Korai góllal nyert a Tiszakécske Dorogon

Patai GergelyPatai Gergely
2022.02.27. 13:50
Fontos győzelmet aratott a Tiszakécske Dorogon (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában már két perc elteltével előnybe került a sereghajtó Tiszakécske a Dorog otthonában, amikor Beliczky Gergő értékesítette a megítélt büntetőt. Nem sokkal később a házigazda is tizenegyest rúghatott, de Izing Martin a kapu mellé gurított, a folytatásban pedig hiába futballozott enyhe mezőnyfölényben Fenyvesi László alakulata, nem tudott egyenlíteni. A Tiszakécske 1–0-s győzelmének köszönhetően elmozdult az utolsó helyről.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

DOROGI FC–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–1)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 300néző.Vezette:Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Nagy Viktor)
DOROG:Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. – Szerencsi, Tóth B., Hajdú R. (Barna G., 63.) – Girsik (Rácz F., 73.), Szabó L. (Vígh Á., 73.), Szedlár.Vezetőedző:Fenyvesi László
TISZAKÉCSKE:Holczer– Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma (Farkas N., 56.) – Gyurján (Vachtler, 81.), Kosznovszky (Simon M., 81.), KovácsB., Erdei C. – Marsa (Kiprich D., 56.), Beliczky (Kalmár F., 67.). Vezetőedző:Visinka Ede
Gólszerző:Beliczky (2. – 11-esből)
Fenyvesi László: – Egész héten a befejezéseket gyakoroltuk, de ennek ezúttal sem volt foganatja, a kapu előtt pontatlanok és sokszor tanácstalanok voltunk. Tizenegyesből sem sikerült betalálnunk, lőtt gól nélkül pedig nem lehet három pontot szerezni, ezúttal sajnos egyet sem tudtunk itthon tartani. Mély gödörben vagyunk, dolgozni kell, hogy kilábaljunk belőle.
Visinka Ede: – Számunkra jelenleg ez a három pont jelenti az életet, hiszen sikerült elmozdulnunk az utolsó helyről, s továbbra is harcolhatunk a bennmaradásért. Korán megszereztük a vezetést, majd a folytatásban is szervezetten, taktikusan játszottunk, a dorogi büntetőnél pedig a szerencse is mellénk szegődött. Nagyon fontos győzelmet arattunk, csapatként harcolva sikerült felállnunk a padlóról a múlt héten elszenvedett, fájó vereség után.

Első tavaszi győzelmére készült a Dorog vasárnap délután, Fenyvesi László alakulata a forduló előtt sereghajtó Tiszakécskét látta vendégül a Buzánszky Jenő Stadionban, de nem úgy kezdődött a találkozó, ahogyan a bányászvárosiak eltervezték, ugyanis alig egy perc elteltével, Gyurján Bence buktatása miatt büntetőhöz jutottak a vendégek. Beliczky Gergő állt a labda mögé, Mursits Roland balra vetődött, a kécskeiek támadója pedig a kapu jobb oldalába lőtt, megszerezve a vezetést csapatának. Tíz perccel később Szerencsi Miklós esett el Máté Zsolt szorításában a büntetőterületen belül, a játékvezető ezúttal a Dorog javára ítélt tizenegyest, ám Izing Martin elmérte a jobb alsó sarkot. A folytatásban a mezőnyben zajlott a játék, a szünetig már egyik oldalon sem alakult ki nagyobb helyzet.

A második játékrészt a házigazda kezdte jobban, de hiába került enyhe mezőnyfölénybe Fenyvesi László együttese, a Tiszakécske szervezetten védekezett, így biztosan őrizte egygólos előnyét. A dorogiak főként mélységi indításokból és pontrúgásokat követően igyekeztek veszélyt teremteni, csakhogy Holczer Ádám és a védelem állta a sarat, így a Tiszakécske rendkívül fontos győzelmet aratott, míg a bányászvárosiak továbbra is nyeretlenek a tavaszi szezonban. 0–1

Gödörben a Dorog, lendületben a Tiszakécske (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, Beliczky Gergő büntetőből szerzett góljával nyert a Tiszakécske a Dorog otthonában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Kiprich kiugratásából Vachtler lezárhatta volna a nyitott kérdéseket, de lapos lövése elkerülte a hosszú alsó sarkot.

A játék képe alapján túlzás lenne azt állítani, hogy érik a dorogi egyenlítés, de a hosszabbítással együtt öt perce még maradt a házigazdának.

84. perc: Simonmáris sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

81. perc: Kettőt cserélt a Tiszakécske, Kosznovszky és Gyurján hagyta el a pályát, Simon és Vachtler érkezett.

Az utolsó negyedórában igyekezett fokozni a nyomást a házigazda (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

79. perc: Balázs lépett fel a támadással, a tizenhatos sarkáról lőtt is, de Mursits könnyedén védett.

77. perc: Szedlár szabadrúgásáról lemaradtak a társak középen, Holczer így magához ölelte a labdát.

73. perc:Kettős csere dorogi oldalon, Girsik Áront Rácz Ferenc váltotta, míg Szabó Lukas helyére Vígh Ádám érkezett.

70. perc: Dorogi szöglet után Girsiktörte el a labdát nagy helyzetben.

67. perc:Cserélt a Tiszakécske, a tizenegyest értékesítő Beliczkyt Kalmár váltotta.

Mezőnyfölénye ellenére nem jutott el nagy helyzetekig a Dorog (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

63. perc: Hajdútle is kapta a pályáról Fenyvesi László, helyére Barna érkezett a folytatásra.

62. perc: Hajdúakasztott meg a felezőnél egy kécskei kontrát, villant a sárga lap.

60. perc: Erdei szabadrúgását Farkashét méterről csúsztatta kapura, Mursits fogta a középre tartó fejest.

58. perc: Papp Mátéis sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

56. perc: Kettős csere a vendégeknél, Uzoma és Marsa hagyta el a pályát, Farkas és Kiprich érkezett.

A Tiszakécske a szünet után nem tudta felvenni a játék ritmusát, a Dorog egyre nagyobb nyomás alá helyezi a sereghajtó kapuját.

48. perc: Nyírikapott sárga lapot műesésért.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Hamar vezetést szerzett a Tiszakécske a Dorog otthonában (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, Beliczky Gergő korai góljával 1–0-ra vezet a sereghajtó Tiszakécske Dorogon.

44. perc: Hosszú idő óta az első tetszetős próbálkozás, Kosznovszky vette célba húsz méterről a bal felsőt, s csupán centiket tévedett.

41. perc: Kovács Barnabás sarkáról éppen Szerencsi elé pattant egy beadás, de kapáslövése nem volt veszélyes a kécskei kapura.

38. perc:Tóth Barnabás indítását Hajdúvette le a tizenhatos előterében, majd laposan a bal alsót vette célba, Holczer könnyedén védett.

35. perc: Szerencsiszabadrúgásáról ketten is lemaradtak középen, pont így lett veszélyes, de Holczer résen volt.

33. perc: Gyurjánismét két védő között került helyzetbe, de tekerése elkerülte a jobb felsőt.

31. perc: Szedlárbaloldali szögletét Holczer húzta le.

Az elmúlt percekben kezdeményezőbbé váltak a dorogiak, de igazán nagy helyzetig egyelőre nem jutottak el.

28. perc: Nyíri jobbról érkező beadását követően Hajdúkerült lövőhelyzetbe, de a jobb alsóba tartó próbálkozására leért Holczer.

26. perc: Szerencsitávoli lövését Kosznovszky blokkolta.

23. perc: Gyurjánbeadását ezúttal blokkolták a védők, a szögletből nem alakult ki helyzet a dorogi kapu előterében.

19. perc: Hajdú ugratta ki a bal szélen Szabó Lukast, de Gyurján visszazárt és menteni tudott

A Tiszakécske belőtte, a Dorog kihagyta a tizenegyest (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Helyzetek nélkül csordogál a mérkőzés, a sereghajtó többet birtokolja a labdát, a Dorog többnyire védekezésre kényszerül.

14. perc: KIMARADT! Izingállt a labda mögé és a jobb alsó mellé gurított. Fenyvesi László nem hisz a szemének...

13. perc: ÚJABB TIZENEGYES! Szerencsi esett el Máté Zsolt szorításában, a játékvezető a Dorognak is büntetőt ítélt!

9. perc: Kosznovszky kapta a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését.

6. perc: Szerencsi oldalszabadrúgását követőenNyírifejelhetett középen, tisztán, de nem talált kaput.

2. perc: GÓL, VEZETNEK A VENDÉGEK! Beliczky állt a labda mögé és higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt, Mursits a másik irányba vetődött.0–1!

2. perc: TIZENEGYESHEZ JUTOTT A KÉCSKE! Gyurjáncselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd két védő szorításában a földre került, a játékvezető habozás nélkül a büntetőpontra mutatott.

Első tavaszi győzelmére készült a Dorog (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Dorog indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok, hamarosan kezdünk!

ELŐZMÉNYEK

A két csapat közös története mindössze négy bajnoki mérkőzésre tekint vissza, két dorogi és egy tiszakécskei győzelem mellett egy döntetlen szerepel a statisztikában. Tavaly augusztusban a bányászvárosiak idegenben 2–1-re múlták felül a jelenlegi sereghajtót.

„A héten dolgoztunk a Szeged elleni meccsen elkövetett hibák kijavításán– árulta el a Tiszakécske hivatalos honlapjánakVisinka Edevezetőedző.– Vereséget szenvedtünk, de úgy gondolom, hogy a mérkőzés képe alapján nem volt a két gárda között négygólos különbség. Ezúttal olyan csapat otthonába látogatunk, amely rendkívül veszélyes otthon, így nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. A maximumot kell nyújtanunk a jó eredmény eléréséhez.”

Szegedi veresége után javítana a Tiszakécske (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Két fontos győzelem mellett két sima vereséget szenvedett az elmúlt hónapban a Tiszakécske, amely ugyan sereghajtóként várhatja a dorogi túrát, helyzete mégsem tűnik reménytelennek a bennmaradást illetően. A tabella 12. helyén álló Ajka is csak hat ponttal gyűjtött többet, mint Visinka Ede együttese, amely arra készül, hogy a Szeged elleni fiaskót követően vasárnap visszatérjen a helyes útra. Idegenben igencsak visszafogott teljesítményt nyújt a gárda, eddig mindössze két alkalommal tudták elhozni mindhárom pontot, a Csákvár mellett legutóbb a III. Kerület otthonából. Zádori Krisztián korábbi súlyos sérülése miatt hosszabb időre kidőlt a sorból, Oláh Máté pedig már a csapattal edz, de egyelőre nem bevethető.

A sereghajtó ellen szerezné meg első tavaszi győzelmét a Dorog (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Első tavaszi győzelmére készül aDorog, amelynek egy döntetlen mellett három vereség az idei mérlege. A bányászvárosi alakulatnak nincs szerencséje a kiesés elől menekülő csapatokkal, február elején csak egy pontot tudtak otthon tartani a III. Kerület ellen, míg legutóbb a Budafoktól szenvedtek vereséget hazai környezetben. Fenyvesi László együttese eddigi 24 mérkőzésén 24 gólt szerzett, ami négy csapattal holtversenyben a legrosszabb mutató a mezőnyben. Mészáros Áronra továbbra sem számíthat a szakvezetés, Oldal Tibor és Horváth Roland pedig kisebb sérüléssel bajlódik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 10. helyezett Dorog az utolsó Tiszakécske ellen.