A Csákvár az első félidőben eldöntötte a meccset Dorogon

2021.10.24. 12:50
A csákvári védő itt nem bír a dorogi támadóval, a meccset mégis a sárga mezes vendégek nyerték meg (Fotók: Walczer Patrik)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Csákvár a találkozó első felében esélyt sem adott a Dorognak, s Takács Tamás két szép góljával megnyugtató előnyre tett szert. A fordulás után ugyan a hazai gárda mindent elkövetett, hogy visszajöjjön a meccsbe, de ezúttal semmi sem sikerült neki.

LABDARÚGÓ NB II

13. FORDULÓ

DOROGI FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 02 (0–2)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Görög Márió (Mohos Milán, Máyer Gábor)
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. (Keresztes, 89.) – Lénárth – Girsik (Oldal, 72.), Szerencsi, Hajdú (Pohner, 72.), Szedlár – Szabó L. (Nagyházi, 29.). Vezetőedző: Fenyvesi László
CSÁKVÁR: Auerbach (Zelizi, 32.) – Major G., Tányéros, Dulló, Bencze M. – Mészáros D., Ominger (Molnár R., 73.) – Mim (Murai, 86.), Kártik (Bakos, 73.), Torvund – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Takács T. (0–1) a 24., Takács T. (0–2) a 29. percben
Kiállítva: Lénárth (Dorog, utánrúgásért) a 15. percben
Fenyvesi László:– Nagyon készültünk a mai meccsre, de a korai kiállítás döntően befolyásolta a folytatást. A Csákvár az első helyzetét egyből gólra váltotta, s bár utána nagyon keményen dolgoztak a játékosaim, ezúttal semmi sem sikerült.
Mónos Tamás:– Nagy sikerként éljük meg ezt a győzelmet, hiszen úgy érkeztünk Dorogra, hogy valamit visszahozunk a legutóbb a Szolnok ellen elvesztegetett két pontból. Időnként jól is játszottunk, úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

Ugyan a Dorog nagy lendülettel kezdte a meccset, a kapura nem jelentettek veszélyt Szedlárék. Ugyanakkor a Csákvár remek kontrákat vezetett a megszerzett labdákkal, s előbb egy ilyen megakadályozásáért piros lapot kapott a hazaiak csapatkapitánya, Lénárth Tamás, majd Takács Tamás öt perc alatt kétszer is bevette a tehetetlen Mursits hálóját. Különösen az első találata volt szemet gyönyörködtető, a háta mögé érkező labdát sarokkal húzta a hosszú sarokba. A kétgólos hátrány érezhetően megfogta a vendéglátók lendületét, s úgy mentek pihenőre, hogy egyetlen alkalommal sem veszélyeztették a csákvári kaput.

A térfélcserét követően ugyan mindent elkövetett a hazai gárda a pontszerzés érdekében, de még a szépítés sem jött össze.0–2

20. Tiszakécske1321113–32–192

90+3. perc: Vége a találkozónak. A Csákvár első félidei jó játékának köszönhetően mindhárom pontot haza vitte Dorogról.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc:Bakos időhúzásért sárga lapot kapott.

89. perc: Papp Máté helyére Keresztes érkezett a Dorognál.

86. perc: Mim helyére Murai érkezik a vendégeknél.

80. perc: Mim jobb oldali beadását a tizenhatosnál Mészáros lekészítette Bakosnak, aki 18 méterről, jobbról lőtt, Mursits vetődve védett.

A második félidőben még a szépítés sem jött össze a piros-feketében játszó dorogiaknak

77. perc: Oldal adott be a bal oldali alapvonalról, de ismét lemaradtak a belsők.

73. perc: Csákvári csere: Ominger helyére Molnár Rajmund, Kártik helyére Bakos érkezett.

72. perc: Dorogi cserék: Girsik helyére Oldal, Hajdú helyett Pohner érkezett.

71. perc: Girsik tisztára játszotta magát a bal oldali alapvonalon, okosan begurított a kapu elé, ám középen hiába érkezett üresen Szerencsi, kivágták előle a labdát.

68. perc: Torvund bal oldali beadását Kártik feje elől húzta le Mursits.

64. perc: Mim tört előre a jobbösszekötő helyén kitolta a labdát a vonal mellé Kártiknak, aki azonnal középre lőtt, az érkező Takács elől Izing estében mentett.

63. perc: Szedlár csapta be a tizenhatos bal sarkánál Dullót, majd élesen a kapu elé lőtt, ám a labda akadálytalanul szállt el a hosszú saroknál.

62. perc:Bencze Márk kapott sárga lapot, miután a levegőben ütközött Szerencsivel.

56. perc: Ominger szerzett labdát a felezővonalnál, nagy lendülettel előre tört, majd 25 méterről kapura lőtt, Mursits vetődve hárított.

55. perc: Mim jobb oldali szabadrúgását Dulló középen, 10 méterről, nagy helyzetben a jobb sarok mellé fejelte.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+4. perc:Vége az első játékrésznek, a Csákvár teljesen megérdemelten vezet a kapura abszolút veszélytelen Dorog ellen.

45+1. perc: Kártik kapott sárga lapot, miután megrúgta Nagyházit.

45. perc: Négy perc a hosszabbítás!

44. perc: Kárász megköszönheti, hogy sárgával megúszta, miután durván felrúgta Mimet.

Információink szerint Auerbach Martin combizomhúzódást szenvedett, s ezért kért cserét.

36. perc: Szedlár adott be élesen a bal oldalról, a hosszún érkezett Szerencsi, de a bevetődő Bencze szögletre tisztázott.

32. perc: Kényszerű kapuscsere a vendégeknél: a megsérült Auerbach Martin helyére Zelizi Patrik érkezik.

29. perc: Hazai csere: Szabó Lukas helyére Nagyházi Dávid érkezett.

Öt perc alatt kétszer is betaláltak az emberelőnybe került csákváriak

29. perc: GÓL!!!Major Gergő jobb oldali beadását Takács Tamás remek mozdulattal, 10 méterről fejelte a bal alsó sarokba, 0–2.

24. perc: GÓL!!! Torvund a jobb oldali alapvonal közeléből pontosan adott középre, ahol érkezett Takács Tamás és 5 méterről, sarokkal a jobb sarokba lőtt, 0–1.

15. perc: A dorogi szöglet után meglódult a Csákvár, Lénárth pedig a vendégtérfél közepén nagyon csúnyán felrúgta Omingert, azonnal villant a piros. Jogosan!

5. perc: Mészáros szerzett labdát a saját tizenhatosa előterében, a felezővonalhoz passzolt Mimhez, aki azonnal indította a bal oldalon meglóduló Takácsot. A vendégek centere bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, ám mire lőtt volna utolérték és oda lett a lehetőség.

2. perc: Bencze szabadrúgás beívelés után nem tudtak felszabadítani a dorogi védők, a nagy tumultusban Takács elé került a labda, aki 8 méterről lőtt, ám egy berepülő védőről kipattant a labda.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak piros-feketében, a vendégek tiszta sárgában léptek pályára.

A dorogi együttes pályája felújítása miatt a 2021-es esztendőben ma játszik először a Buzánszky Jenő Stadionban. Az elmúlt hónapokban zömében Tatabányán, illetve alkalmanként Gyirmóton fogadta ellenfeleit a hazai meccseken. Bár a hét elején még kérdéses volt, hogy a Csákvár elleni találkozót otthon rendezheti-e az egykori bányász alakulat, végül időben minden a helyére került.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bő fél év után hazatérő Dorog saját, felújított stadionjában a Csákvár ellen. Érdekesség, hogy utoljára a dorogiak hazai pályán éppen a Fejér megyeiek ellen játszottak, 2021. március 3-án 1–1-es döntetlen született.