Fölényesen győzött, így biztos bennmaradó a Dorog

KUN ATTILAKUN ATTILA
2022.05.15. 16:50
A Dorog (piros-feketében) sikerrel küzdött a bennmaradásért(Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a tíz mérkőzés óta nyeretlen, kiesés ellen küzdő Dorog a Pécset fogadta. Az első félidő gól nélküli döntetlenje után a remekül játszó hazaiak sima, és megérdemelt győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

DOROGI FC–PÉCSI MFC 3–0 (0–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Kovács Imre (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
Dorogi FC: Mursits – Nyíri, Berkó, Keresztes, Papp M. – Oldal (Girsik, 69.), Szerencsi (Zabari, 88.), Lénárth, Tóth B. – Barna (Hajdú, 72.), Rácz F. (Vígh, 72.). Vezetőedző: Fenyvesi László
PÉCSI MFC: Bukrán –Króner (Geiger, 61.), Preklet, Rácz L., Katona L.– Grabant (Károly, 67.), Nikitscher, Futó, Kövesdi P. (Zsemlye, a szünetben) – Bíró B. (Svedjuk, a szünetben), Adamcsek (Tihanyi, 67.), Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Barna (52.), Hajdú R. (78., 89.)
Fenyvesi László: – Hetek óta akartuk ezt a győzelmet, így nagy volt a nyomás rajtunk. Ma minden összejött, a csapatom a karakter mellé a futballtudást is adta. Hatalmas teher esett le a vállunkról azzal, hogy kiharcoltuk a bennmaradást.
Vas László: – Az eredmény és a játékunk miatt is mélységesen csalódott vagyok. A Dorog azzal vert meg minket, ami a mi erősségünk. Keressük a hibák okát, ellenfelünknek pedig gratulálok a győzelemhez és a bennmaradáshoz.

A Pécs számára már nem volt különösebb tétje az összecsapásnak, a kiesés ellen küzdő Dorognak azonban égető szüksége volt a pontokra. Ennek megfelelően a hazaiak kezdték lendületesebben az összecsapást, a félidő közepére azonban a vendégek vették át az irányítást. Az első játékrészben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de gól ekkor még nem született.

A második félidőben már egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely Barna jól eltalált lövésével szerzett vezetést, majd a csereként beálló Hajdú egy szépen megkomponált kontratámadás végén, valamint szabadrúgásból is eredményes volt. A megérdemelt győzelmet arató, idén az első hazai meccsét nyerő Dorog ezzel bebiztosította másodosztályú tagságát a következő idényre.

20. Budaörs378131639–60–2137

A Dorog (piros-feketében) a második félidőben döntötte el a mérkőzést (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Győzött a Dorog és ezzel bennmaradt a másodosztályban. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Nincs ráadás, vége a meccsnek.

89. perc: GÓÓÓL!!! Háromgólosra növelte előnyét a Dorog. Egy bal oldalról elvégzett szabadrúgást Hajdú Roland tekert a pécsi kapu bal oldalába. 3–0

88. perc: Újabb hazai csere: Szerencsi Miklós helyére Zabari Dávid áll.

85. perc: Mursitsot kell ápolni.

78. perc: GÓÓÓL!!! Már két góllal vezet a Dorog! Hajdú robogott el a bal oldalon egy kontratámadás során, Girsikkel kényszerítőzött a tizenhatoson belül, majd hét méterről, balról a bal alsó sarokba tekert. Gyönyörű akció volt, a dorogi cserejátékosok pedig megtették a magukét! 2–0

Ha egyik meccsen sem történik változás, a Dorog bennmarad.

A levonuló Barna nagy tapsot kap.

72. perc: kettős csere a hazaiaknál: a gólszerző Barna Gergő nem bírja, Hajdú Roland váltja, Rácz Ferenc helyére pedig Vígh Ádám áll.

71. perc: Barna görcsöl be, ápolás.

69. perc: Cserél a Dorog is: Oldal Tibor le, Girsik Áron fel.

67. perc: Kettős csere a vendégeknél: Grabant Bence helyett Károly Bálint, Adamcsek Máté helyett Tihanyi Olivér folytatja.

61. perc: Vas László ismét cserél: Króner Martint Geiger Norbert váltja.

Egyébként kiváló futballidő van és a hangulatra sem lehet panasz.

A Pécs számára nincs különösebb tétje a meccsnek, hiszen legjobb esetben is csak a hetedik helyen végezhet, de a kiesés nem fenyegeti. A vonal felett egy ponttal álló Dorog viszont az életéért küzd, égető szüksége van a győzelemre.

55. perc: Mi maradt ki! Rácz és Preklet sem tudta a dorogi kapuba gyötörni a labdát közvetlen közelről.

53. perc: Majdnem ott a második: Barna kapott remek kiugratást a félpályán, majd egy védő szorításában – talán túlságosan – ellőtte a labdát, ami fölé szállt.

52. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Dorog! Barna Gergő kapott labdát 17 méterre a kaputól, majd jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot.1–0

50. perc: Rácz bal oldali beadását Bukrán nem tudja megfogni, Oldal pedig nagy helyzetben 10 méterről fölé lő.

48. perc: Pécsi lehetőség, Zsemlye lövése Tóthról pattan szögletre, azonban nagyobb helyzet nem alakul ki, hiszen Adamcsek a dorogi kapu mögé juttatta a labdát.

46. perc: A Pécs kettőt cserélt a szünetben: Bíró Bence helyére Svedjuk Alex, Kövesdi Péter helyére pedig Zsemlye Balázs állt.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

Az első félidő nagy csatát hozott, gólt azonban nem (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

45+1. perc: Vége az első játékrésznek. Helyzetek vannak, gól még nincs.

Egy perc lesz a ráadás.

44. perc: Rácz emelte kapura a labdát 40 méterről, de egy méterrel célt tévesztett.

40. perc: Óriási kavarodás a hazai kapu előtt, a dorogi védelem végül tisztáz, miközben a pécsiek kezezést reklamálnak. Ez is komoly helyzet volt.

38. perc: Grabant indul meg a jobb oldalon, de az asszisztens lesen látja.

35. perc: Rácz előbb lök, majd a sípszó után elrúgja a labdát. Nincs retorzió.

30. perc: Rácz lövésébe Preklet vetődik bele, a kipattanót fölé lövi a hazaiak támadója.

29. perc: Barna kap remek labdát a jobb oldalon, a vendégek szögletre mentenek.

28. perc: Mindkét játékos jobban van, folytatódhat a mérkőzés.

27. perc: Oldal és Kövesdi fejel össze. Ápolás és ivószünet.

A kezdeti dorogi lendület után a Pécs átvette a mérkőzés irányítását.

24. perc: Futó 25 méterről leadott lövését fogja meg Mursits, egyébként mellé ment volna a labda.

23. perc: Kövesdi a jobb alsó sarokba tartó labdájára ér le Mursits.

20. perc:KAPUFA! Szerencsi találja el a lécet 14 méterről. Nagyon közel járt a Dorog a vezetés megszerzéséhez.

14. perc: Grabant életerős lövését védi Mursits. Szép jelenet volt!

Fölényben játszik a Dorog, a hazai labdarúgók láthatóan átérzik a mérkőzés fontosságát.

9. perc: Barna gurít mellé a szabadrúgás-variáció végén.

8. perc: Kövesdi buktatja a jobb oldalon szépen meginduló Oldalt, megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

6. perc: Rácz indul meg a bal oldalon, a kapust is kicselezi, de kisodródik és az oldalhálóba lő.

4. perc: Tóth indul meg lendületesen középen, de elhal az akció.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A hazaiak a megszokott piros-fekete, a vendégek fehér szerelésben.

A két csapatkapitány, Mursits Roland (balra) és Futó Zsombor köszöntik egymást (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés elől menekülő és még éppen bennmaradást érő 17. helyen álló Dorog a 11. PMFC ellen.