Két perc alatt egyenlített és remizett a Dorog a Szolnok ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.04.18. 16:50
Zuigeber Ákos egyenlített a 29. percben (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a 13. helyen álló Dorog a 10. Szolnoki MÁV-ot fogadta, ezúttal Gyirmóton.  Kónya Márk 27. percben szerzett gólját két perccel később Zuigeber Ákos egyenlítette ki, így döntetlennel ért véget a meccs.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

DOROGI FC–SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (1–1)
Győr-Gyirmót, Alfucer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Máyer Gábor)
Dorogi FC: Borsos– Kárász, Dlusztus, Belényesi, Papp M. – Lénárth – Zuigeber, Rjasko, Nagyházi (Tóth Barnabás 76.), Szerencsi (Zabari 90+2.) – Kanalos.Vezetőedző: Antal Gábor
Szolnoki MÁV FC: Molnár-Farkas T. – Horgosi, Tamás L., Kovács O. – Csirmaz, Kónya, Tisza (Tóth Benjamin 87.), Kotula – Földi (Berdó 71.) – Novák Cs., Lakatos I. (Vólent 79.).Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző
: Zuigeber (29.), ill. Kónya (27.)

A mérkőzés elején előbb a szolnokiaknál volt többet a labda, azonban a dorogiak voltak, akik kétszer is eljutottak a szonoki kapu elé. Aztán a dorogiak vették át az irányítást egy kis időre, ám a Szolnok feltolt védekezése meghozta az eredményt: ők kerültek mezőnyfölénybe. Helyzetbe sokáig egyik csapat sem került. Aztán két perc alatt két gól is esett: előbb szöglet után a szolnokiak szereztek vezetést Kónya révén, aztán Zuigeberpazar indítás után egyenlített. Az első félidő hajrájában mindkét együttes előtt adódott gólszerzési lehetőség, ezek kimaradtak.

A második félidő elején is folytatódott a szolnoki mezőnyfölény, bár a dorogi kontrák is magukban hordozták a veszélyt. A gólhoz legközelebb a második félidőben a dorogiak álltak, kétszer is. Szerencsi ívelése, majd Zuigeber szabadrúgása is fölé ment, egyik sem sokkal. Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született.

20. Debreceni EAC33 5 12724–63–3916

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc: Zabari áll be Szerencsi helyére a hazaiaknál.

90+1. perc: Két perc a ráadás.

87. perc: Tisza helyére Tóth Benjamin érkezik.

83. perc: Lénárth addig reklamál, míg a játékvezető felmutatja neki a sárga lapot.

81. perc: Ígéretes dorogi akció végén Zuigeber beadásáról lemarad a balról érkező Kanalos.

79. perc: Lakatost Vólent váltja a vendégeknél.

76. perc: Dorogi csere: Tóth Barnabás érkezik Nagyházi helyére.

73. perc: Most Kanalost rúgják fel ketten is a túloldalon, a szabadrúgás ugyanúgy 22 méterről, kissé balról jár. Zuigeber szabadrúgása pontosabb, centikkel megy el a rövid felső felett.

71. perc: A Földi elleni szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgás előtt Berdó érkezik épp Földi helyére. A szabadrúgás után nem alakul ki helyzet a dorogi kapu előtt.

65. perc: Novák 12 méterről fejel a védője szorításában, azonban nem találja el a kaput.

63. perc: Borsos jól jön ki a kapujából, és Csirmazt megelőzve rávetődik a labdára.

60. perc: Kárásznak is kioszt egy sárga lapot a játékvezető.

55. perc: Kanalos szerencséjére nem találja el hátulról a megiramodó szolnoki játékost, így csak sárgát kap.

54. perc: Szerencsi veszi észre, hogy kissé kinn áll a kapujából Molnár-Farkas, ám az emelése a háló tetejére hullik.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A dorogi egyenlítés előtti pillanat (Fotó: Meder István)

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Csirmaz jobboldali beadása után Novák fejéről megy a labda kapu mellé.

42. perc: Zuigeber jobboldali beadásáról két dorogi is centikkel marad csak le középen.

39. perc: Baloldali dorogi beadás után Zuigeber fejel az ötösről kapu mellé. Kovács Olivér, a Tisza-partiak csapatkapitánya azt reklamálja, hogy a beadás előtt már kinn volt a labda, a szövegelésért sárgát ad Derdák játékvezető.

37. perc: Lakatos fejese elmegy a kapu mellett: egy jobboldali beadás után 7 méterről próbálkozott.

29. perc: Zuigeber egyenlít. 1–1. Szerencsi remek indítása után a jobb szélről kapura tör a dorogi játékos, és 14 méterről a tehetelen kapus mellett a jobb alsóba lő.

27. perc: Lakatos jobboldai szöglete után középen sikerül a Nováknak továbbcsúsztatni a labdát, a hosszú kapufánál álló Kónyának pedig már csak be kellett belsőzie azt fél méterről. 0–1

25. perc: Kotula kap sárgát, Tomásnak csúszott oda.

Munkában Molnár-Farkas Tamás, a Szolnok kapusa (Fotó: Meder István)

24. perc: Zuigeber bal oldali beadása megpattan az egyik védőn, aztán a túloldalról Nagyházi próbálkozik beadni a labdát, Molnár-Farkas magabiztosan lehúzza azt a levegőből.

21. perc: A szolnokiak irányítják inkább a játékot, de ez csak meddő mezőnyfölényben mutatkozik meg eddig.

8. perc: Távoli dorogi szabdrúgás után Kárász fejel kapu mellé.

1. perc: Piros-feketében a Dorog, fehérben a Szolnok. A mérkőzést a dorogiak kezdik. Zuigeber végez el szabadrúgást 22 méterről, Rjasko csúsztatja a labdát kapu mellé.

Készen állnak a csapatok a kezdésre (Fotó: Meder István)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt fordulóban mindössze egy gólt kapott Dorog a hárommeccses nyeretlenségét a múlt héten a Soroksár legyőzésével lezáró Szolnoki MÁV ellen új ideiglenes otthonában, Gyirmóton.