Zsolnai helyett Horváth Zoltán érkezett.

54. perc: Eperjesi lövésszerű beadása tévesztett célt.

48. perc: Egerszegi kapott sárga lapot.

Megvan a hivatalos nézőszám, 1969 fő van jelen a stadionban.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, hazai oldalon Bertus helyett Szeles folytatja.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés.

Kondás Elemér szerint is inkább a küzdelem dominált a mérkőzésen

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

44. perc: Barczi bal oldali szabadrúgása zúgott ki a pályáról a kapu felett.

Óbudai öröm a vendégek egyenlítő találata után

37. perc: GÓL, 1–1! A hazai védelem nem tudott felszabadítani, a labda jobbról Schuszter elé került, aki tovább passzolta azt a tizenhatos vonalán Rabatinnak. A középpályás Oláh Bálint mellett befordult a tizenhatoson belülre, és 14 méterről, laposan a kapu jobb oldalába lőtt.

35. perc: Az elmúlt percekben egyik csapat sem tudott lehetőséget kialakítani az ellenfél kapuja előtt.

27. perc: Molnár Gábor szabadrúgásból, balról csavart a léc fölé.

23. perc: Vendégakció végén a bal oldalon a felfutó Tóth Kristóf elé került a labda, aki 11 méterről az oldalhálót találta el.

Németh Márió szép egyéni akció után juttatta előnyhöz a diósgyőrieket

22. perc: GÓL, 1–0! Németh Márió kapott labdát a jobb oldalon, a tizenhatos vonala előtt, majd egy lövőcsellel becsapta Fejest, és üresen, 12 méterről, laposan a kapu jobb oldalába gurított.

21. perc: Barczi passza után Borvető lőhetett balról, a labdát a hazai kapus megfogta a rövid alsó sarok előtt.

17. perc: Barczi baloldali szögletrúgásból csavart a rövid felső sarokra, a labda a lécről pattant az alapvonalon túlra.

16. perc: Rabatin lőhetett 12 méterről, bombája ezúttal is egy hazai védőről pattant szögletre.

11. perc: Rédei megsérült le kellett cserélni, Kleisz jött a helyére.

7. perc: Barczi 19 méterről lőtt, méterekkel a jobb kapufa mellé.

3. perc: Rabatin középről, 18 méterről eleresztett lövése egy védőn megpattantva zúgott el a léc fölött.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

A DVTK kezdőcsapata három helyen változott a három nappal ezelőtti bajnokihoz képest. A Békéscsaba 1912 Előre elleni, viharsarki meccsen (2–2) kiállított két védő, Szatmári és Polgár ezen a napon töltötte le eltiltását, Horváth Zoltán pedig a támadósorból a kispadon kötött ki. Németh Márió, Bertus és Zsolnai került a kezdőbe, előbbi kettő a középpályára. Ezzel összefüggésben pedig az eddigi két szélső középpályás, Eperjesi, Bokros, valamint a védekező középpályás, Oláh Bálint hátrébb sorolódott, a piros-fehérek pedig így nem három, hanem négy védővel álltak fel, Szűcs Kornéllal együtt.

A III. kerületi TVE kezdő összeállítása két helyen változott, a vasárnapi, az FC Ajka elleni hazai vereség (2–4) után: a rutinos Bori és Remili csak a cserék közé került, Schuszter és Szalai Vilmos pedig bizalmat kapott.

A vendégcsapat weboldalán közölt beharangozóban többek között ez áll: ,,papíron a legnehezebb összecsapásunk következik, hiszen a tavalyi NB I-es bajnokság legjobb kiesőjének, a DVTK-nak az otthonába látogatunk majd”.

A III. kerületi TVE honlapján megjelent cikk szerint így várják az összecsapást: ,,Afelől nem lehetnek kétségeink, hogy a borsodiak célja az azonnali visszajutás kiharcolása, ezért talán az egyik legnehezebb összecsapás várhat a csapatunkra a miskolci pokolban, hiszen a vendéglátóink hazai összecsapásain van átlagban a legtöbb néző, egészen pontosan 4050, ami a játékosállomány minőségén felül plusz terhet ró az oda látogató csapatokra.”

Az esélyekről a következő idézetet ollózhattuk ki az óbudaiak netes felületéről: ,,a papírforma nem a mi sikerünket ígéri, de reméljük, hogy ettől függetlenül sikerül majd borsot törnünk a Diósgyőr orra alá”.

A hazai együttes vezetőedzője, Kondás Elemér többek között ezt nyilatkozta a találkozó előtt az Észak-Magyarország napilapnak: ,,Az ellenfelet tisztelni kell, a másodosztályban senkit sem szabad leírni. Mi minden mérkőzésen támadó szellemű játékot igyekszünk bemutatni. Ezt, ahogy látható volt, akár nyolc emberrel is megpróbáljuk, idegenben is. Hazai pályán is arra fogunk törekedni, hogy minél több támadást vezessünk. Nem lehet a csapatrészeket különválasztani, a védelemnek, a középpályának és a támadósornak is együtt kell dolgoznia ahhoz, hogy eredményesek legyünk.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy meccse veretlen Diósgyőri VTK az öt bajnoki óta nyeretlen III. kerületi TVE ellen.