A Haladás idegenben verte meg a Dorogot

2021.09.12. 15:50
Joggal örült Németh Szabolcs a találkozó végén (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)<br />
A labdarúgó NB II 7. fordulójában két dobogós csapat csapott össze Tatabányán, a második Dorog a harmadik Szombathelyi Haladást látta vendégül. A veretlenségüket továbbra is őrző Vas megyeiek egy mérkőzés eleji és egy ráadásban szerzett góllal megnyerték a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Ducsai József (Aradi József, Varga Gábor)
DOROG: Belányi – Kárász, Berkó (Pálinkás, 83.), Izing – Nyíri (Oldal, 69.), Nagyházi (Csillag, a szünetben), Lénárt (Lőrincz, 69.), Hajdú (Szabó L., 69.), Papp M. – Girsik, Szerencsi. Vezetőedző: Fenyvesi László
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Csilus (Romic, 92.), Holdampf, Kiss B. (Monori, 66.), Szekér (Guzmics, 86.) – Tóth-Gábor (Délczeg, 66.), Tóth M. L. (Horváth R. G., 66.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Tóth M. L. (10.), Monori (90+1.)
Fenyvesi László: – Szomorúak vagyunk, mert egy figyelmetlenség eldöntötte a három pont sorsát. Ebben a meccsben több volt, de az elsőtől az utolsó percig kell koncentrálnunk, ha pontokat akarunk szerezni.
Németh Szabolcs:
– Kapott gól nélkül tudtunk nyerni, megyünk tovább a megkezdett úton.

Akár mester és tanítványa összecsapásának is titulálhatnánk a forduló rangadóját, hiszen a Dorogot irányító Fenyvesi László korábban három évig dolgozott Németh Szabolcs segédedzőjeként a bányászvárosban. Az első tíz percben nem alakult ki nagyobb lehetőség a fordulót a második helyről kezdő hazai csapat és a harmadik pozícióból rajtoló vendégegyüttes mérkőzésén, aztán a 10. percben megszerezte a vezetést a Haladást. Jobb oldali szögletet követően az őrizetlenül hagyott Tóth Milán elé került a labda, és a csatár 15 méterről a kapuba lőtt (0–1).

A Dorogot nem törte le a kapott gól, küzdött becsülettel, de összességében a Haladás futballozott jobban. A 22. percben egyenlíthetett volna a hazai együttes: védelmi hibát követően Hajdú ordító helyzetben nem találta el a kaput. Három perccel később megduplázhatta volna előnyét a Haladás, ám miután Kiss a kifutó Belányi mellett is elhúzta a labdát, lövés helyett elügyetlenkedte a góllal kecsegtető akciót. A 34. percben Girsiket buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban továbbot intett. A hazai szurkolók persze nem köszönték meg az esetet a játékvezetőnek, és még percekkel később is perlekedtek a tartalék játékvezetővel. Az első félidőben egyébként lüktető és színvonalas játékot láthatott a közönség, mindkét oldalon voltak helyzetek és szép egyéni megoldások.

A második félidőben a Dorog nem meglepő módon egyre nagyobb nyomás alá helyezte ellenfelét, de a Haladás védelme állta a sarat. A játékrész közepén mindkét edző hármas cserére szánta el magát, ami a vendégcsapatnak tett jobbat. Bár a hazaiak továbbra is fölényben voltak, a szombathelyiek kontratámadásai veszélyt hordoztak magukban, Horváth például az első labdaérintéséből majdnem gólt szerzett, de közeli lövését nagy bravúrral védte Belányi. Ahogy teltek a percek, egyre nyomasztóbb lett a dorogiak fölénye, igazán nagy helyzetet azonban nem tudtak kidolgozni a hazaiak.

Majd a ráadás pillanataiban a sokadik vendégkontra eredményre vezetett: Horváth száguldott el a bal oldalon, beadását pedig a hozzá hasonlóan csereként beálló, két éve még a Pest megyei negyedosztályban játszó Monori a hálóba továbbította. A mester tehát ezúttal legyőzte tanítványát, a veretlenségét tovább őrző Haladás pedig ezzel az értékes győzelemmel feljött a második helyre. 02

20. Tiszakécske7258–16–82

Itt a vége, győzött a Haladás. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Csilus Tamás helyén Danijel Romic a vendégeknél.

Monori Norbet eldöntötte a mérkőzést, Belányi Balázs reakciója mindent elárul (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

91. perc: 0–2, eldőlt! Egy kontratámadás során Horváth szaladt el a bal oldalon, baedását Monori Norbert lőtte a kapuba. Jól cserélt Németh Szabolcs...

Vége a rendes játékidőnek, három perc a ráadás.

Nyom a Dorog, de egy szombathelyi láb mindig útban van.

Tartani kell az eredményt.

86. perc:Szekér Ádám helyén Guzmics Richárd a Haladásnál.

A cserék mintha a vendégek játékának tettek volna jobbat.

83. perc: újabb hazai csere: Berkó Ádám helyén Pálinkás Gergő János.

82. perc: Délczeg fejese kerüli el a kaput.

81. perc: ismét Horváth próbálkozik , ezúttal fölé lő.

69. perc: a Dorog is hármat cserél: Nyíri Vince Tóbiás helyén Oldal Tibor, Hajdú Roland Gábor helyén Szabó Lukas, Tomás Lenárt helyén pedig Lőrincz Attila László folytatja.

68. perc: Horváth első labdaérintésből majdnem gólt szerez, de Belányi bravúrral védi a jobb felső sarokba tartó lövést.

66. perc: hármat cserél a Haladás: Tóth-Gábor Kristóf helyén Délczeg Gergely, Kiss Bence András helyén Monori Norbert, a gólszerző Tóth Milán László helyén pedig Horváth Rajmund Gábor a pályán.

Predrag Bosnjak (35) jó teljesítményt nyújtott a Haladás védelmének bal oldalán (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

62. perc: Kiss lő fölé 15-ről egy vendégakció végén.

60. perc: Hajdú durrant fölé 18 méterről.

Egyre nagyobb fölényben a Dorog.

58. perc: Szerencsi jobbról belőtt labdája száguld el a kapu előtt.

57. perc: Szekér rúgja fel Lénártot, ő már nem ússza meg lap nélkül.

56. perc: Girsik lő 17-ről, Rózsa véd.

54. perc: Bosnjak lerúgja Nyírit, megússza a lapot.

52. perc: Ugyanez a másik oldalon: Lénárt fejese széll fölé a korner után.

51. perc: szépen megkomponált vendágtámadás végén Izing ment nagyot, a szögletrúgás után Tóth-Gábor senkitől sem zavartatva fejel fölé.

49. perc: hibázik a vendégvédelelm, de Rózsa résen van.

Bosnjak fájlalja a lábát, de folytatja.

A szünetben cserélt a Dorog, Nagyházi Dávid helyére Csillag Dárius állt.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Nagy küzdelmet és jó játékot hozott az első félidő  (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A második se legyen rosszabb!

Vége az első játékrésznek.

Egy perc a ráadás.

43. perc: egy bal oldali beadást követően Belányi véd nagyot, láthatóan meglepte a kapu bal oldalába tartó labda.

40. perc: Csilust figyelmezteti szóban a játékvezető, a hazai szurkolók most az elmaradt sárgát reklamálják.

37. perc: Kiss lő jobbról az oldalhálóba.

Még tart a szájkarate a hazai drukkerek és a negyedik játékvezető, Szigetvári Márk között.

34. perc: Lénárt kap sárgát, majd a a Haladás a szabadrúgás után rögtön eladja a labdát. A kontra végén Girsik esik el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, de nincs sípszó. A dorogi szurkolók háborognak, talán nem ok nélkül.

Különösebb panaszunk nem lehet a meccsre, lüktető a játék, a gól mellett helyzeteket és szép egyéni megoldásokat is láthatunk.

30. perc: Girsik 20 méteres lövését tornázza fölé Rózsa.

29. perc:Csilus lő 16-ról, Belányi véd.

28. perc:Hajdú életerős lövését blokkolja a Hali védelme.

Folytatódik a játék.

És akkor ivószünet.

25. perc: egy szombathelyi kontra végén Kiss a kifutó kapus mellett is elhúzza a labdát, de nem lő egyből, így utolérik a védők. Közel volt a második vendéggól.

22. perc: Mi maradt ki! Egy jobb oldali beadás után Németh nem találja el a labdát, Hajdú kerül ziccerbe, de hét méterről kaput sem talál. Ez komoly egyenlítési lehetőség volt.

A Dorog küzd becsülettel, de a Haladás futballozik jobban.

10. perc: vezet a Haladás, 0–1! Tóth-Gábor lövését blokkolta szögletre Kárász, a jobb oldalról belőtt sarokrúgás után Tóth Milán László lőtt 15 méterről a dorogi kapu bal oldalába.

Rákezd a Haladás-tábor.

Az iram megfelelő, igazán nagy helyzet viszont még nem alakult ki.

1. perc: a Dorog kezdi a játékot.

Játékra készen a csapatok (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Kiváló futballidő, két dobogós csapat, a nézők is gyülekeznek. Minden adott egy jó meccshez.

Érkeznek a csapatok (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A két csapat egyaránt győzelemmel hangolt a forduló rangadójára: a Dorog a budafoki vereség után legutóbb 2–1-re győzött Tiszakécskén, míg a Haladás a III. kerület vendégeként elért döntetlent követően a Szegedet verte 1–0-ra hazai pályán a 6. fordulóban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy egymással Tatabányán a két 12 pontos csapat: a döntetlent eddig nem játszó második Dorog és vendége, a veretlenül harmadik Szombathelyi Haladás.