Csizmadia Zoltán döntött, az Ajka a Dorogot is legyőzte

2021.05.09. 16:50
Csemer Gyula többször a védelem mögé került a bal oldalon (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a forduló előtt 16. helyen álló Dorog az ötödik Ajkát látta vendégül Gyirmóton, tehát albérletben. Csizmadia Zoltán korai gólja után a bakonyiak még az első félidőben Zsolnai Richárd révén tizenegyest hibáztak, de ez is belefért nekik, hiszen a meddő támadójátékot produkáló Dorog képtelen volt egyenlíteni.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ
DOROGI FC–FC AJKA 0
–1 (0–1)
Gyirmót, Alcufer Stadion, 50 néző. Vezette: Barna Gábor (Hofbauer Roland, Kiss Balázs)
Dorog: Mursits – Nyíri (Nagyházi, 90.), Dlusztus, Berkó, Papp M. (Szerencsi, 78.) – Rjasko (Csillag, a szünetben, Girsik, 78.), Lénárth – Szedlár, Tóth B., Kanalos – Szabó L. (Délczeg, 78.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Tóth G., Szekér Á. (Görgényi, 68.) – Zsolnai (Földi B., 68.), Csizmadia Z., Rétyi R. (Kenderes Z., 24.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Csizmadia Z. (0–1) a 13. percben
Fenyvesi László: – A mezőnyben kiegyenlített játék folyt, de egy védelmi hiba eldöntötte a három pont sorsát. Gól nélkül nem lehet nyerni, és sajnos ma sem volt olyan játékosom, aki nehéz szituációban betalált volna.
Kis Károly: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen ezzel a győzelemmel még szebbé tettük a tavaszt, és már biztos, hogy ötödiknél rosszabb pozícióban nem zárhatunk. Nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de úgy érzem, hogy egygólos sikerünk megérdemelt, mivel többször is eldönthettük volna a találkozót.

Létesítményének felújítása miatt a Dorog ismét az Alcufer Stadionban fogadta aktuális ellenfelét, most az Ajkát. Mindkét csapat nyugodtan játszhatott, hiszen mind a Dorog, mind az Ajka már a forduló előtt teljesítette célkitűzését. Erőteljesebb támadójátékkal kezdték a mérkőzést a bakonyiak, és Csizmadia Zoltán szép gólja után a félidő közepén meg is duplázhatták volna előnyüket, de Zsolnai Richárd rosszul célzott a büntetőpontról. Az első játékrész végén a dorogiak is tizenegyest reklamáltak Kanalos Tony-Markos esésénél, de ezután a szituáció után a játékvezető – helyesen – nem adott büntetőt.

A második félidőben igyekeztek újítani a dorogiak, de a nagyobb helyzetek ezután is az Ajka előtt adódtak; egy esetben Nagy Mihály Krisztián tekerése a bal kapufáról jött ki. A Dorog támadójátéka a cserék után is meddő maradt, az Ajka egygólos győzelme megérdemeltnek mondható. Kis Károly csapata így tovább folytatja tavaszi menetelését, és ötödiknél rosszabb helyen már nem végezhet.0–1