Dorogon szerezte meg első idegenbeli győzelmét a Siófok

Patai GergelyPatai Gergely
2020.10.25. 13:20
Első idegenbeli győzelmüket aratták a siófokiak a szezonban (Fotó: Dömötör Csaba)
A Dorog otthonában szakadt meg a Siófok rossz szériája, a Balaton-partiak a labdarúgó NB II 13. fordulójában először szereztek három pontot idegenben. A vendégek negyedóra elteltével Elek Bence felhőfejesével szereztek vezetést, s bár a bányászvárosiak a fordulás után egyenlítettek, Balogh Bence Benitó találatára már nem volt válaszuk.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

DOROGI FC–BFC SIÓFOK 1–2 (0–1)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző.Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Hofbauer Roland)
DOROG: Mursits – Nagyházi (Nyíri, 60.), Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Beke (Délczeg, 60.), Lénárt, Csillag (Mészáros Á., a szünetben), Tóth B. – Vígh Á., Girsik (Beliczky, 78.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SIÓFOK: Hutvágner – Izing, Jagodics B., Polényi – Gaál B. (György, 86.), Tajthy T., Balogh B., Kecskés (Horváth M., 54.), Kiss B. – Elek B., Hajnal G. (Horváth P., 63.). Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Vígh Á. (67.), ill. Elek B. (19.), Balogh B. (69.)
Németh Szabolcs: – Küzdelmes mérkőzésen két gólt ajándékoztunk a vendég Siófoknak, ez nem engedhető meg. A második félidőben végig harcoltunk, küzdöttünk, így kellett volna az egész mérkőzésen. Hibáinkat minél előbb ki kell javítanunk, hogy sikeresen szerepeljünk a jövőben.
Gál István: – Jól kezdtük a mérkőzést, amelynek meg is lett az eredménye, mert a 19. percben megszereztük a vezetést. Az ellenfél a semmiből kiegyenlített, szerencsére két percen belül Balogh Bence révén újból megszereztük a vezetést, és ez a gól a győzelmünket is jelentette.

Rossz formában lévő csapatok találkoztak vasárnap kora délután a Buzánszky Jenő Stadionban, a dorogiak ugyanis a legutóbbi három hazai találkozójukon gólképtelenek maradtak, míg a Siófok a mérkőzést megelőzően nem szerzett három pontot idegenben.

Némi meglepetésre a vendégek kezdték jobban az alsóházi összecsapást, Polényi Gábor bólintása csupán centikkel kerülte el a kaput, Elek Bence azonban már nem tévesztett célt, látványos felhőfejessel szerzett vezetést a siófokiaknak (0–1). A folytatásban is inkább a Balaton-partiak elképzelései szerint csordogált a mérkőzés, Gaál Bálint és Tajthy Tamás távoli lövésénél is nagyot kellett nyújtóznia Mursits Rolandnak, míg a túloldalon elsősorban a szélről érkező beadások jelentettek veszélyt, ám a siófoki védők összességében uralták a légteret. A játék képe alapján tehát megérdemelten vonulhattak előnnyel pihenőre a vendégek, a lelátón helyet foglaló dorogi szimpatizánsok a szünetben hangot is adtak elégedetlenségüknek.

A hazai játékosok meghallhatták a drukkerek kritikáját, a második játékrészben ugyanis már jóval támadóbb szellemben futballozott a Dorog, Vígh Ádám előbb fejjel, majd lábbal veszélyeztetett, utóbbi próbálkozás már utat is talált Hutvágner Gergely kapujába (1–1).

Sokáig azonban nem örülhettek a bányászvárosiak, hiszen másfél perccel a középkezdést követően ismét vezetést szerzett a Siófok, a remek formában lévő Balogh Bence Benitó ragasztott hatalmas gólt a kapu bal oldalába (1–2). A hajrában még becsülettel próbálkozott a házigazda, a legnagyobb helyzet a csereként beálló Délczeg Gergely előtt adódott, de az eredmény már nem változott. Így sorozatban negyedik hazai mérkőzésén maradt nyeretlen a Dorog, míg a siófokiak első idegenbeli győzelmüket ünnepelhették a szezonban.

20. Debreceni EAC1321110–26–166

94. perc: Vége a mérkőzésnek, Elek Bence és Balogh Benitó góljaival győzött a Siófok a Dorog otthonában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három percet hosszabbít a játékvezető, ennyi ideje maradt a Dorognak az egyenlítésre.

89. perc: Mészáros Áron szabadrúgása méterekkel a kapu fölé szállt.

86. perc: Gaál Bálint a második félidőre elfáradt, a hajrában György folytatja a helyén.

83. perc: Papp Máté beadása után a csereként beállt Délczeg fejese kerülte el a kaput.

78. perc: Újabb dorogi változtatás, Girsik helyére Beliczky érkezett.

76. perc: Tajthy Tamás kapott sárga lapot egy kőkemény belépőért.

73. perc: Rjasko távoli szabadrúgását könnyedén fogta Hutvágner.

Gyors gólváltás a második félidőben, Vígh Ádám találatára Balogh Benitó válaszolt (Fotó: Dömötör Csaba)

69. perc: GÓL, ÚJRA VEZET A SIÓFOK! Egy jobboldali szabadrúgás után Balogh Bence Benitó elé pattant a labda, aki tizenhét méterről, elemi erővel a kapu bal oldalába bombázott. 1–2!

A labda a hálóban, egyenlített a Dorog (Fotó: Dömötör Csaba)

67. perc: GÓL, EGYENLÍTETT A DOROG!Vígh Ádám használta ki a siófoki védelem bizonytalanságát, majd egy megtolás után, tizenhárom méterről a jobb alsóba lőtt. 1–1!

65. perc: HATALMAS MENTÉS! Mészáros Áron beadása után Vígh Ádám fejelhetett tisztán, de Kiss Balázs a kapu torkából szögletre tisztázott.

63. perc: Újabb csere a siófokiaknál, Hajnal Gergelyt Horváth Péter váltotta.

62. perc: Izing taktikai szabálytalansága ért sárga lapot.

60. perc: Kettős csere dorogi oldalon, Beke helyére Délczeg állt be, míg Nagyházi helyén Nyíri folytatja.

56. perc: Papp Máténak mutatta fel a sárga lapot Veizer Roland játékvezető.

54. perc: Először változtatott a Siófok, Kecskés helyére Horváth Milán érkezett.

Meddő dorogi mezőnyfölénnyel indult a második játékrész, de lövésig egyelőre nem jutottak el a hazaiak.

46. perc: A szünetben cserélt a Dorog, Csillag helyén Mészáros Áron folytatja.

46. perc: Újra pályán a csapatok, folytatódik a találkozó.

Nagy küzdelem és kevés helyzet jellemezte az első játékrészt (Fotó: Dömötör Csaba)

Lehangoló statisztika: hazai környezetben immár 320 perce gólképtelen a Dorog. Legutóbb augusztusban ünnepelhettek a bányászvárosi szurkolók, akkor Vígh Ádám talált az ETO FC Győr kapujába.

45. perc: Véget ért az első játékrész, Elek Bence fejesének köszönhetően egygólos előnyben vonulhatnak pihenőre a vendégek.

38. perc: Girsik húzott meg két szép cselt a szélen, de a beadásra már nem maradt energiája, könnyedén kifejelték a siófokiak.

Egyelőre nem a dorogiak elképzelései szerint alakul a találkozó, a hazai szurkolók csendben, a kötelező védőálarc mögé bújva szemlélik az eseményeket.

Az első félidőben a siófokiak domináltak (Fotó: Dömötör Csaba)

29. perc: Tóth Barnabás beadása után Csillag lőhetett kapásból, de nem talált kaput.

24. perc: Újabb átlövéssel próbálkoztak a vendégek, ezúttal Tajthy Tamás távoli kísérletét hárította látványos vetődéssel Mursits.

22. perc: Gaál Bálint huszonegy méterről a lövést választotta, Mursits bravúrral tolra szögletre a léc alá tartó labdát.

21. perc: Tóth Barnabás szabálytalankodott sárga lapot érően, veszélyes helyről lőhet szabadrúgást a Siófok.

19. perc: GÓL, VEZET A SIÓFOK! Tajthy Tamás tanári beadása után Elek Bence felhőfejesét Mursits a bal kapufára tornázta, ahonnan a kapuba pattant a labda. 0–1!

14. perc: Kecskés állította meg szabálytalanul Tóth Barnabást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztette a siófoki középpályást.

11. perc: Papp Máté bal alsó sarokba tartó szabadrúgását Hutvágner tornázta ki.

6. perc:Gaál Bálint szabadrúgása találta meg a hosszún érkező Polényi fejét, aki öt méterről a bal kapufa mellé bólintott.

A dorogi ultracsoportot a korai kezdési időpont és a délelőtti eső sem tántorította el, közel négyszázan foglalnak helyet a lelátókon.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban.

Rossz formában lévő csapatok találkoztak a Buzánszky Jenő Stadionban (Fotó: Dömötör Csaba)

A két csapat eddig tizenkilenc alkalommal játszott egymás ellen, négy döntetlen mellett nyolcszor a dorogiak, míg hét alkalommal a siófokiak örülhettek. A felek legutóbbi összecsapása március közepén döntetlennel zárult.

A Balatontól távol még nem nyert mérkőzést a szezonban a Siófok, a kék-sárgák Ajkán döntetlent játszottak, míg a Budaörs, a Szeged, a Pécs, valamint a Szolnok otthonában egyaránt vereséget szenvedtek. Gál István csapata ráadásul legutóbb szeptember idusán tudott mérkőzést nyerni a bajnokságban, a Vasas legyőzése óta egy döntetlen mellett három vereség a csapat mérlege. A tizenhetedik helyen álló Balaton-partiak támadójátékára nem lehet panasz, ugyanis hattal többször találtak be, mint mai ellenfelük, ugyanakkor mérkőzésenként átlagban kétszer kapitulálnak, a siófokiaknál csupán a sereghajtó Csákvár kapott több gólt az eddig lejátszott tizenkét forduló alatt.

Az idei szezonban korántsem nevezhető oroszlánbarlangnak a Buzánszky Jenő Stadion, a Dorog ugyanis legutóbbi három hazai mérkőzésén nem tudott betalálni, az újonc Szentlőrinc elleni döntetlen mellett a Békéscsabától és a Haladástól is kétgólos vereséget szenvedett Németh Szabolcs együttese. A bányászvárosiak szabályszerű, 4-4-4-es mérlege a tizenharmadik helyhez elegendő, ám a középmezőny rendkívül sűrű, így egy esetleges győzelemmel pontszámban az ötödik Nyíregyházát is beérné a házigazda. A dorogi keretből Berkó Ádám és Barna Gergő játékára sérülés miatt nem számíthat a szakmai stáb a Siófok ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut egymással a legutóbbi két bajnokiján alulmaradó Dorog és a hármas vereségsorozattal érkező Siófok.