Megszenvedett, de nyerni tudott az MTK Dorogon

2023.02.05. 13:50
Győzelmével tíz forduló óta veretlen az MTK a másodosztályban (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában az utolsó helyen álló Dorog alaposan megnehezítette a feljutásra pályázó MTK dolgát, de a fővárosi kék-fehérek Kata Mihály és Varju Benedek góljával 2–0-s győzelmet arattak idegenben.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

DOROGI FC–MTK BUDAPEST 0–2 (0–1)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 450 néző. Vezette:Pillók Ádám (Mohos Milán, Bertalan Dávid)
DOROG: Molnár Zs. – Szerencsi, Gyurácz, Preklet, Papp M. (Király P., 66.) – Lénárth – Magyari (Krunc, 66.), Kapornai (Lustyik, 82.), Albert Á. (Vígh Á., 66.), Kotula – Szalai J. Vezetőedző: Marián Sluka
MTK: Rácz G. – Poór, Szépe, Bobál D., Vadnai – Kata, Horváth A. (Varju, 76.) – Stieber Z. (Kocsis G., 76.), Bognár I. (Kovács M., 56.), Zuigeber (Palincsár, 69.) – Zsóri. Vezetőedző:Horváth Dávid
Gólszerző:Kata (26.), Varju (90.)
Marián Sluka: – Csalódott vagyok, hogy pont nélkül maradtunk, mert jobban játszottunk, mint az MTK. Szervezettek voltunk, a játékosaim betartották a taktikai utasításokat, a vendégek előtt kevés helyzet adódott, mégis szereztek két gólt.
Horváth Dávid: – A játékkal csak részben vagyok elégedett, az eredménnyel teljes mértékben. A rossz minőségű talajon elsősorban a küzdelem dominált, megnehezítette a dolgunkat a Dorog, de jól vizsgázott a csapatom.

A sereghajtó Dorog jól kezdett a feljutásra pályázó MTK ellen, az első negyedórában a fővárosiak térfelén zajlott a játék. A hazaiak támadásainak a fiatal Kapornai Bertalan szabott fazont, aki többször is jó beadással hozta helyzetbe társait, de a befejezésbe rendre hiba csúszott. Nem úgy a túloldalon, a 26. percbenKata Mihály góljával előnybe került az MTK, s mivel a túloldalon Rácz Gergő nagyot védett Szalai József lövésénél, a szünetben a vendégek vezettek (0–1).

Az első félidő lendületes játéka után a másodikban csökkent az iram, a Dorog sokáig nem tudta ráerőltetni akaratát esélyesebb riválisára. A játékrész derekán a csereként beálló Király Patrik kétszer is egyenlíthetett volna, de előbb nagy helyzetben a léc fölé lőtt, majd a kapufát találta el. A rendes játékidő utolsó percében gyors támadás végén Varju Benedek lezárta a mérkőzést, az MTK 2–0-ra győzött

20. Dorogi FC22451322–38–1617

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, az MTK 2–0-s győzelmet aratott a sereghajtó Dorog otthonában, így már tíz forduló óta veretlen a bajnokságban. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: GÓÓÓL, ELDŐLT! Cserék hozták össze az MTK második gólját, Palincsár készített le Varju Benedeknek, aki nyolc méterről, ballal a hosszú alsóba gurított. 0–2!

Nagy tapsot kap a szurkolóktól a 2002-es születésű Kapornai Bertalan, bátran, agilisan futballozott.

82. perc:A dorogiak legjobbja, Kapornai hagyta el a pályát, Lustyikérkezett a hajrára.

81. perc:Az imént beállt Kocsisközeli lövését blokkolták a védők.

78. perc: ElőbbLénárth,majd Zsórikapott sárga lapot.

76. perc:Újabb változtatás a vendégeknél, Stiebert Kocsis,Horváth Artúrt Varjuváltotta.

Helyzetekig eljutott a Dorog, gólig nem (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Az elmúlt percekben nagyon közel járt az egyenlítéshez a Dorog.

73. perc: KAPUFA! Ismét Király került lövőhelyzetbe, a télen igazolt középpályás 14 méterről a bal kapufát találta telibe.

71. perc: HELYZET!Kapornai szabadrúgását Rácz ütötte vissza a mezőnybe, a kipattanótKirálysenkitől sem zavartatva 13 méterről fölé lőtte.

69. perc:Cserélt az MTK is, Zuigeber helyén Palincsárfolytatja.

68. perc:Dorogi szöglet utánSzalaifejelt öt méterről a keresztléc fölé.

66. perc:Hármas hazai csere, Albert, Papp és Magyari le, Krunc, Király és Vígh be.

60. perc: Kovács Mátyásbeadása lecsúszott, dorogi kirúgás.

Csökkent az iram, sok hibával játszanak a csapatok.

A második félidő eleje nem hozott látványos játékot (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

56. perc:Cserélt az MTK, Bognár helyére Kovács Mátyásérkezett.

54. perc: Kapornai oldalszabadrúgását kifejelték a védők.

51. perc:Gyurácz balról érkező beadását Kapornai tette sarokkal, látványos mozdulattal Magyarielé, aki nyolc méterről a bal alsó mellé lőtt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik szakvezető sem cserélt a szünetben.

Szalai József (pirosban) lábában maradt az egyenlítés (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Mindkét csapat öt lövéssel próbálkozott az első játékrészben, az MTK négyszer, a Dorog háromszor talált kaput.

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, a szünetben 1–0-ra vezet az MTK Dorogon.

41. perc:Kapornai ugratta ki Szalait,aki nagy helyzetben eltörte a labdát, Rácz jól zárta a szöget.

36. perc:Lénárth keresztpasszából Magyarikerült helyzetbe, egy csel után lőtt is, de laposan, középre, Rácznaknem volt nehéz dolga.

33. perc: Bognár lőtt kapura a tizenhatos előteréből, Molnár könnyedén fogta a labdát.

A gól óta mezőnyjáték, kiegyenlített küzdelem.

Molnár Zsombor (sötétkékben) nem tehetett a gólról (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

26. perc: GÓÓÓL, VEZET AZ MTK! Stieber indította szabadrúgásból jó ütemben Kata Mihályt, aki Kotula mögül kilépve egy pattanás után, hét méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1!

Pörögnek az események, mindkét kapusnak akadt már tennivalója.

23. perc:Gyurácz akasztotta meg Zsórit 25 méterre a kaputól, a megítélt szabadrúgást Bognárkapura lőtte, Molnár vetődve védett.

21. perc: Szerencsitekerését tolta ki a jobb alsó elől Rácz, majd Gyuráczlövését blokkolták.

18. perc: Bognártekert kapura egy oldalszabadrúgást, a labda veszélyesen csapódott, de Molnár Zsombor kiöklözte a mezőnybe.

14. perc:Rácz kirúgásába belelépett Szalai József,de a vendégek kapusa javította hibáját, és felszedte a labdát a támadó elől.

12. perc:A mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését Katakapta.

Lendületesebben kezdett a sereghajtó, az MTK egyelőre nem tudja járatni a labdát a hazai térfélen.

8. perc:Ismét Kapornai adott középre, ezúttal Szalaiérkezett a röviden, fejese egy védőről szögletre pattant.

6. perc:Kapornai szabadrúgását Magyarifejelte a léc fölé.

Piros-fekete csíkos mezben és fekete nadrágban a Dorog, tiszta fehérben a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban, az MTK kezdte a mérkőzést.

A kiesés elől menekülő Dorog a feljutásra hajtó MTK-t fogadta (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Érkeznek a csapatok a pályára, hamarosan kezdünk!

Akét csapat eddigi hét másodosztályú mérkőzéséből ötször nyert az MTK, egyszer a Dorog, egy alkalommal pedig döntetlenre végeztek a felek. Legutóbb tavaly augusztusban 5–2-re győzött a hazai pályán szereplő fővárosi alakulat.

A bajnokságban a Szentlőrinc elleni 2–0-s győzelemmel kezdte az évet, ám a kupából kiesett az MTK Budapest,amely szerdán kétgólos vereséget szenvedett a Mezőkövesdtől. A fővárosi kék-fehérek 41 ponttal a tabella második helyéről várják a Dorog elleni idegenbeli összecsapást, az NB II-ben immár kilenc forduló óta nem talál legyőzőre Horváth Dávid együttese. A Szentlőrinc ellen megsérülő Nagy Zsomborra hosszabb kihagyás vár, így a klub pénteken bejelentette Vadnai Dániel szerződtetését, aki a védelem bal oldalán be is került a kezdőcsapatba.

Nehéz helyzetben van a Dorogi FC,amely ebben az idényben mindössze négy mérkőzésen hagyta el győztesen a pályát, és 17 ponttal sereghajtóként várhatja a folytatást. Marián Sluka együttese Kotula Mátéval, Preklet Csabával és Király Patrikkal erősített a téli szünetben, első idei bajnokiján pedig értékes pontot szerzett a Gyirmót otthonában, ráadásul a játék képe alapján a dorogiak álltak közelebb a győzelemhez. A feljutásra pályázó MTK ellen ugyanakkor már a pontszerzéshez is bravúrra lesz szüksége a házigazdának, amely saját közönsége előtt legutóbbi három mérkőzéséből kettőt megnyert, a Tiszakécskét és a Pécset is legyőzte.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző körben Gyirmóton ikszelő Dorog a Magyar Kupából szerdán a Mezőkövesddel szemben kieső, ám a bajnokságban Horváth Dávid irányításával még mindig veretlen MTK-val.